Zauctovani plateb za zari(kreditka)


Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jak kreditka funguje na přelomu měsíců. Platby jsem uskutečnil 27.9. A 28.9., ale bankou podle IB byly provedeny neboli zauctovany az 1.10. Z toho plyne otázka, zda jsou tyto platby splatné v bezurocnem období už v říjnu nebo v listopadu?
S pozdravem LH

Odpovědi: 9

Úroveň
Odznak +4
Dobrý den, děkujeme za dobrý dotaz na komunitě.

Bezúročné období se vztahuje pouze na platby u obchodníků (přes terminál) nebo on-line internetové platby u obchodníků.

Pokud jste své platby uskutečnil do 30. 9., krásně bezúročné období stihnete, a to do 25. následujícího měsíce - tedy do 25. října a navíc nic neplatíte. V měsíci listopadu by se již jednalo o pravidelnou měsíční splátku (vždy k 17. dni v měsíci), bez možnosti využití bezúročného období.

VÍCE, jak Hello kreditka funguje jednoduše i s obrázkem najdete ZDE:
https://www.hellobank.cz/kreditka/

Je to srozumitelné?

Přejeme hezký den. 🙂
Děkuji za odpověď. To vše jsem se dočetl již na výse zmíněném odkazu. Ale mně jde o to zda rozhoduje datum uskutečnění platby u obchodníka nebo datum zaúčtování bankou. Ale vše asi bude zřetelné na měsíčním výpisu z kreditky? Ten přijde cca kolikátého v měsíci?
Úroveň
Odznak +1
Datum zaúčtování bankou.
Úroveň
Odznak +2
Výpis kreditky za září by již měl být v IB (alespoň řada lidí ho už má). Oznámení v mailu vždy přijde s několikadenním zpožděním. V poslední době bývá výpis v IB už 1. nebo 2. v měsíci (pokud to je prac. den).
Úroveň
Odznak +1
horejsil: nedočetl jsem Tvůj dotaz zcela do konce. Jak píše jisy - včera večer (1. 10. pracovní den) jsem stahoval výpis z IB.
Úroveň
Odznak +2
.... tak třeba mu chodí výpis poštou (a pokud má KK E.ON, bude mu i nadále chodit zdarma).
Ne nevyužívám výpis zaslaný poštou, nýbrž internetovou cestou, ale v IB ještě žádný není.
Úroveň
Odznak +4
Ne nevyužívám výpis zaslaný poštou, nýbrž internetovou cestou, ale v IB ještě žádný není.

Děkujeme všem za reakce! Jak správně napsali MirekM, jisy, maminka1 pro bezúročné období rozhoduje datum zaúčtování, který vidíte ve svém výpise jako datum zaúčtování.

Výpis máte vždy začátkem dalšího (každého, nyní v říjnu) měsíce od nás ve svém internetovém bankovnictví.

Stále jej nevidíte? Pokud ne, budeme potřebovat podrobnější informace od Vás. Napíšu Vám soukromou zprávu přes fórum a rádi Vám poradíme.
Úroveň
Odznak +2
Ještě k úvodní otázce: Pokud byly platby zaúčtovány 1.10., pak by měly spadnout do příštího období - rozhodující je datum zaúčtování.
Doplněk: S odpovědí byla Terka o minutu rychlejší ... 🙂

Odpovědět