Jak jsme se umístili ve velkém srovnání spořicích účtů 2018?

20. 11. 2018

Terka.HB, vytvořila téma:

Hello!

Že jste v posledních dnech opět škytali? Pak je to víc než v pořádku… mysleli jsme na vás.

Nově se vaše finance na Hello spoření budou zhodnocovat báječnou sazbou 1,5 % ročně do 300 000 Kč rovnou bez dalších a zbytečných podmínek.

Projděte si velké porovnání spoření, které proběhlo v listopadu 2018:

Co byste ještě dál vylepšili kromě naší báječné úrokové sazby?

Jaké jsou vaše názory na skvělý úrok 1,5 % ročně do 300 000 Kč, který pro vás držíme dlouhodobě od listopadu 2018. A to bez podmínek pro všechny naše klienty.

Co vše jste nám napsali k Hello spoření?
Napište nám víc. :slightly_smiling_face:
Vaše Hello bank!

Jujec:

„Já bych vylepšil IB, zejména bych zobrazil blokace na kartě, to mě trápí nejvíce. A co se týká toho spoření, zvedl bych limit ze tří set tisíc na devítinásobek, to by mohlo stačit (strop pojištění vkladů) :smiley:
I když bych uvítal termínované vklady, ať to člověk nemusí cpát furt to té J&T (aktuálně třeba 2,5 % na pěl let, nebo zajímavější 2 % na dva roky, to není tak dlouhá doba).“

Muf:

„Úrok na spořicím účtě je opravdu moc pěkný, také jsem už část finančních prostředků do HB převedl a další budou následovat … :slight_smile:

Také bych dal přednost spoření před jablíčkem.

Co dál vylepšit?

• Určitě by to chtělo blokace na kartě. To opravdu moc chybí. Nelze kontrolovat transakce před zaúčtováním.
  • Rozšířit možnost sjednání nových a nastavování stávajících produktů v IB.
  • Bylo by dobré zrychlit zaúčtování splátky na kreditní kartě.
  • Zavést embosovanou platební kartu, třeba v podobě zlaté karty za poplatek, ale prostě takovou možnost kleintům poskytnout.
  • Umožnit přechod mezi různými typy kreditních karet.

Pokud jde o spoření, doporučoval bych zamyslet se nad užitečnými a zábavnými modifikacemi spoření, např. automatický převod mezi BÚ a SÚ, převod fixní částky na SÚ při transakci platební kartou, “impulzivní spoření” (jedním tlačítkem na mobilní aplikaci převést na SÚ libovolnou částku - to mají v Rakousku), spoření s procentuální prémií (každý rok se navyšuje procento odměny počítané ze zůstatku) apod.“

MirekM:

„Někde jsem četl, že v současné době mají banky úrok u ČNB z našich vložených peněz 1,75 %. Je-li to pravda, banka má při vyplácení úroku 1,5 % na SÚ ještě 0,25 % zisk… škyt.“

Muf:

„Ano, je to pravda. ČNB vydává dluhopisy, které pak komerční banky vrací, s úrokem, který představuje tzv. dvoutýdenní repo sazba. Ta je aktuálně zmiňovaných 1.75%. Když si peníze od ČNB naopak banky půjčují, uplatňuje se tzv. lombardní sazba, která je v současnosti 2,75%. Banky se ale snaží peníze z depozitních produktů neukládat u ČNB, nýbrž použít je v podobě menších půjček klientům. Na těch mají mnohem vyšší úroky, rozdíl mezi úroky na depozitních a úvěrových produktech je větší v jejich prospěch. Když ale nabízejí hypotéky, tak jim vlastní prostředky nestačí, musí si půjčovat, a proto zvýšení sazeb ČNB vede hlavně ke zvýšení úroků na hypotékách, ale ne třeba na spotřebitelských půjčkách (na které banky peníze mají).

