Spořicí účet


Dobrý den, nefunguje mi podpis žádosti o spořicí účet. Přijde mi SMS s kódem. Ten zadám a poté se objeví "Generic error" 😠

Odpovědi: 59

Úroveň
Odznak +4
Dobrý den, děkujeme za napsání.
Tady mohlo dojít k řadě faktorů,
prosím napište mi do soukromé zprávy Vaše jméno, příjmení a emailovou adresu, abychom Vám mohli co nejlépe a nejpřesněji poradit, potřebujeme znát bližší detail.
Přejeme 🙂 hezký den.
Úroveň
Odznak +1
Dotaz do fóra: dnes HB zvýšila úroky na SÚ na 1,5 % do 300 kKč. Dle sazebníku je kladný zůstatek na 300 kKč úročen 0 %.
Mám tomu rozumět tak, že v případě zůstaku 300.001 Kč se 300.000 Kč úročí 1,5 % a 1 Kč 0 %, nebo celý zůstatek 300.001 Kč se úročí 0 %?
Úroveň
Odznak +4
Dotaz do fóra: dnes HB zvýšila úroky na SÚ na 1,5% do 300 kKč. Dle sazebníku je kladný zůstatek na 300 kKč úročen 0%.
Mám tomu rozumět tak, že v případě zůstaku 300,001 Kč se 300.000 Kč úročí 1,5% a 1 Kč 0%, nebo celý zůstatek 300.001 Kč se úročí 0%?


Děkujeme za dotaz Mirku a rozumíte tomu správně:
v případě zůstatku 300,001 Kč se 300.000 Kč úročí 1,5 % a 1 Kč 0 %.

Resp. pro všechny klienty máme báječnou sazbu na Hello spoření (spořicí účet), a to 1,5 % ročně do 300 000 Kč. Získáte ji rovnou bez dalších a zbytečných podmínek. Jak už víte, své úspory máte kdykoli k dispozici.
Úroveň
Odznak +1
Když jste Terko na drátě, má u vás KK. Někde jsem v IB již nabídku na založení SÚ viděl. Kdybych chtěl založení přes IB zrealizovat, bude to jen několik kliknutí nebo budete chtít poslat kopie 2 dokladů + poslat na SÚ korunu, + ..., jako kdybych žádný produkt u vás neměl?
Úroveň
Odznak +4
Když jste Terko na drátě, má u vás KK. Někde jsem v IB již nabídku na založení SÚ viděl. Kdybych chtěl založení přes IB zrealizovat, bude to jen několik kliknutí nebo budete chtít poslat kopie 2 dokladů + poslat na SÚ korunu, + ..., jako kdybych žádný produkt u vás neměl?

Mirku, děkujeme Vám za reakci.
Odpověď od nás "přímo na míru" najdete v soukromé zprávě.
Úroveň
Odznak +1
Právě jsem účet "naklikal" přes IB. Bylo potřeba povolit několik souhlasů, mimo jiné na kopírování osobních dokladů. Jen s jedním nebylo nutné souhlasit - marketingové kontaktování. Kopie dokladů nebylo nutné znovu nahrávat. Podpis smlouvy přes SMS.
Úroveň
Odznak +1
A co jsi měl doposud v HB?
Úroveň
Odznak +1
KK a nepoužívaný běžný účet
Úroveň
Odznak +2
Potvrzuji poweryho zkušenost - také mám u HB nepoužívaný BÚ a používanou KK a při žádosti o spořicí účet to po mně nechtělo nic kromě zaškrtnutí pár souhlasů se zpracováním dat, všeobecnými podmínkami a kopírováním dokladů a potvrzení podpisu přes SMS. Kopie dokladů stačily ty od předtím (když jsem žádala o BÚ), žádnou 1 Kč jsem nikam posílat nemusela. Dále po mně banka chtěla opětovné odsouhlasení adresy, e-mailu a telefonního čísla, odpovědi na klasické dotazy, že nejsem politicky exponovaná osoba a daňový rezident USA, ptali se také na hlavní zdroj a přibližnou výši příjmů (vybírá se odpovídající možnost v rozbalovací nabídce) a k jakému účelu budu peníze na SÚ používat (opět rozbalovací nabídka - pouze 2 možnosti na výběr - běžné platby nebo zhodnocení prostředků). To je asi tak vše, doufám, že jsem na nic nezapomněla.
Úroveň
Odznak +1
I když mám s bankou smlouvu na KK (založenou osobně na centrále v Praze), musel jsem zadat a nahrát téměř vše včetně zaslání 1 Kč z mého účtu a to jsem měl všechny údaje předvyplněné včetně čísla OP a jeho platnosti (mimo těch pár dotazů), což byla jediná výhoda oproti někomu, kdo nemá v HB vůbec nic.
Proč jsem se v bance musel znovu ověřovat jako neznámý klient i když OP, s kterou jsem zakládal KK platí ještě několik let, přesahuje rámec mého chápání, zvláště, když se všechny potřebné údaje automaticky přenesly ze smlouvy na KK.
Úroveň
Odznak +2
Možná to bude tím, že máš kreditku ještě od Cetelemu ... Já když jsem zakládal SÚ, tak to probíhalo stejně jako u maminky1 - předtím jsem už měl BÚ a kreditku od HB.
Úroveň
Odznak +1
Ty jsi měl ale již založený BÚ na rozdíl ode mě.
Mám spíše pocit, že se stále KK a zbytek chovají jako dva samostatné systémy i v případě požadavků na nový produkt.
Úroveň
Odznak +2
Pravda bude nejspíš někde uprostřed. Když jsem na jaře zakládala BÚ, chtěla po mně banka kopii dvou dokladů, přestože je měli z doby žádosti o KK ještě za Cetelemu (také to byly stále tytéž platné doklady jako u MirkaM), ale žádnou 1 Kč jsem posílat nemusela.
Úroveň
Odznak +1
U nás obou "trčí" aktivace účtu na "čeká na ověření platby". Včera večer jsme poslali ze svých účtů v Air 1 Kč, která by snad již v HB měla být.
maminka1: nahrávala jste také výpis nebo smlouvu o účtu z jiné banky? Systém to po nás požadoval.

