Jak prokázat svou dobrou platební morálku?

Hello! Milá komunito,

už jste zahlídli / vyzkoušeli službu NejsemDlužník.cz?

Pokud ještě ne a zajímá vás to, určitě čtěte dál… nám přijde víc než užitečná. Díky této službě snadno a rychle můžete získat výpis týkající se vaší platební morálky a případných závazků po splatnosti.

Jak na to?
Jako fyzická osoba nebo podnikatel si jednoduše můžete zažádat o jednorázový kód (max. lze 3 kódy) přes elektronický formulář zde:

https://www.nejsemdluznik.cz/rozcestnik-formularu/

Kód je platný 13 měsíců od data vystavení, pro fyzické osoby je cena kódu 200 Kč.

Chcete se dozvědět víc? Přečtěte si zde:

https://www.nejsemdluznik.cz/

Kdy se vám NejsemDlužník.cz může hodit?

Hledáte pronájem?
Pokud majiteli sami aktivně prokážete, že nikde nic nedlužíte, rozhodně tak zvýšíte své šance, aby se rozhodl právě pro vás.

Pronajímáte byt?
Požádejte zájemce, aby vám díky službě NejsemDlužník.cz prokázali jejich platební morálku. Třeba s tím, že 200,- Kč za výpis jim pak uhradíte.

Plánujete vzít si hypotéku?
Sjednání hypotéky patří spíš mezi výjimečné události v životě člověka, není tedy od věci si před tím zjistit, že mám vše v pořádku a nikde nic nedlužím.

Hledáte nové zaměstnance?
Sehnat ty správné lidi, zvlášť když budou třeba pracovat s hotovostí, je kumšt… můžete je, ale požádat o výpis jejich platební morálky a třeba vám to usnadní rozhodování.

Ucházíte se o místo?
Situace na pracovním trhu dnes jasně nahrává uchazečům o práci, ale i tak může být fajn získat výhodu oproti ostatním třeba právě tím, že se prokážete důvěryhodnou platební morálkou.

Plánujete svatbu?
Svatba se většinou plánuje srdcem, že?
Nicméně i pro vás je tu služba NejsemDlužník.cz
Ale nic proti romantice … :slightly_smiling_face:

Co si o službě NejsemDlužník.cz myslíte vy?
V čem konkrétně vám přijde užitečná?

Napadnou vás i další možnosti, kdy této služby využít?
Děkujeme za vaše názory!

Jako první nám odpověděl Jujec:

„Nevím, jestli informace od této společnosti budou brány příslušnými společnostmi jako relevantní. Ale jinak to hodnotím jako dobrý nápad, i když já to v praxi určitě nevyužiju (banka totiž si do rejstříků přistoupí sama) a i já dám v případě potřeby prověření jiného člověka přednost oficiálním výstupům…“

powery:

„Proč za to platit, když existuje Patrikův vyzkoušený způsob zdarma?“ https://www.mesec.cz/clanky/jak-ziskat-bezplatne-vypisy-z-uverovych-registru-tip-z-praxe/

Jujec:

„Nechtěl jsem to sem dávat, ale Patrik mě svým textem tehdy hodně potěšil… J

Terka.HB: Proč myslíte, že nebudou tyto informace brány jako relevantní?“

Jujec:Protože to vystavuje nějaká soukromá společnost, která není provozovatelem těch rejstříků. Asi tak jako kdyby za Vámi přišel já a řekl Vám, že jsem prověřoval v katastru byt, co chcete koupit, že je opravdu prodávajícího a bez omezení s nakládáním s vlastnickým právem. Věřila byste mi, nebo byste si šla pro oficiální výpis sama?“

minarjo:

„Také jsem u CRIF nedávno požádal (pro svou kontrolu a klid, že tam není chyba, ty se tam prý občas od institucí dostanou) o bezplatný výpis z registrů BRKI a NRKI (přímo na pobočce u metra Vyšehrad). No a pak taky u Solus online na jejich webu. GDPR výpis informací, které jsou o FO evidovány, umožňuje jednou za rok zdarma, na to jsem ani článek Patrika nepotřeboval, o tom se psalo dost J (ale děkuji za článek, mnohým pomůže). Jen pozor na to, že třeba CRIF sice výpis zdarma jednou za rok udělá, ale už ho zdarma nepošle některými z nabízených kanálů, jak mi sami potvrdili (datovou schránkou za 25 Kč, poštou nějak přes 80Kč, jedině emailem či osobně je to zdarma). A pozor, zdarma dle GDPR to je jen když nespěcháte (do 30 dnů), ihned už se hezky platí. U SOLUS zdarma bez obtíží, protože email je na doručení výchozí.
Služby typu NejsemDlužník.cz: ono záleží, kde čerpají data a jak je mají stará. Ono i přímo CRIF coby správce obou hlavních registrů (BRKI i NRKI) nabízí obdobnou službu kolikmam.cz, kdy lze online (ale už placeně, mimo GDPR) toto zjišťovat, nebo nechat i sledovat změny v registrech v reálném čase. NejsemDlužník to bude asi jen od nich (a asi i od Solus) přeprodávat, čili zbytečný mezistupeň (a tím asi může být vyšší cena či starší data).“