Vkladatelé jsou výhodnějším zdrojem peněz než ČNB. Peníze od vkladatelů ale na hypotéky ve větších objemech (aby byly dlouhodobě k dispozici) nestačí, banky si pak musí částečně půjčovat od ČNB za ten vysoký úrok.“

Anita:

„Úrok je super, už jsem si tam převedla peníze.
Co se týká zlepšení, určitě by se týkala kreditní karty. Dlouho trvají převody a taky s ní není možné platit třeba booking, letenky u některých společností… docela bych se ji bála vzít do zahraničí, že mi tam nebude fungovat. Proto si pořád ještě držím KK od Raiffky.“

Jujec:

„Tak kartou HB! (kreditkou) jsem v posledním roce platil v Anglii, Francii, na Slovensku, v Polsku, Švédsku a Dánsku a vše bylo bez problémů. Kurz mastercard střed - 1 % odměna. Pohoda (jen se mi stalo, že pár automatů na vstupné ji nechtělo vzít, musel jsem k pokladně a pak už to šlo, ale to jsem vypozoroval obecně, že cizí karty někdy mívají nižší akceptovatelnost).“

MirekM:

„Pokud budete noví klienti, tak v ING (2 % do 300.000,- Kc na 6 mesicu).“ J

Jisy:

„To už je v ING dlouho …“

MirekM :

„Dobrou zprávou by bylo úročení alespoň 2,5 % před zdaněním, aby s bídou pokrylo alespoň inflaci.“

Jisy:

„Do žebříčku by vůbec neměly být zařazovány účty, které nemají slibované úročení na celý rok. To je zkreslující a podle mne to hraničí s podvodem. :(:frowning: Za chvíli se tady objeví nějaká banka, která nabídne třeba 5% na 2 měsíce (ale v žebříčku o tom 2 měs. období pomlčí) …
Doplněk: Creditas už má na spořáku 1% (do těch 750 tis.) - tuším od zítřka …“

Muf:

„Ta komplikovaná schémata spoření a časově omezená vyšší úročení představují opravdu zajímavý úkaz. Ale zřejmě tyto téměř podvodné praktiky mají u českých klientů úspěch, jinak by to banky nedělaly. A jsem přesvědčen, že je systémově něco v nepořádku, když banky nechtějí peníze klientů. V každém případě úrok HB bez podmínek je příjemná výjimka.“

Jujec:

„Já myslím, že každý klient si klidně sjedná další spořicí účet, když mu dáte lepší úrok.“

Muf:

„Tak ať si úspory převedou jinam. Bankovní byznys nestojí na přelétavých klientech, důležitá je stabilní klientská báze s historií. Podívejte se na Finexpert - nejprve všichni běželi do Trinity, teď zase úprk do Expobank. Skoro by podle mě bylo lepší, kdyby HB neměla záměrně nejlepší úrokovou sazbu na trhu, ať motýle vychytají jiné banky.“

MirekM:

„Založeny a přesunuty …
Z citových vazeb k bankám jsem byl již v minulosti vyléčen, natož tak, abych je měl rád … J
Nerušte SÚ, které nic “nežerou”. Koncem ledna jsem zrušil nějakou dobu vynulované ING konta a záhy naběhla akce 2 % na 6 měsíců.
Vyjimka: měl jsem u Monety “vynulovaný” SÚ na 1,2 %, ten šel elegantně zrušit několika kliknutími v IB a vázaných 200 Kč se obratem objevilo na BÚ.
Terko, jak se vlastně dá nejjednodušeji bez návštěvy pobočky zrušit SÚ v HB?“

Powery:

„Tak u Creditas od 22.7. úrok 2 % p.a. pro vklady až do 1,5 milionu Kč, nad tuto hranici 1,1 % p.a.“

MirekM:

„2 x 300.000 x (0.02 - 0,015) x 0,85 = 2550 Kč/rok (po zdanění). Jako zaměstnanci tuto částku bohužel v kanále nenajdeme …“