Jak do práce? Do práce na kole!

  • 11 duben 2019
  • 3 odpovědí
  • 58 Zhlédnutí
Jak do práce? Do práce na kole!
Úroveň
Odznak +1
Autem, vlakem, busem, pěšky, na kole či na koloběžce? Jak se každý den dostáváte do práce, pokud se zrovna tedy vaše pracovní místo nenachází jen pár metrů od ložnice a cestu k němu zvládnete za každého počasí v bačkorách 🙂?

V květnu se rozjede už 9. ročník akce DO PRÁCE NA KOLE, který pořádá spolek Auto*Mat. Cílem je vyvolat diskuzi o způsobu dopravy do práce a motivovat lidi k tomu, aby pro svoji každodenní cestu využili nějaký jiný bezmotorový prostředek. Takže to neznamená, že musíte mít nutně nachystané kolo ve sklepě či v garáži, ale chůze, běh, jízda na skatu či koloběžce…to všechno se počítá.

Zájem o akci roste, což nás samozřejmě jako národního partnera tohoto projektu těší. Jen pro představu se loni do akce zapojilo více než 16 348 lidí z 1 838 firem a institucí a kampaň probíhala ve 30 českých a moravských městech. Celkem se ujelo a ušlo 3 545 080 km, takže naši zeměkouli jsme díky společným kilometrům objeli asi 88x.

Jako perličku můžeme uvést, že nejvýkonnější cyklista najel na své cestě do práce a z práce za ten měsíc přes 5 000 km, takže během jedné cesty musel zdolat asi 114 km. Většina z nás by pak v práci byla asi k nepoužití, nemluvě o tom, že je potřeba počítat i s cestou domů:8. Takže klobouk dolů! Každopádně tahle akce není ale primárně o tom trhat rekordy, takže má smysl se zapojit, i když to do práce máte třeba jen pár minut.

Pokud jsme vás alespoň trochu nalákali, mrkněte sem: https://www.dopracenakole.cz/, kde se dočtete víc o samotné akci a také se můžete až do 30. dubna zaregistrovat. Platí ale heslo: čím dřív, tím levněji . Registrovat se můžete jako jednotlivci, ale lepší určitě bude, když přesvědčíte k účasti svého zaměstnavatele. Pak se k vám mohou přidat i další kolegové a navíc zaměstnavatel určitě rád uhradí startovné za vás:$. Je to přeci pro dobrou věc! I díky těmto prostředkům pak spolek Auto*Mat může pokračovat ve svých aktivitách, které mají za cíl vytvořit lepší prostředí pro kvalitní život ve městech.

To už je téměř všechno, co jsme vám chtěli říct. Až na soutěžní otázku, kterou najdete v obrázku!
Vaši odpověď nám napište nejpozději do 28. 4. 2019 na email dopracenakole@hellobank.cz

Určitě se to malé úsilí vyplatí, protože ze správných odpovědí vylosujeme 3, kteří získají poukaz v hodnotě 10 000 Kč do prodejen firmy Author. Jestli vám tyto informace nestačí, tak se více dočtete v pravidlech soutěže (link)

Odpovědět