Cobrandové karty

7. 12. 2019

maminka1 vytvořila téma:

"Tak se nám přiblížil konec roku a banka už má jistě uzavřené (nebo těsně před uzavřením) smlouvy se svými cobrandovými partnery na příští rok. Poprosila bych proto někoho kompetentního z banky o pár informací.

• jaké cobrandové karty bude banka nadále vydávat - zůstává Alza, Mototechna (AAA) a Datart? Přibyl nebo ubyl někdo?
  • jaké nadstandardní výhody budou tyto karty přinášet?

Konkrétně k jednotlivým typům:

• Alza - zůstává snížený poplatek za vedení úvěrového účtu a zároveň vyšší úroková míra než u běžné HB KK? Bude nějaká speciální odměna za nákupy kartou v Alze?
  • Mototechna - zůstane po novém roce zachovaná speciální 4% odměna za nákup pohonných hmot a sleva až 10 tis. Kč pri nákupu nového vozu?
  • Datart - jak to bude se speciálními odměnami za nákupy v Datartu? Budou vůbec? Budou se nějak lišit tyto odměny v závislosti na tom, jestli se jedná o nově vydanou Datart KK nebo o přemigrovanou Euronics KK a jestli se jedná o nákup v původní prodejně Datart nebo o bývalou prodejnu Euronics? V tomto je vážně zmatek a my bychom byli moc rádi, kdyby se podmínky nějak sjednotily pro všechny a my si nemuseli složitě zjišťovat, zda máme tu správnou kartu a jsme v tom správném obchodě pro poskytnutí slevy nebo ne. Datart na svých stránkách inzeruje pouze konkurenční kreditku Premia a od Hellobank! nabízí jen nákup na splátky. Budou se vůbec vydávat nové cobrandové karty HB-Datart? Když jsem se tam ptala, nabízeli mi jen tu Premia.

Předem děkuji za odpovědi."

Chtěl bych se zeptat, jestli by bylo možné poskytnout pro fórum souhrnný přehled aktuálních partnerských kreditních karet HB, jak navrhovala v prosinci maminka. Které karty jsou v nabídce, jaké jsou jejich výhody, úroky a kde je lze získat? Dále by mě zajímalo, jestli je možné mezi jednotlivými partnerskými kartami přecházet, zda o to kdokoliv může požádat. Diskutující na Finexpert změny druhu karet v průběhu ledna potvrzují a nejedná se o členy fóra HB.

4 Likes

V rámci lepší dohledatelnosti zde shrnuji odpovědi z jiných vláken, jiných fór a oficiálních stránek cobrandových partnerů. Neručím za aktuálnost údajů - pokud někdo budete vědět něco víc, napište to sem, pomáháte tím i ostatním :wink: .

ALZA karta, snížený poplatek za vedení úvěrového účtu 29 Kč (standardní je 50 Kč), jako odměna je defaultně nastaven 1 výběr z cizího bankomatu měsíčně zdarma (typ odměny lze jednou ročně v bankovnictví změnit). Dle reprezentativního příkladu na stránkách HB má karta vyšší úrokovou sazbu 23,78 % (RPSN 29,22 %) než základní kreditka HB (ta má 22,68 %, RPSN 27,84 %) - důležitý údaj pro ty, kdo nesplácejí v bezúročném období.

DATART/EURONICS karta, odměna 5 % za vaše nákupy v Euronicsu / Datartu (až 5000,- Kč za rok). Na stránkách Datartu ani HB se mi nepodařilo víc dohledat, ale poplatek za vedení, úroková míra i RPSN by dle zkušeností majitelů této karty měly být stejné jako u základní kreditky HB. Odměna 5 % by měla platit ve všech prodejnách Euronicsu i Datartu (tj starých, nových i konvertovaných).

Mototechna karta – AAA Auto, odměna 4 % na nákup pohonných hmot (až 500,- Kč měsíčně). Dle reprezentativního příkladu na stránkách Mototechny má karta poplatek za vedení 50 Kč, úrokovou sazbu 25,08 % a RPSN 29,97 %.

K tomu NAVÍC mají všechny cobrandové karty stejné volitelné odměny jako klasická HB kreditka, tj. 1 výběr z cizího (včetně zahraničních) bankomatu měsíčně zdarma (standardní cena je 80 Kč) nebo 1%, max. 150 Kč měsíčně vratka za platby kartou. Za jaké platby se vratka nedává, je všeobecně známo a je zbytečné to tu podrobně rozepisovat. Typ odměny si každý může jednou rožně změnit v internetovém bankovnictví.

