Jak se staví banka aneb snažíme se naslouchat

Jak se staví banka aneb snažíme se naslouchat
Transformovat zavedenou splátkovou společnost jakou je Cetelem na digitální banku je jedinečný projekt, ke kterému se špatně hledá srovnání. Nestavíme pro vás novou banku na zelené louce. Stavíme ji na fungujících základech našeho současného úvěrového světa, se kterým je třeba bankovní část s novými produkty efektivně a úspěšně propojit. A navíc, to celé se vám pak chystáme naservírovat pod novou značkou – Hello bank! by Cetelem. Jsme pilotní zemí pro naši mateřskou skupinu BNP Paribas a tak na projektu pracuje velké množství lidí z různých koutů světa např. Německa, Francie, Rumunska, Slovenska, Belgie, Indie atd.

Co bylo před naším diskuzním fórem Hello spolu?
Potkávali jsme se na Ideablogu, kde jsme společně pro svět Hello bank! toho hodně vymysleli a vytvořili.

Dva roky na Ideablogu
Na prvním místě byla naše potřeba mluvit s uzavřenou skupinou lidí o světě financí. Chtěli jsme znát váš názor nejen na bankovní svět, ale chtěli jsme také odhalit vaše skutečná přání a potřeby. Prostě po malých krůčcích najít cestu , jak se stát vaší bankou.
Díky spolupráci s výzkumnou agenturou Millward Brown, jsme se s vámi po dobu dvou let (od 09/2014 do 09/2016) setkávali a diskutovali v uzavřené on-line platformě IDEABLOG. Postupně jsme probrali víc než 170 témat zaměřených na podobu našich bankovních produktů a služeb, ale i na životní styl a vaše běžné potřeby.

Kdo byl členem komunity?
Členové byli vybíráni agenturou Millward Brown z řad klientů i ne-klientů naší společnosti. Do výběru vstupovala kritéria jako pohlaví, věk, bydliště, vzdělání nebo i počet dětí.
Cílený výběr nám umožnil nejen udržet diskuze živé, ale také zpracovávat výsledky tak, abychom věděli, kdo a v jaké míře upřednostňuje to či ono. Pokaždé jsme chtěli mít zhruba 100 lidí, z toho alespoň 80 % skutečně aktivních respondentů.

Jaká témata jsme probrali?
Společně jsme diskutovali nad bankovními produkty, poplatky, podobou smluv, benefitními programy, výběrem nového či ojetého vozu. A nejen to. Probírali jsme také podobu právních a asistenčních služeb, pojištění různého druhu, spoření a hypotéky. Zamýšleli jsme se nad plusy a mínusy bezkontaktních plateb, digitálních inovací. V neposlední řadě, jste nás nechali nahlédnout i do vašeho soukromí, čehož si velmi vážíme.


Co se děje se závěry z diskuzí?
Pravidelně jsme naše kolegy a vedení společnosti seznamovali s vašimi podněty - co vás ve světě financí štve a co se vám naopak líbí. Znáte to, nežijeme v ideálním světě a ne vše lze realizovat, natož hned. Ale byly to vaše názory, které nám foukly ten správný vítr do plachet Hello bank!

Co to přineslo členům komunity?
Hlavním „ziskem“ pro diskutující bylo mít možnost podílet se na vývoji něčeho nového. Respondenti se vzájemně obohacovali především sdílením zkušeností, rozšiřovali svůj přehled nejen v oblasti bankovnictví, ale také si radili, jak se vypořádat např. s nemilými bankovními poplatky.

Kdy přišlo Hello spolu?
Prvotní inspirací nám byli naši kolegové v zahraničí, kde on-line diskuzní fóra pro rychlé získání pohledů a názorů lidí nejen na finanční služby využívají. A tak jsme společně s našimi partnery z Holandska vytvořili Hello spolu.

V lednu letošního roku jsme jako první do Hello spolu přizvali aktivní členy z původní platformy Ideablog, kteří si tak spolu s námi mohli komunitu „osahat“, a pomoct nám tak prostředí vyladit.

Od května jsme pak naše on-line diskuzní fórum otevřeli široké veřejnostii. Zde se s námi můžete „potkávat“, dát do řeči, sdílet vaše názory a přání, vyjádřit se k našim produktům a službám. Věříme, že po spuštění Hello bank! se díky vašim názorům posuneme ještě dál v našich produktech i službách.
Navíc ve fóru Hello podpora bychom chtěli, abyste si vy sami - uživatelé komunity - byli schopni vzájemně poradit a pomoci. Z častých dotazů pak společně postavíme „časté otázky a odpovědi“, které mohou v budoucnu pomoci i ostatním.

Hello spolu aktuálně:
· od května se registrovalo 515 lidí
· celkem máme 24 otevřených témat
· na Blogu můžete číst články z oblasti financí a životního stylu
· můžete se nás zeptat na cokoli
· můžete si vytvořit vlastní příspěvek či anketu

V další fázi pro vás připravujeme i nové fórum „Ideation“, kam budete moci vkládat své nápady na inovace, vylepšení služeb či produktů a ostatní členové komunity pak budou hlasovat o těch nejlepších, ale k tomu prozradíme více později. Už teď se můžete do Hello spolu zapojit! Čekají na vás workshopy, soutěže a další překvapení.

Těšíme se na vás na naší – vaší komunitě,
Tým Hello spolu

Žádná odpověď

Zatím nikdo neodpověděl, buďte první!

Odpovědět