7 tipů, jak výhodně nakoupit vánoční dárky online

Ať už si nakupování vánočních dárků naplno užíváte, nebo je pro vás naopak noční můrou, určitě uvítáte pár tipů, díky nimž můžete v předvánočním shonu alespoň trochu ušetřit. Co s ušetřenými penězi, to už je na vás. Můžete je využít k nákupu dalších dárků, nebo si je třeba uložit na spořicí účet.

Před Vánocemi se na nás valí bezpočet slevových akcí, nicméně obezřetnost je na místě, protože i tady platí ono známé přísloví, že není všechno zlato, co se třpytí.

1. Srovnávače cen

Tuhle věc určitě znáte. Srovnávačů cen je celá řada a kromě toho, že vám snadno a rychle pomohou najít výhodné ceny, nabízejí také informace o konkrétních obchodech. Většinou se jedná o různé certifikáty a o hodnocení uživatelů. Na jednom místě tak máte recenzi konkrétního obchodu i produktu, o který máte zájem. Nevýhodou srovnávačů je ale skutečnost, že nezahrnují všechny internetové obchody, třeba i proto, že daný srovnávač může vlastnit konkurenční firma a byznys je zkrátka nemilosrdný.

2. Když víte, co chcete

Pokud přesně víte, jaký dárek chcete kupovat, zkuste hlídače cen. Automaticky vás upozorní, když bude produkt ve slevě, nebo jeho cena klesne na tu, kterou jste předem nastavili. U některého zboží se cena mění až překvapivě často.

3. Apky a zase apky

Většina internetových obchodů má svou vlastní aplikaci pro chytré telefony a tablety. Pokud máte oblíbený obchod, určitě vyzkoušejte jejich aplikaci. Kromě toho, že vám usnadní samotné nakupování, se také můžete těšit na tvorbu nákupních seznamů, seznamů přání, notifikace o slevových akcích aj. Spousta obchodů navíc nabízí slevy pro pravidelné zákazníky nebo třeba prémiová členství. Nebojte se proto vyjádřit svou „věrnost“ vašemu oblíbenému internetovému obchodu stažením aplikace pro váš smartphone.

V%C3%81NOCE%20III

4. Jde to i jinak

Sháníte zajímavý dárek, ale pořád nemůžete najít ten pravý? Zkuste zabrousit mimo oficiální distribuční síť a vyzkoušejte třeba internetové aukce a bazary. Jednak i na těchto místech můžete najít nové zboží, a navíc často objevíte věci, které zkrátka jinde nejsou k dostání. Alternativou může být třeba i dnes velmi oblíbené nakupování v Číně. Nízké ceny jsou hlavní výhodou, ale musíte počítat s podstatně delší dobou pro doručení zboží. Řešení případných reklamací je také o dost komplikovanější, než v případě tuzemských prodejců a může se vzhledem k nákladům spojeným s vrácením zboží celkem dost prodražit.

5. Slevové portály

Ušetřit můžete také na stránkách, které jsou na slevy přímo zaměřené. Výhoda spočívá v tom, že zde často sami prodejci nabízejí své produkty za extra výhodné ceny. Jejich záměr je jasný, chtějí o sobě dát zákazníkům vědět. Díky slevovým portálům můžete ušetřit i velké peníze, ale vždy si předem rozmyslete, jestli něco nekupujete jen proto, že je na to zrovna sleva. Také si zkontrolujte standardní cenu produktu, může se totiž jednat pouze o falešnou slevu z předem přehnaně navýšené ceny.

6. Ušetřete při nákupu elektroniky

Výrobci se neustále předhánějí v novinkách, které často žádnými novinkami nejsou. Především v oblasti elektroniky na nás každý rok, a někdy i mnohem častěji, chrlí novější a novější modely telefonů, fotoaparátů, televizí a dalšího zboží. Pokud ale víte, že obdarovaný nad dárkem neohrne nos jenom proto, že jde o loňský model, můžete výrazně ušetřit, aniž byste svého blízkého o něco ochudili.

7. Nechte to na poslední chvíli!

Pokud máte rádi adrenalin, zkuste letos nechat nakupování dárků na poslední chvíli. Díky last minute nabídkám dost možná narazíte na cenové trháky, protože prodejci se často předhánějí v boji o zákazníka. Jen si dejte pozor na to, kdy je nejpozdější garantovaný termín doručení, abyste pak nebyli zklamaní. Pro nákup na poslední chvíli pak mluví i psychologická poučka, podle které nejsou s nákupem nejspokojenější ti zákazníci, kteří nakoupili po dlouhém rozhodování, ale ti, kteří prostě vzali první věc, co jim padla do oka.

V%C3%81NOCE%20V

Ať už zvolíte jakoukoliv možnost pro nakupování, přejeme vám, ať váš dárek přinese obdarovanému tu správnou vánoční radost. :slightly_smiling_face: