Dotaz

Kde jsou moje příspěvky?


Úroveň
Odznak +1
Včera jsem psal na fórum a dnes příspěvky nevidím. Jak dlouho trvá schválení? Budeme tu mít cenzuru? Jak se dozvím, že příspěvek nebyl schválen?

Odpovědi: 19

Odznak +1
Bohužel občas se to po tom co na tomto fóru provedli některé změny a úpravy stává, že příspěvek něco tvz. "sežere" a odešle ho údajně ke schválení. I mne se to už stalo a psala o tom zde maminka 1, ale tam se k tomu bohužel nikdo kompetentní nevyjádřil. Obvykle se to stává při editaci příspěvku. Nevím jaký to má význam, ale dokáže to člověka naštvat když něco píše a pak mu to zmizí a nezveřejní se to. Jak dlouho trvá schválení nevím, ale to bude asi záležet jestliá se tím schvalováním takových příspěvků vůbec někdo zabývá nebo jestli se to vůbec k nějakému schválení někde odešle. Informováním jestli byl příspěvek schválen nebo zamítnut si myslím, že se asi nikdo obtěžovat nebude. Pokud jde o cenzuru tak to mne také napadlo, ale to snad nám tu zavádět nikdo nehodlá, kromě cenzurování neslušnosti a hrubého porušování pravidel tohoto fóra.
Úroveň
Odznak +4
Hello! Eddie, děkujeme Vám za upozornění.

Mrzí nás to, ale po migraci dat na nové Hello spolu došlo ke zvýšení citlivosti spamového filtru. Technický problém jsme předali dál k řešení na support.
Omlouváme se všem za dočasné komplikace.

Přeji pěkný pátek i víkend,
Terka
Úroveň
Odznak +2
Tohle se tu kdysi řešilo i na starém fóru, kde to dokázali časem vyladit. Než to pořeší i tady, platí rada: needitovat příspěvky rychle několikrát za sebou - systém si myslí, že je to spam. A když už editujete, předtím si příspěvek zkopírujte, abyste ho v případě zablokování mohli zveřejnit ihned znovu jako úplně nový příspěvek (s tím antispamový filtr kupodivu problém nemá) a nemuseli čekat na jeho odblokování moderátorem. Není to žádná cenzura, ale někdy se prostě stane, že žádný moderátor není v tu chvíli k dispozici, tak to může trvat třeba i do druhého dne, než si někdo všimne, že tam "visí" zablokovaný příspěvek, a schválí ho.
Odznak +1
A nebylo by lepší ten spamový filtr úplně vypnout? Mám zkušenosti, že ty různé spamové filtry často dělají více škody než užitku a nepracují tak jak by se to od nich očekávalo. Předpúokládám, že zde do tohoto fóra není vkládané až tolik spamu aby se to nedalo zvládat běžnou kontrolou moderátory a administrátory a mazáním toho a případný spam můžou nahlásit i uživatele. Pokud bude zde někdo chtít vložit spam tak předpokládám, že si na to vždy najde nějaký způsob jak ho sem i přes antispam dostat.
Jinak co se děje s příspěvky které ten antispam zablokuje? Jsou nenávratně vymazané a nebo odeslané ke kontrole a případnému povolení zveřejnit a pokud ano tak zabývá se tím vůbec někdo?
Úroveň
Odznak +2
Ty si to nemůžeš pamatovat, protože jsi v tu dobu na fóru ještě nebyl, ale v jednu dobu se sem valily stovky stejných příspěvků v azbuce a thajštině (nebo co to bylo za jazyk), které fórum zahltily.
Zablokované příspěvky jsou odeslány do fronty, kde je musí moderátor zkontrolovat a odkliknout povolení ke zveřejnění.
Odznak +1
Není to žádná cenzura, ale někdy se prostě stane, že žádný moderátor není v tu chvíli k dispozici, tak to může trvat třeba i do druhého dne, než si někdo všimne, že tam "visí" zablokovaný příspěvek, a schválí ho.
A v tom může být problém, protože když se příspěvek schválí a zveřejni dodatečně až třeba po jednom dní tak už nemusí být aktuální protože mezi tím diskuze může pokročit dále a to stejné nebo podobné už tam může být dávno napsané někým jiným.
Úroveň
Odznak +2