Užitečné odkazy:

https://www.hellobank.cz/microsites/alzakarta/

2 Likes

A ještě jsem zapomněla:

1. Všechny výběry z HB bankomatů jsou samozřejmě zdarma.

2. Nestandardní konverze mezi jednotlivými typy karet (nejen Mototechna) už nejsou možné, resp. banka je už nebude ručně dělat. Pokud má někdo 0 - 1 kreditku od HB, může si o další normálně požádat u cobrandového partnera. Pokud má 2 kreditky, musí jednu nejprve zrušit a teprve potom (nevím, za jak dlouho, ale musí se to asi nějak aktualizovat v systémech) může požádat o další kartu s tím, že musí projít klasickým schvalovacím procesem dle interních požadavků HB a tudíž nemá zaručeno, že novou kartu vůbec dostane (případně s jakým úvěrovým rámcem).

1 Like

Dle facebookových stránek HB tu máme další akci:

“Od 10. do 23. 2. můžete v Datartu získat slevu 10 % na nákup zboží, pokud na jeho úhradu použijete novou kartu Datart.”

obrazek

2 Likes

Vyměnil bych normální HB kreditku (převydaná EON) za kreditku DATART. Za jak dlouho po zrušení se může požádat u cobrandového partnera?

Děkujeme za Váš dotaz, zpravidla se jedná o dobu 3 měsíců od zrušení své kreditní karty.

VÍCE o akci se dozvíte ZDE

Tak takhle vypadají (tedy kromě Alza KK - Alzák se asi nerad fotí, tak se mi aktuální obrázek karty nepodařilo dohledat):

3 Likes

Dvě rychlovky:

V DATARTu 12. - 14. 3. 2020 nákupy nad 2000 Kč na splátky bez navýšení.

V Alze 2. - 15. 3. 2020 nákupy produktů Apple a Beats na splátky bez navýšení.

A když už tam budete (a pokud už nemáte dvě kreditní karty od HelloBank), můžete si tam rovnou zažádat o cobrandové kreditky 😉

Odkazy na obě akce jsou zde:

DATART

ALZA

Na obě akce jsem narazila náhodou (na tu alzáckou už skoro s křížkem po funuse) - škoda, že si banka nedělá větší reklamu - a hlavně včas (ideálně několik dní před začátkem akce) - na facebooku sice občas něco je, ale většinou až těsně před koncem akce, tady na fóru není nic (pokud to sem nedají sami uživatelé).

V současné době většinu těchto akcí komunikujeme na našem Facebooku a další komunikace běží na stránkách partnerů. Tyto akce na Facebooku nezveřejňujeme s předstihem zejména z toho důvodu, že chceme odkazovat na stránky obchodních partnerů a ti informaci o akci dávají většinou až v den jejího konání. V komunikaci na Facebooku se snažíme prostřídat jednotlivé partnery a vzhledem k tomu, že Datart byl již komunikován v lednu a v únoru, tak jsme dali tentokrát zase prostor jiným partnerům jako např. XXXLutz či Fotoškoda. Každopádně děkujeme za podnět, zamyslíme se, kde a v jaké podobě bychom mohli tyto informace klientům nabídnout.

Přejeme všem hlavně zdraví a aspoň trochu dobré nálady :-)

Je tu prakticky začátek nového roku, tak by možná bylo dobré, kdyby banka zveřejnila podmínky pro cobrandové karty pro rok 2021.

Dnes ráno mi přišla SMS, že vratka na kreditkách bude i v příštím roce 1 %, maximálně 150 Kč měsíčně, takže aspoň v tomto mám jistotu.

Jak to bude se speciálními odměnami na cobrandových kartách?

Zejména smysl ALZA karty mi poněkud uniká - má speciální design s Alzákem, ale není tam žádná výhoda nebo sleva pro nákupy v ALZA, jen nižší poplatek za vedení a naopak vyšší úroková míra - alespoň podle údajů cobrandového partnera:

Alza kreditka - podmínky

2 Likes

Nejpíš jsou všechny Cobrand bonusy beze změn. Datart karta určitě, některým dle fóra Finexpert už přišla z banky SMS že to je stejné (5% max. 5000Kč za rok), mně tedy ještě zatím ne (mám starší Euronics verzi karty).

1 Like

Hello! Co přinese rok 2021 je ve hvězdách... 🙂, jedno je ale jisté - pokračujeme pro vás ve stejně nastavených výhodách na Hello kreditce i ostatních partnerských platebních kartách. Držíme nejen výhody cash backu, ale i nulovou přirážku ke směnnému kurzu. Majitele aktivních kreditních karet jsme o nabídce pokračování výhod informovali SMS zprávou. Na Alza platební kartě máme pro vás stále snížený poplatek za rezervaci úvěrových zdrojů na 29 Kč / ušetříte 21 Kč měsíčně a jak nám napsala maminka1, více výhod nyní na této platební kartě nenabízeme.

Děkujeme za vaši přízeň.

Přejeme vše nejlepší do nového roku.

Také jsem žádnou SMS ohledně KK nedostal ...

Přišlo mi zbytečné zakládat kvůli tomu nové téma, tak to zase dávám sem, i když trochu off topic (a mimochodem není o tom zmínka ani na facebooku HB):

DATART akce splátky bez navýšení 18. - 24. 1. 2021

Třeba se to bude někomu hodit.