6 míst, kam za gurmánskými vánočními trhy

  • 27 listopad 2018
  • 0 odpovědí
  • 23 Zhlédnutí
6 míst, kam za gurmánskými vánočními trhy
Úroveň
Odznak +1
Světýlka nevídaných rozměrů, vůně jehličí a zvuk vánočních koled. To je kouzelná atmosféra adventních trhů. Jak jinak se vánočně naladit, než u dobrého jídla a pití. A předvánoční trhy jsou doslova labužnickým rájem. Tady je pár tipů, kam se za nimi můžete vypravit:

Romantika s vůní tradic
Rakousko, Vídeň 16. 11. – 26. 12. 2018

Rakušané si potrpí na velkolepé oslavy tradic. Vídeň se proto o vánočním čase promění v magické místo.
Před radnicí na takzvaném Christkindlmarktu je postaveno více než 100 stánků s ozdobami, suvenýry, oblečením i občerstvením. Vůně čerstvě připravovaných klobásek, pečených brambor nebo Karzoffelpuffer – bramboráku, je všudypřítomná, podlehnout těmto dobrotám je proto velmi snadné.
Ani o teplé nápoje není nouze, ochutnat můžete přes 20 druhů punče. Na vídeňském adventním trhu jsou k vidění také neobyčejně nazdobené stromy jako např. houslový nebo se sněhuláky.


Luxus na Champs-Élysées
Francie, Paříž 24. 11. 2018 - 6. 1. 2019

Když se řekne Paříž, většina z nás si představí krásu a noblesu, a to je typické i pro vánoční pařížské trhy. Kromě 160 stánků jsou nasvícené všechny okolní budovy a stromy.
Francouzi znají recept na chutný život, o tom se na jejich adventních trzích můžete přesvědčit.
Kromě prodejců se suvenýry a ozdobami narazíte i na stánky, u kterých lze ochutnat luxusní kombinaci - ústřice a šampaňské. A nebylo by to město lásky, aby nemělo i svůj zamilovaný dezert: jablko obalené v karamelu servírované na špejli. K tomu všemu si můžete poslechnout nejrůznější hudební vystoupení a zkouknout loutková představení. A když budete chtít dát návštěvě Paříže nový rozměr, svezte se na ruském kole. Takový výhled na vyzdobené Champs-Élysées bude určitě dechberoucí.


K sousedům za věhlasnými perníčky
Německo, Norimberk 30. 11. - 24. 12. 2018

Jeden z prvních trhů se zde konal už roku 1610. Náměstí Hauptmarkt v německém Norimberku se během adventu promění v opravdu okouzlující světelnou podívanou. Kolem velkého parního kolotoče pro děti je rozestavěno až 180 stánků s řemeslnými výrobky, hračkami, ozdobami i vánočním cukrovím. Neodmyslitelnou součástí jsou i norimberské perníčky. Ke svařáku, kterým se po cestě můžete zahřát, se náramně hodí.

Norimberk je navíc součástí projektu Partnerství měst a obcí. Při procházce tržištěm tak lze narazit i na stánky řemeslníků z Číny, Skotska, Ukrajiny i České republiky. Výtěžek z prodaných předmětů putuje vždy na charitativní účely právě městům z těchto zemí.


Velkolepý advent s nákupy v jednom
Itálie, Milano 24. 11. 2018 – 6. 1. 2019

Tradice jsou v Itálii, stejně jako v Rakousku nebo Německu, silně zakořeněné. Proto si tady přijdete na své, chcete-li načichnout vánoční pohodou.
Na známé Piazza del Duomo s ještě známější katedrálou Narození Panny Marie za zády, si prohlédnete stánky s výrobky od 300 vystavovatelů. Italové jsou požitkáři, co se dobrého jídla a pití týče, takže o nejrůznější pokrmy tu není nouze. Ke svařenému vínu nebo horké čokoládě vyzkoušejte vánoční bábovku Panettone.

Pokud patříte mezi milovníky módy a potřebujete ještě sehnat nějaké „měkké dárky“, tak Milano je ideální místem, kde je pořídit. Navštivte např. Fashion District. PS: Hello kreditku s sebou:)


V kulinářské říši
Belgie, Brusel 30. 11. 2018 – 6. 1. 2019
Co takhle změnu? Místo svařáku horká čokoláda, místo trdelníku vafle s ovocem. Je velká škoda, že o belgických vánočních trzích toho příliš neslyšíme. Zastavit se v Bruselu na náměstí St. Catherine je zážitkem, který v sobě ponesete nejedny Vánoce.
Belgické trhy brnkají na chutě obyčejného smrtelníka tak výrazně, že budete chtít změnit občanství hned s první návštěvou. Pastvou pro oči i chuťové buňky jsou pralinky, horká čokoláda a vafle.
Gurmánovo srdce zaplesá. Nerozhodní stojí v Bruselu dodnes. Vybrat si totiž z tolika lahůdek, je nadlidský výkon.
Doprovázet vás mezi 250 stánky bude zvuková i světelná show a veselé Vánoce vám popřejí hned v několika jazycích. Brusel je zkrátka nezapomenutelný.


Hrdě mezi první desítkou
Česká republika – Praha 1. 12. 2018 – 6. 1. 2019

Když se řekne trdelník a svařák, tak si většina z nás hned představí vánoční trhy na Staroměstském náměstí. Není divu. Podle amerického týdeníku US News & World Report jsou naše adventní trhy mezi první desítkou nejhezčích na světě.
Při příchodu na slavnostně vyzdobené Staroměstské náměstí ucítíte kouzlo Vánoc. Ta pravá sváteční nálada ale často začíná až u prvního stánku s občerstvením. Prodejci tu přímo před vámi připravují jídla české kuchyně. Chuťové pohárky potěšte například pražskou šunkou podlévanou pivem, pikantní klobáskou nebo pečenými kaštany. Jako sladká tečka bodne ke svařáku trdelník nebo mandle v cukru.
O zábavu se vám v doprovodném programu postarají čeští i zahraniční muzikanti.


Jsme v tom s vámi
V každém z těchto měst si můžete advent doslova vychutnat. Chystáte-li se do některých ze vzdálenějších míst, ubytování řešte s předstihem. Během adventu má stejný nápad mnoho lidí z celého světa.
V hotelích i restauracích si budou terminály rozumět s vaší Hello kreditkou, která má cit pro nejlepší konverzní kurz při přepočtu na české koruny. Kreditku pak můžete využít i na některých trzích. Bavte se, ať už se vydáte za vánoční atmosférou nebo cukrovím kamkoli.


Žádná odpověď

Zatím nikdo neodpověděl, buďte první!

Odpovědět