EDIT: 1 Kč dorazila do HB u obou 8:59, ale učty stále čekají na ověření platby 10:52. Asi to ověření bude ruční práce.
Úroveň
Odznak +2
Ještě ke zvýšení sazeb - škoda, že banka neposlal email klientům, že má tuto změnu, myslím, že to by to všichni ocenili.
Úroveň
Odznak +1
Ti, kdo se zajímají, už vědí 😉 Jsem zvědavý na reakci "konkurence".
Úroveň
Odznak +2
🙂 zvýšení jsem zjistil jinde a už jsem poslal peníze. Ale banka si z toho mohla udělat PR akci, byla by zdarma ve všech médiích.
Úroveň
Odznak +2

maminka1: nahrávala jste také výpis nebo smlouvu o účtu z jiné banky? Systém to po nás požadoval.

Přiznám se, že zrovna tohle si už přesně nepamatuju, ale mám pocit, že ano. To neposlání 1 Kč jsem konzultovala s Terkou přes soukromé zprávy a mám to tedy v historii, takže to vím jistě.
Úroveň
Odznak +1
Posun v procesu: 11:09 došel e-mail, že je můj SÚ účet úspěšně aktivován, nyní 12:02 u manželky se SÚ posunul do stavu čeká na schválení (účet byl založen cca s hodinovým odstupem po mém).
Dnes již přesun peněz nebudeme riskovat, aby netrčely přes víkend v Certisu.

EDIT: 12:26 SÚ aktivní i u manželky.
Úroveň
Odznak +4
Hello! Těší nás váš zájem o spořicí účet u nás a děkujeme za všechny vaše reakce k jeho založení. Schvalovací proces souvisí s legislativními požadavky a také jak dlouho jste naším klientem.
Budeme rádi za vaše tipy a doporučení, jaké informace pro klienty bychom mohli vylepšit při zakládání Hello účtu.
Úroveň
Odznak +1
Jenom jedno upřesnění pro střadatele v HB. Vklady v HB (BNP Paribas Personal Finance SA, odštěpný závod) nejsou pojištěny u Garančního systému finančního trhu v ČR, ale ve Francii.
Ano, to je pravda, ale pro české vkladatele to naštěstí nepřináší po praktické stránce žádné potenciální komplikace. Pokud by došlo teoreticky ke krachu zahraniční banky se sídlem v EU, která má v ČR pobočku, zajišťuje výplatu náhrad pohledávek z vkladů této banky na území ČR český Garanční systém finančního trhu, a to na základě pokynů provozovatele zahraničního systému pojištění pohledávek z vkladů. Garanční systém také poskytuje informace a přijímá písemná podání jménem provozovatele zahraničního systému pojištění vkladů.
Úroveň
Odznak +1
Mufe, nechtěl jsem tuto problematiku dále rozpitvávat. Když si to ale načal, nejsem takový optimista, abych si myslel, že v případě krachu pobočky banky z EU zahájí výplatu Garanční systém v ČR do 7 dnů od rozhodného dne, tak jako v případě člena Garančního systému v ČR.
"Přeshraniční výplaty
V případě, že se jedná o vklady vedené u poboček zahraničních bank se sídlem v členském státě EU, které působí na našem trhu, například mBank, ING Bank, jsou pojištěny podle legislativy země, kde má sídlo mateřská banka. Pokud by došlo ke krachu takové banky, zajišťuje nově výplatu náhrad pohledávek z vkladů těchto bank na území ČR Garanční systém finančního trhu, a to na základě pokynů provozovatele systému pojištění pohledávek z vkladů v zemi, kde má daná banka sídlo. Garanční systém také poskytuje informace a přijímá písemná podání jménem provozovatele zahraničního systému pojištění vkladů."
https://www.garancnisystem.cz/kde-je-pojisteno/#text

PS: již jsem riskoval s vyplácením z Polska a Holandska, zariskuji s nějakými drobnými i z Francie.
Chtěl jsem hlavně doplnit informaci o tom, že vklady jsou pojištěny ve Francii, v tom smyslu, že by případně výplatu prováděl český Garanční systém prostřednictvím českých bank, takže by nebylo nutné komunikovat se žádnou institucí v zahraničí, že by se všechno vyřizovalo tady.
Jinak jde v případě BNP Paribas o naprosto teoretickou možnost. BPN Paribas je z hlediska aktiv (údaje z roku 2017) největší bankou ve Francii a druhou největší bankou v Evropě. Patří mezi strategické finanční instituce v rámci celé Evropy, klíčové pro stabilitu celého systému. Je to tedy jedna z nejbezpečnějších bank na světě.
Úroveň
Odznak +1
Mufe přesvědčil si mě, vložím na SÚ o 1 Kč více, než jsem zamýšlel. 🙂

Odpovědět