Závod dračích lodí... jak se nám pádlovalo?

  • 17 květen 2018
  • 1 odpověď
  • 644 Zhlédnutí

Úroveň
Odznak +4
Hello!

...ano čtvrtek, spousta práce a tak, ale dopřejte si chvilku na příjemné zprávy, kterých není nikdy dost. :)

Naše posádka Hello Dragons ani letos nechyběla ve Žlutých lázních na charitativním závodu Pražského festivalu dračích lodí. Účastnilo se 29 posádek, jelo se na 3 rozjezdy a byl to tvrdý boj... s oroseným čelem jsme dopádlovali jako 15. nejrychlejší tým! Jsme rádi, že jsme svou sportovně-týmovou účastí „hop á hop á hooop“ finančně podpořili nadaci Život 90.Jak se pádlovalo Hello Dragons?
O živé dojmy ze závodu se s námi podělila kapitánka, Jana Šífová:

„RAZ!“ „DVA!“ „TŘI!“ „ČTYŘI!“ „PĚT!“
… řve každý člen posádky Hello Dragons a všichni víme, že musíme udělat prvních pět dlouhých temp, abychom nabrali na rychlosti. Poté už pokračujeme pokřikem „HOP!“ a naše tempo se lehce zkrátí, ale zato zrychlí.
Snažím se vůbec nevnímat okolní soupeře a soustředit se pouze na pádlo Mikyho přede mnou, který udává tempo spolu s Rudou. Voda cáká úplně všude, ale v tom teple to je vítané osvěžení, akorát v očích to trochu pálí.


Tak po půl minutě doufám, že jsme už alespoň v půlce. Periferně vidím, že je to velice těsný závod a každý chce vybojovat nejlepší místo. Sil ubývá, ale náhle slyším ze zadních řad hlasité „MAKEJTE!“. Síla jednoho slova všechny nakopla a opravdu jsme ještě trochu zrychlili. Už to nevydržím a podívám se před sebe. Jsme těsně před cílovými bójkami a všichni makají naplno. Konečně cíl! 200 metrů nebylo nikdy tak dlouhých, jako právě při závodech dračích lodí.
Víte, jak to je. „Není důležité vyhrát, ale… být alespoň lepší, než minule". No a to se nám podařilo. Vypádlovali jsme krásné 15. místo z 29. Klobouk dolů před celou posádkou Hello Dragons, která obětovala závodu mnohem více, než musela. Potili se na kondiční přípravě a s úsměvem se mnou rozcvičovali před každou rozplavbou. Smyslem každého závodu je boj o první místo, ale zde vládla přátelská atmosféra a všichni jsme si chtěli hlavně užít nevšední zážitek, strávit tak pohodové sobotní dopoledne.
Myslím si, že se nám to za tým Hello Dragons rozhodně podařilo.

Jak se pádlovalo vám?

GRATULUJEME posádce k parádnímu umístění!
DĚKUJEME všem fanouškům za podporu.
🙂

Odpovědi: 1

Úroveň
Odznak +1
NJ, sportem k trvalé invaliditě ... 🙂

Odpovědět