Druh použitého fontu v dokumentech banky (VOP atd.)

Chtěl bych se zeptat, zda se neplánuje změna používanáho - IMHO neuvěřitelně neergonomicky a otřesně čitelný - fontu, jež je používaný v dokumentech banky? Nechci si myslet, že tenhle je použit jen proto, aby byli lidi od čtení dokumentů odrazováni.

V PC to ještě jakž-takž jde (osobně si jej v PDF editoru dokážu změnit, aby se to dalo pohodlně číst), ale vytištěné na A4, to je opravdu zážitek. Někdy si to v bance zkuste, hodinu si vytištěnou dokumentaci pročítat.

Už se to tu v minulosti řešilo a bohužel bez odezvy. Ono to asi není tak úplně jednoduché. Celý vizuál jim nejspíš dělal nějaký grafik, který má smluvně ošetřeno, že bez jeho souhlasu se nesmí nic měnit. Možná má jednotný grafický vzhled odsouhlasená celá síť dceřinných společností HB a k jakékoli změně je potřeba souhlas francouzské matky a ta má momentálně asi docela jiné starosti.

Každopádně by to v HB mohli využívat jako formu interního trestu: autor nových VOP by musel každý den hodinu předčítat jejich text z vytištěných papírů všem, kteří s ním na tvorbě těch VOP spolupracovali 😉.

1 Like

Připojuji se k dotazu neb s čtením textů napsaných tímto fontem mám velké problémy. Taky by mne to zajímalo, ale myslím, že si zde na to řada lidí stěžovala a nic se nestalo. Předpokládám, že je to buď dáno nějakou smlouvou s někým, kdo všechny dokumenty navrhoval po grafické stránce nebo opravdu banka chce odradit lidi od čtení podmínek (obdoba nechvalně známých dodatků milimetrovým či menším písmem).

Pokud by se banka měla třepat před nějakým grafikem, je asi cosi shnilého v království dánském (copyright Shakespeare)

Vidím, že to jde i normálně: https://www.bnpparibas.cz/en/documents-to-download/

 

1 Like