5 tipů na nevšední výlet v Česku

  • 17 květen 2019
  • 2 odpovědí
  • 276 Zhlédnutí
5 tipů na nevšední výlet v Česku
Úroveň
Odznak +1
Rádi cestujete, ale máte pocit, že už jste všude byli? Nezoufejte, pořád je co objevovat! Nesejde
na tom, jestli radši relaxujete v přírodě, procházíte památky nebo objevujete kuriozity. Našli jsme
pro vás ty nejzajímavější kouty naší země, které můžete navštívit, aniž byste utratili celoroční úspory.

Tajemné Karlovarsko
Na západě naší země leží v zákrutě řeky Ohře město jako z pohádky. Loket se svým nezaměnitelným hradem stojí na stráži už více než 800 let a obdivovali ho i takoví velikáni jako třeba J. W. Goethe.
Za návštěvu stojí hrad, malebné městečko v podhradí i Svatošské skály nedaleko. Oblast je vhodná i pro vodáky.

Když už budete v tomto kraji, tak si nenechte ujít návštěvu zámku v Bečově nad Teplou, kde je k vidění relikviář sv. Maura. Svou hodnotou je srovnatelný s korunovačními klenoty a určitě vás uchvátí i příběh, který je spojený s jeho nalezením.

Na Karlovarsku se také po staletí dobývaly rudy od mědi až po uran. Právě o pohnuté historii uranových dolů se můžete více dozvědět v Jáchymově. Obří těžební štoly Johannes a Mauritius zase potěší milovníky hornictví. Karlovarská hornická krajina aktuálně aspiruje na zápis do UNESCO.

Ostravské Hradčany
Dolní oblast Vítkovic se svým rozsáhlým komplexem vysokých pecí je industriálním klenotem světového dědictví UNESCO. Panorama „ostravských Hradčan“ patří k nejkrásnějším na Severní Moravě a něco podobného byste v Česku hledali marně. K nejzajímavějším aktivitám patří:

• Návštěva 80 metrů vysoké těžební věže Bolt Tower s výhledem na město a krajinu
• Projížďka velkým železárenským výtahem s panoramatickými okny
• Sestup do útrob železáren s výkladem o výrobě surového železa
• Prohlídka dolu Hlubina, kde najdete mj. původní těžební stroj a přepravní klec pro horníky
• Koncert nebo jiná kulturní akce v obřím plynojemu Gong, přestavěném na multifunkční sál

Nejdelší okruh trvá zhruba 200 minut a na závěr můžete posedět v kavárně na vrcholu Bolt Tower. Pokud máte k dispozici celý víkend, v okolí Ostravy najdete další zajímavá místa, jako například „město klobouků“ Nový Jičín s pěkným historickým centrem nebo pohádkový Štramberk.

Český Stonehenge
Pokud hledáte důvod k návštěvě Šluknovského výběžku, máme pro vás opravdu unikátní tip: Velké obeliskové pole Strom života, které se nachází v blízkosti neaktivní sopky Dymník. Místo je inspirované Stonehenge a nadšenci astrologie a tajemna si zde určitě přijdou na své.
Třiadvacet velkých žulových menhirů vzniklo na základě důsledných geometrických propočtů
a propojují je na pohled zdánlivě nekonečné chodníky. Strom života je pro svůj neobvyklý vzhled oblíbeným místem svateb a oslav. Z centra Rumburku jsou to k němu jen 3 km.

Ticho Novohradských hor
Pokud hledáte panenskou přírodu a Šumava je pro vás příliš turistická, zajeďte si do nedalekých Novohradských hor. Dříve přísně střežené hraniční pásmo bylo na dlouhá desetiletí odstřiženo
od zbytku republiky, díky čemuž si zachovalo svůj původní ráz.
Najdete zde třeba prales Hojná voda, který patří mezi nejstarší přírodní rezervace v Evropě, nebo majestátní skelet kostela v Pohoří na Šumavě. Otisky slavné sklářské tradice na vás dýchnou z muzeí
a zbytků zaniklých sklářských obcí podél lesních cest. Ideální místo na pěší turistiku, cyklovýlety
a kempování.

Moravská Sahara
Chtěli byste se projít po poušti, ale nechce se vám do zahraničí? Zajeďte si na Moravu, tam taky jednu máme. Váté písky u Bzence jsou v naší zemi opravdovou přírodní raritou. Jde o subtropický borový háj s tunami navátého písku, který se táhne 5,5 km podél kolejí mezi stanicemi Bzenec-Přívoz a Rohatec. Najdete zde množství pískomilných tvorů a rostlin, například teplomilnou kudlanku nábožnou, nejrůznější druhy ještěrek nebo exotické lišejníky. V okolí stojí za zmínku ještě zámek Bzenec nebo zrušená železniční trať, po níž se dá vyjet na projížďku šlapací drezínou.

Ať už se vydáte kamkoliv, tak s Hello debetkou v kapse si na svých výletech zdarma vyberete hotovost z jakéhokoliv bankomatu. A to vám zejména v těch zapadlejších oblastech může přijít vhod.

Jestli máte svá jiná oblíbená místa na výlety u nás, tak budeme rádi za každý tip. :)Odpovědi: 2

Doporučuji navštívit také park Fábula 🙂 Najdete ho v jižních Čechách a je to výborná lokace na kratší výlet
Úroveň
Odznak +4
Doporučuji navštívit také park Fábula 🙂 Najdete ho v jižních Čechách a je to výborná lokace na kratší výlet

Hello! děkujeme Vám za další prima výlet tip na jihu Čech 👍

Odpovědět