Hello placení mobilem – Google Pay

Hello! Milá komunito,

víte, jak to někdy je s hledáním “drobných či karty v kapse” 🙂… proto jsme rádi, že právě teď jsme pro vás spustili snadné placení Hello kreditkou i debetkou pomocí aplikace Google Pay (možnosti platit kartou v telefonu s OS Android), kdy se opět otvírají nákupní centra a vy budete tak moct snadněji nakupovat. Je pravda, že nám zavedení mobilních plateb trochu déle trvalo, nicméně vše doženeme 😉 a na konci léta přijde i na Apple Pay pro majitele iPhonů.

Google Pay využijete i pro bezkontaktní výběr hotovosti z bankomatů nebo pro placení v e-shopech a nebudete už tak muset přepisovat čísla ze své karty.

V poslední době, i díky pandemické situaci, se v České republice výrazně zvýšil zájem o mobilní platby. V loňském roce se Češi stali dokonce evropskými lídry co do počtu plateb přes mobilní telefon. V platbách chytrými hodinkami v rámci systému Garmin Pay jsme v celkovém objemu plateb dokonce světovou jedničkou. 

Více informací k Hello placení mobilem pomocí Google Pay najdete v on-line poradně a ZDE na našem webu.

Děkujeme za vaši přízeň.

Užijte si své Hello mobilní nákupy 🙂

Ok, kdy budou okamžité platby? 😉

1 Like

Dle sdělení mluvčí banky Gabriely Pithartové okamžité platby ani bankovní identitu letos neplánují, dle Lenky na facebooku zatím neplánují ani Garmin Pay.

https://www.penize.cz/osobni-ucty/426480-hello-bank-dohani-konkurenci-s-google-pay

1 Like

Terko, o této možnosti placení jsem zde založil sousední vlákno již 3. 5. na rozdíl od vašeho vlákna založeného až 11. 5. 🙃

Dokud nebudete podporovat okamžité platby, bankovní identitu a minimálně a-pay, nelze vás používat jako plnohodnotnou transakční banku. 😐

Mirku, máš samozřejmě pravdu, byl jsi první, ale Terka za to nemůže, protože to takhle dostala rozkazem shora. Banka oficiálně rozjela Google Pay až toho 11. 5., takže Terka dřív prostě reagovat nesměla, i když místní (a FinExpertí) výzkumníci už zjistili během neoficiální testovací fáze, že to funguje, a začali to používat. Když to banka spustila naostro, musela Terka vytvořit nové oficiální vlákno s delším úvodním shora schváleným reklamním příspěvkem. Kdyby to přidala do toho Tvého vlákna, byl by oficiální reklamní příspěvek až někde jako ikstý v pořadí, a to asi banka nechtěla připustit. Takže prvenství (aspoň tady na fóru, nevím jak na FinExpertu) Ti právem patří a jestli chceš, můžeš do toho Tvého vlákna i sem klidně vytvořit křížové propojovací odkazy.

Jinak se svým prastarým iPhonem také čekám na a-pay a doufám, že bude co nejdéle fungovat i na iOS 12 (i když to už je záležitost Apple a ne HB).

A ještě dodatek: jsem moc ráda (a asi nebudu sama), že banka nakonec odpískala vlastní řešení a šla do Google Pay a Apple Pay.

Někdo z banky ale mohl na mě reagovat a napsat zde něco o zkušebním provozu a ne klasicky hrát mrtvého brouka.

Je to již delší doba, kdy jsem zde psal, že bych ukončil vývoj vlastní aplikace, co by vyhazování peněz a mrhání lidskými zdroji, a přešel na g-pay a a-pay. Např. zde: https://spolu.hellobank.cz/t/nfc-jaky-je-vas-nazor-na-platby-mobilnim-telefonem/11770/95

Trvalo to delší dobu než se psí hlas dostal do nebe. 🙂

1 Like

mamčo1: děkuji za nabídku křížových odkazů, až tak bych to nehrotil. Na Finexpertu jsem první nebyl, jsou tam rychlejší a pružnější než jsem já. 🙂

Pokud jsou v HB alespoň průměrní manažeři, tak to ani jinak dopadnout nemohlo. Kolik by asi taková malá banka na svoje řešení "sbalila" obchodníků ?

Velcí hráči prostě válcují trh ...