Spořicí účetZobrazit první příspěvek

Odpovědi: 59

Úroveň
Odznak +1
Rada dobrá, nikoliv však vynikající, zvláště když maminka1 z mých příspěvků ví, že nemám a nehodlám BÚ zakládat. 🙂
Odznak +1
Ale ony ty "tlačítka" v některých bankách nejsou na místech, kde by je uživatel logicky očekával ... :(V HB je ale docela dost věcí které by člověk možná ani logicky vůbec neočekával, že např. v IB budou nebo možná je očekával, že budou úplně jinak. Mám dojem, že v některých bankách pracuje docela dost lidí kteří nad tím co dělají příliš logicky nepřemýšlejí a HB bych v tom viděl na prvních místech.

Kdyby ale příkaz nebylo možné zrušit v přehledu plánovaných transakcí, což by se mohlo stát, protože IB banky je stále tak trochu “ve výstavbě”, tak je rada maminky jedno z možných řešení. Je to dobrý nápad.Možná dobrý nápad, ale tak jak píše MirekM "Rada dobrá, nikoliv však vynikající". Já bych k tomu ještě dodal, že tato rada nemusí být vždy dobře použitelná. Pokud má někdo na SÚ zadané více různých příkazů na stejný den a chce zrušit pouze jeden z nich tak převedením všech peněz ze SÚ na BÚ by znemožnil odeslání i těch ostatních příkazů. Pokud je ale možnost zrušení příkazu v naplánovaných transakcích tak vymýšlení jiných způsobu jak by to bylo možné provést nemá příliš velký smysl.
Úroveň
Odznak +2
Jen pro vysvětlení: MirekM psal svůj dotaz v neděli večer a z kontextu nebylo jasné, že jde jen o teoretický dotaz (to vysvětlil až později). Vypadalo to tak, že o víkendu zadal špatně příkaz a ten se měl uskutečnit možná už v neděli v noci (opět v dotazu nespecifikoval přesně dobu, kdy k tomu má dojít). Mohl to být normální jednorázový příkaz zadaný o víkendu, který se uskuteční hned po půlnoci na pondělí. V tom případě by neměl šanci do té doby něco dohodnout na infolince, ale měl by šanci snížit si disponibilní zůstatek tak, aby příkaz neproběhl, dokud to nevyřeší, protože přesuny mezi BÚ a SÚ fungují okamžitě i o víkendu. V té době jsem byla jediná, kdo byl na fóru přítomen, a tak jsem se naivně a upřímně snažila MirkoviM pomoci alespoň nouzovým řešením, abych mu zachránila jeho peníze.
V tom okamžiku jsem ani já ani MirekM nevěděli o možnosti, co poradil vlazy až v pondělí, takže v tomto kontextu a okamžiku byla moje rada jediná funkční a z toho hlediska tedy "skvělá". Kdyby skutečně takhle v neděli večer poslal peníze někam blbě, tak by mu je ten můj "manévr" na poslední chvíli zachránil. S takovýmhle přístupem k lidem se může MirkoviM klidně někdy v budoucnu stát, že až mu někdy o něco opravdu půjde a bude potřebovat radu nebo pomoc ostatních, tak se na něj všichni vybodnou.
Úroveň
Odznak +2
Já bych k tomu ještě dodal, že tato rada nemusí být vždy dobře použitelná. Pokud má někdo na SÚ zadané více různých příkazů na stejný den a chce zrušit pouze jeden z nich tak převedením všech peněz ze SÚ na BÚ by znemožnil odeslání i těch ostatních příkazů
Však jsem taky v té své původní radě psala: "Pokud je to jediný příkaz, který je momentálně zadán na SÚ (tj. nemá odejít zároveň i něco jiného někam jinam)..." a také "uznávám, že je to řešení poněkud neelegantní, ale takhle narychlo mě fakt nic jiného nenapadá". A mezi námi - pokud bych omylem odklikla přeposlání třeba několika set tisíc mých peněz někam do pryč a jediná možnost, jak je zachránit, by bylo zároveň zablokovat i pár jiných příkazů (které bych později přece mohla vytvořit znovu), tak bych neváhala ani vteřinu. I kdybych tím riskovala, že u těch ostatních zablokovaných příkazů se dostanu třeba do prodlení s nějakou platbou.
Úroveň
Odznak +4
Hello!

Děkujeme Vám za vysvětlení a jen malé doplnění za nás:

pokud by přeci jen došlo k odeslání platebního příkazu omylem nebo na nesprávné číslo účtu apod., je nutné nás kontaktovat. Poskytneme vám součinnost s vrácením platby, více jsme se o tom bavili zde:

https://spolu.hellobank.cz/nejcastejsi-dotazy-16/internetove-bankovnictvi-9357/index1.html#post38266
Odznak +1
maminka1:
Také jen pro vysvětlení. Řešení s převedením všech peněz ze SÚ na BÚ nepovažuji za špatné pokud to nejde vyřešit jinak lépe nebo klient banky neví o možnosti zrušení platby po rozkliknutí v naplánovaných transakcích, ale za něco "skvělého" bych to já nepovažoval. Mne to zaujalo a nedalo mi to, že by HB neumožňovala budoucí platby zrušit tak jak je to asi samozřejmosti v jiných bankách. Podíval jsem se proto na to do IB kde jsem tu možnost zrušení našel a pak ji tu ve fóru popsal.
Úroveň
Odznak +1
S takovýmhle přístupem k lidem se může MirkoviM klidně někdy v budoucnu stát, že až mu někdy o něco opravdu půjde a bude potřebovat radu nebo pomoc ostatních, tak se na něj všichni vybodnou.
Vy jste to vstáhla na sebe (dík za nedělní tadu), ale to byl šťouch na Terku, která u některých jásá téměř na čímkoliv a některé (nejenom mě) přechází mlčením i když "vymyslí atomovou bombu" . 🙂
Úroveň
Odznak +2
maminka1:
Také jen pro vysvětlení. Řešení s převedením všech peněz ze SÚ na BÚ nepovažuji za špatné pokud to nejde vyřešit jinak lépe nebo klient banky neví o možnosti zrušení platby po rozkliknutí v naplánovaných transakcích, ale za něco "skvělého" bych to já nepovažoval. Mne to zaujalo a nedalo mi to, že by HB neumožňovala budoucí platby zrušit tak jak je to asi samozřejmosti v jiných bankách. Podíval jsem se proto na to do IB kde jsem tu možnost zrušení našel a pak ji tu ve fóru popsal.

Však jsem to "skvělé" myslela ironicky, proto jsem to taky dala do uvozovek. Myslela jsem to tak, že když je člověk v nouzi, tak i sebevětší polofunkční ptákovina, která je ovšem v tom okamžiku jediným dostupným (nebo známým) řešením a pomůže mu, se může člověku jevit jako "skvělá" 😉
Úroveň
Odznak +1
vlazy a Terko díky, hledal jsem to všude možně jen ne v Přehledech, kde je položka Nezpracované transakce. Zrušení vytvořeného příkazu s budoucí platností ze SÚ odzkoušeno, zrušení proběhlo bez potvrzovací SMS. Editace je také možná - nedotáhl jsem ji ale do konce.
Na platební příkazy ze SÚ s budoucí platností se lze dostat i přímo z úvodní stránky přes TRANSAKCE - NAPLÁNOVANÉ (kdyby někdo nový nechtěl maturovat). Odzkoušel jsem i změnu, kterou na rozdíl od zrušení je nutné potvrdit SMS.
Nezlobil bych se, kdyby i zrušení bylo nutné potvrdit SMS, jako v řadě konkurenčních podniků.

Odpovědět