Zápalem pro věc nás všechny inspiruje... čemu se věnuje náš kolega Ivo?


Úroveň
Odznak +4
Jak odpočívá, když zrovna nepracuje? Co dělá u nás v bance?
Pojďme se seznámit...


Parťák Ivo vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a nikdy si nepředstavoval, že bude začínat jako právník ve velké společnosti… a dnes už je to téměř 6 let, co u nás Ivo pracuje.

Od mládí hrál fotbal, florbal, volejbal, basketbal.. rád a týmově vždy sportoval. Co se týče 🆒 studií, dovedete si představit, jak ho "velice bavilo" psaní "Diplomky"... brouzdal po netu a čistou náhodou narazil na rugbyový klub ARC Iuridica! Původně tento klub vznikl pod záštitou právnické fakulty Univerzity Karlovy. Netrvalo dlouho a rugby Iva úplně pohltilo...Co Iva NEJVÍC na rugby baví? Překvapivě 🙂 všechno… díky tomuto sportu získal hlavně nová přátelství, čehož si váží úplně nejvíc. Jak sám říká, na hřišti nezáleží tolik na finálním výsledku, ale na vzájemné spolupráci, respektu a úctě jednoho hráče k druhému, což jsou zásady, které Ivo přenáší i do svého pracovního života. Rugby je sice tvrdá hra, ale i když to tak nevypadá, v zápalu hry nedochází k vážným úrazům a to i přesto, že většina hráčů nosí pouze chrániče na zuby.

Rugby učí hráče úctě a pokoře.V rugby je historicky zakořeněna morálka a etika. Na hřišti neuvidíte nikoho kdo se hádá s rozhodčím, to se při této hře nesluší stejně jako simulovat. 80 minut hry na hřišti vás dokonale prověří jak po psychické tak fyzické stránce...

Na co se ale nesmí zapomenout, RUGBY se hraje na 3 poločasy – dva na trávníku a třetí s přáteli na baru!
:)
No, není to paráda sport?Rugby citáty:

"Jestliže je atletika královnou sportu, je rugby jeho králem."
Prof. Zdeněk Sláma - zakladatel ARC Iuridica Praha

"Fotbal je hra gentlemanů, hraná barbary, rugby je hra barbarů, hraná gentlemany."
Oscar Wilde


Pokud vás napadají k rugby otázky, napište nám.

This topic has been closed for comments