Není to žádná cenzura, ale někdy se prostě stane, že žádný moderátor není v tu chvíli k dispozici, tak to může trvat třeba i do druhého dne, než si někdo všimne, že tam "visí" zablokovaný příspěvek, a schválí ho.A v tom může být problém, protože když se příspěvek schválí a zveřejni dodatečně až třeba po jednom dní tak už nemusí být aktuální protože mezi tím diskuze může pokročit dále a to stejné nebo podobné už tam může být dávno napsané někým jiným.


Proto jsem napsala - před editací zkopírovat a v případě zmizení ihned odeslat znovu jako nový příspěvek, aby nebyla porušena aktuálnost a časová kontinuita diskuse.
Odznak +1

Ty si to nemůžeš pamatovat, protože jsi v tu dobu na fóru ještě nebyl, ale v jednu dobu se sem valily stovky stejných příspěvků v azbuce a thajštině (nebo co to bylo za jazyk), které fórum zahltily.
Ano opravdu si to nepamatuji. Spam je velké svinstvo se kterým se bohužel těžko bojuje.
Zablokované příspěvky jsou odeslány do fronty, kde je musí moderátor zkontrolovat a odkliknout povolení ke zveřejnění.
Je ale otázkou jestli se to odesílá do té fronty a nebo rovnou nenávratně nemaže a pokud ano tak jestli se tím vůbec někdo zabývá a povoluje to co k povolení je.
Odznak +1
Tak nyní se dívám, že část té první citace od maminka1 se v mým příspěvku nevložila jako citace a chybí tam u toho ta svislá čára vpravo.
Je vidět, že tá migrace na nové Hello spolu přinesla některé chyby a problémy ktewré se budou asi ještě dlouho řešit. Nebylo lepší nechat to tak jak to bylo i když to nebylo příliš dokonalé, ale fungovalo to myslím docela dobře tak jak mělo?
Úroveň
Odznak +2
Vedení banky chtělo nový modernější grafický vzhled fóra, s tím nic nenaděláme a vývojáři se prostě budou muset snažit to vychytat co nejdříve a nejlépe (prostě se v techhle vedrech budou muset zapotit ještě víc než zbytek populace 😉).
Zablokované příspěvky se skutečně automaticky nemažou - mám s tím osobní zkušenost - teď už jsem opatrná a před editací si to zkopíruju, ale na začátku jsem to neudělala a příspěvek mi odblokovali až na druhý den.
Úroveň
Odznak +2
Samozřejmě když někdo má příspěvek prozíravě zkopírovaný a dá ho tam ihned znovu a moderátor to vidí, tak ten původní příspěvek už do diskuse znovu nevrací, protože by tam byl zbytečně duplicitně - tak by se někomu mohlo zdát, že se příspěvky nenávratně mažou, ale není to tak - moderátoři to skutečně kontrolují a mažou (resp. nevracejí tam) jen ty duplicitní.
Úroveň
Odznak +1
Tak ono je hlavně otázka, jak ten spamový filtr funguje či spíš nefunguje. Protože ať už je citlivý jakkoli, tak podle mě je hlavní problém v tom, že by měl především dělat to, co mi sdělí na obrazovku. Jestliže mi sdělí, že můj příspěvek byl předán někomu ke schválení a že bude prověřen co nejdříve (už si nepamatuji, jak to je přesně formulováno), tak očekávám, že to k někomu dorazí "na stůl" a ten někdo si to přečte a buď to schválí a nebo ne. Pak bych očekával nějakou reakci a případně sdělení co bylo špatně...
Zatím se mi to stalo jednou u příspěvku bez jediné editace (byl tam jen odkaz na web Mastercardu a VISA s kurzy, takže asi proto...), když jsem Patrikovi odpovídal na jeho téma s porovnáním směnných kurzů platebních karet. Už je to dlouhá doba a dodnes se ten příspěvek neobjevil, ani mi nikdo nenapsal, že by se tím zabýval a třeba to neschválil... Takže mi to přijde, že i přes text, že to někdo musí prověřit, to jde někam rovnou do koše, nebo ten někdo na to kašle... 😂
Odznak +1
maqminka1:
Pokud šlo o nový modernější grafický vzhled fóra tak já tu po grafické stránce nevidím žádné změny. Z mého pohledu se měnil a zdokonalil pouze formulář na vkládaní příspěvků a nadělalo spoustu chyb které se nyní pomalu řeší a asi ještě dlouho řešit budou. Myslím, že po grafické stránce na tomto fóru není třeba co měnit. Hlavně aby to bylo dobře funkční tak jak má. Z mého pohledu grafická modernizace stránek obvykle nadělá více škody než užitku.

