4 předsevzetí, která můžete opravdu splnit

4 předsevzetí, která můžete opravdu splnit
Úroveň
Odznak +1
Oslavy konce roku jsou spojené s emocemi a bilancováním. Přemýšlíme o sobě a své budoucnosti. Často jsme rozhodnutí, že v příštím roce změníme spoustu věcí ve svém životě a na sobě samých, ale většina těchto předsevzetí mnohdy neopustí hranice našich představ. Jak to udělat, abychom byli schopni jich dosáhnout a nevzdali to během prvních měsíců? Projděte si s námi čtyři předsevzetí, která můžete splnit. Víme, jak na ně. :)

Vrátím se do reálného života

Bez chytrého telefonu v kapse si to už většina z nás nedokáže vůbec představit. Jenže i tady platí známé přísloví: dobrý sluha, zlý pán. Zkoušeli jste si třeba zjistit, kolik času průměrně denně strávíte na internetu? Nebo kolikrát za den svůj telefon jen tak bezdůvodně zkontrolujete?
Důvodů máme „spoustu“. Zajímá nás třeba, jaké bude zítra počasí. Možná stačí vědět, že ze 60 % stejné jako dneska. Nebylo by lepší podívat se z okna? 🆒 Je nutné začínat každé ráno pohledem na všechny zpravodajské servery a mít ke každé aplikaci zapnuté notifikace nebo dát hned vědět světu, že jsem měl výbornou večeři?
Možná budete tím množstvím času, který za den strávíte na mobilu, překvapeni. Pokud chcete zjistit, jak jste na tom, mrkněte třeba na stránky www.digitalnidetox.cz. Kromě jiného tu najdete i tipy na několik aplikací, které vám s tím pomůžou.
Někdy je prostě lepší být tu reálně pro své blízké a vyrazit třeba někam na výlet. Vždyť společné zážitky jsou motorem pro každý vztah. Naučných a interaktivních stezek máme v Česku nespočet. Spoustu tipů najdete např. na www.vylety-zabava.cz.
Pokud vás to zrovna netáhne ven, zkuste si společně zahrát nějakou deskovku. Možná ani nemusíte žádnou oprašovat, ale můžete si rovnou jednu vyrobit – pro začátek třeba Twister. Stačí vám jedno staré prostěradlo, pár barviček a trocha trpělivosti. Jestli jsme vás nalákali, tak návod najdete zde: bit.ly/TwisterHB.

Našetřím si

Víte, že při žádosti o hypotéku už musíte mít ve vlastní kapse 20 % z ceny nemovitosti? V praxi to znamená, že pokud je její cena 4 miliony korun, tak potřebujete 800 000 vlastních. Takže mít něco naspořeno, dává určitě smysl. Náš spořicí účet je bez podmínek a peníze si můžete vybrat, kdy chcete. Se zhodnocením 1,5 % ročně jsme stále na první příčce ve srovnávačích spořicích účtů. Jednoduše online si ho zařídíte na bit.ly/hellosporeni.

Vyjedu za zážitky
Objevovat nová místa, kultury i chutě je obohacující. Cestování nám rozšiřuje obzory.
Dnes už se nejedná o nesplnitelné přání. Ceny letenek jsou velmi příznivé a do většiny evropských metropolí je pořídíte za nižší cenu, než kterou jste museli dříve zaplatit za jízdenku autobusem do stejné země. Stačí si počkat na tu správnou nabídku a za necelou tisícovku se můžete podívat třeba do staré dobré Anglie nebo na jaře do Barcelony, kdy vás letenka může vyjít na 1 248 Kč. Pokud vás lákají větší dálky, tak např. Miami je dostupné z Prahy přibližně za 10 000 Kč. Na výhodné letenky vás upozorní třeba webové stránky www.cestujlevne.com.
Až se dáte do balení, nezapomeňte přibalit do kufru parťáka v podobě Hello kreditky, která vám zajistí nejen nejlepší kurz při převodu na české koruny, ale umí i výběry z bankomatů v zahraničí zdarma. Navíc díky mobilní aplikaci máte internetové bankovnictví stále v kapse. Taková kontrola nad svými financemi se prostě hodí.
Věděli jste, že vám v některých půjčovnách bez kreditky nepůjčí auto?

S nižším budgetem si ale užijete spoustu krás i u nás. Třeba za 75 Kč se z Pravčické brány rozhlédnete po celém Českém Švýcarsku.

Začnu žít zdravěji
Jedno z nejčastějších předsevzetí. Být fit a více sportovat.
Podle studie agentury Kantar jsou pro nás Čechy čím dál zajímavější sportovní aplikace. Sdílení našich výkonů s ostatními a případné poměřování sil nás totiž žene kupředu. Mezi mladými lidmi do třiceti let využívá takovou aplikaci až 41 % dotázaných. Hecnout se s kamarády a jít do toho společně, zní jako prima začátek, nemyslíte?
Nemusí to nutně znamenat zakoupení drahého členství ve fitku. Stačí vyběhnout s kamarádem do lesa nebo využít takzvané fitness parky. V Česku jich přibývá a jsou velmi oblíbené. Jedná se o venkovní sportoviště se cvičícími stroji. Cesta za lepší fyzičkou je možná přímo vedle vaší ulice. Seznam českých venkovních posiloven je opravdu dlouhý, najděte si to vaše na bit.ly/SeznamHřišť.
Předsevzetí nejsou o tom, aby nás trápila, ale abychom byli spokojení a měli radost z toho, jak se nám daří je plnit. Neúspěch často spočívá v tom, že si neumíme stanovit reálné cíle. Pokud někdo doposud vůbec neběhal, tak asi není úplně nejlepší chtít uběhnout v létě maraton. Pravděpodobně se příští rok nebude muset trápit vymýšlením nových cílů, ale pocity spokojenosti se asi taky nedostaví. Mezi počátečním stavem a cílem je totiž obrovská propast. Tady by bylo asi lepší se nejprve zaměřit třeba na ten park za domem a postupně si v něm přidávat kolečka.:$
Takže nepřeceňujte své síly a nebuďte na sebe příliš tvrdí. Splňte si přání, která mohou změnit váš život.

Žádná odpověď

Zatím nikdo neodpověděl, buďte první!

Odpovědět