Kolik Čechů nakupuje online a kdo ještě používá dobírku? Čísla vás možná překvapí

  • 17 duben 2019
  • 0 odpovědí
  • 26 Zhlédnutí
Kolik Čechů nakupuje online a kdo ještě používá dobírku? Čísla vás možná překvapí
Úroveň
Odznak +1
V nakupování online jsme opravdová evropská velmoc. Máme největší počet e-shopů na obyvatele a stále více si zvykáme na mobilní nákupy nebo okamžité platby kartou na síti. Snad i díky tomu hlásí letos Asociace pro elektronickou komerci (APEK) nárůst tržeb v sektoru e-commerce o 17 %. Jak se ale chováme, když nakupujeme online?

Ještě před pár lety nakupovali Češi téměř výhradně přes počítač. Mobilní připojení bylo tehdy o několik úrovní níže, stejně jako výkon běžně dostupných mobilů nebo úroveň aplikací českých e-shopů. Dnes si nabídkou internetových obchodů brouzdáme třeba při čekání na autobus nebo během jízdy městskou hromadnou dopravou.

Skokan roku: nakupování potravin online

Podle aktuálních dat Českého statistického úřadu mělo k minulému roku alespoň jednu zkušenost s online nákupy 65 % Čechů, za posledních 12 měsíců pak 54 %. Evropskými rekordmany v nákupech online jsou Britové s 83 % a Dánové, z nichž za poslední rok nakoupilo 82 %.

Vůbec k největšímu nárůstu došlo v segmentu potravin, s jejichž nákupem online má podle nejnovější studie Kantar „Češi v síti“ alespoň jednu zkušenost už 25 % Čechů. Meziroční nárůst tržeb je podle údajů z trhu asi 51 %.


Žádná odpověď

Zatím nikdo neodpověděl, buďte první!

Odpovědět