Marek:
Žádný antispam není natolik dokonalý aby dokázal přesně rozpoznat co spam je a co není. Navíc různí lidé mají různé názory na to co všechno spamem je a co není. Já antispamy právě kvůli jejích nedokonalosti nemám příliš rád, protože už mi v minulosti nadělaly několikrát neplechu. Nejlepší antispam je člověk který vše kontroluje a spam maže. Spam je pohromou současného internetu a nějak je třeba s tím bojovat a to jen tak jednoduše člověk nezvládne. Ta informace antispamu která se zobrazila mne byla formulována bohužel v angličtině takto: "Your post has been submitted. It will be published after a review by our moderators." což mi Google přeložil takto: "Váš příspěvek byl odeslán. Bude zveřejněn po kontrole našimi moderátory.".
Úroveň
Odznak +1
To já chápu, ale má reakce se týkala právě toho, co cituješ: "Váš příspěvek byl odeslán. Bude zveřejněn po kontrole našimi moderátory." 😉
Odznak +1
Marek:
Tobě asi jde o to, že podle té informace která se zobrazí by to měl někdo kontrolovat a to co je vhodné na zveřejnění zveřejňovat, ale asi to nikdo nedělá nebo jen výjimečně v některých případech např. když se někdo kvůli tomu ozve. Je také otázkou, tak jak se tu už o tom psalo, jestli se to skutečně někde ke kontrole odesílá a nebo rovnou nenávratně nemaže nebo jestli to nemaže někdo kdo by to měl kontrolovat aby si tím ulehčil práci. Ať už je to jakkoliv tak s tím asi nic nenaděláme a budeme se muset smířit s tím, že v rámci boje se spamem nám bohužel může občas některý příspěvek zmizet.
Úroveň
Odznak +1
Tak jasně. Ale jde o to, že buď by to tedy měl někdo číst a kontrolovat, nebo by měli změnit tu hlášku na něco ve smyslu: Váš příspěvek se našemu systému znelíbil, tak ho vymazal. Děkujeme za snahu, příště to zkuste lépe a radostněji 😂
Úroveň
Odznak +1
Děkujeme za všechny příspěvky ohledně problémů se spamem. Za poslední dny to vypadá, že už žádný příspěvek od vás do spamů nespadnul. Jinak případné další nesrovnalosti určitě budeme příští týden po návratu Terky řešit. Pěkný čtvrtek ! 🙂
Úroveň
Odznak +1
Terka není, tak se nemaká 😂
Úroveň
Odznak +2
To je divné, nedostal jsem email s upozorněním na (tuto) novou diskuzi. Ale ne že by mi v pořádku chodily i emaily z diskuzí, kde mám aktivované sledování....

Odpovědět