Kam na lyže? Mrkněte na tipy od nás

%C3%BAvodn%C3%AD%20fotka

Zima je v plném proudu a tak jsme se podívali v Čechách i v Rakousku po střediscích, která nabízejí kromě příjemné lyžovačky i něco navíc. Roli ve výběru hrál počet sjezdovek, předpoklad krátkého čekání na lanovku, čas dojezdu na místo i ceny za skipas.
Pokud se chystáte na hory s dětmi, může právě jejich věk rozhodnout o tom, kam se nakonec vypravíte. Našli jsme totiž i středisko, kde děti do 10 let lyžují zdarma, a to už při několikadenním pobytu není rozhodně zanedbatelná položka v rodinném rozpočtu. Kam se tedy vydat za zimními radovánkami s celou rodinou?

Zapomenuté areály: ideální pro lyžování s dětmi

Lyžování je dneska většinou drahý špás a zpravidla nám provětrá peněženku. Nicméně i u nás stále najdete malá střediska (obyčejně s 1–3 vleky), kde si můžete jako rodina (2+2) dobře zalyžovat a za dopoledne nezaplatíte dohromady víc než 500 Kč.
Pravdou je, že sedačkové lanovky tu většinou nenajdete, stejně tak i většina sjezdovek má jen výjimečně délku přes 500 m. Takže to asi na celodenní lyžování nebude, ale to většinou malé děti stejně nevydrží. Na druhou stranu se často vyhnete velkým frontám a ve finále tak toho můžete najezdit i víc než ve střediscích s dlouhými sjezdovkami a frontami u lanovek.

Tato střediska se většinou nezobrazují na předních pozicích ve vyhledávačích na internetu, ale pár jich u nás určitě najdete. Tady jeden tip od nás: www.skinovehamry.cz. Pozor také na dostatek přírodního sněhu, protože řada těchto areálů je na něm často závislá.

Skiareál Malá Úpa – velká zábava pro celou rodinu

Lyžařské středisko v Malé Úpě je plné překvapení. Nejenže ceny skipasů jsou příznivé, ale čeká na vás sportovní vyžití i po sundání lyžáků. V letošním roce otevřeli v Úpě nejvýše položené kluziště u nás. Stačí tedy nazout brusle, vypůjčit hokejku a rázem užíváte dalšího ze zimních sportů.
Lákadlem pro sportovce jsou i běžecké tratě Krkonošské magistrály, které přímo vybízejí k výletům. Chladnými vás nenechá ani místní Sport centrum. Sauna, vířivka i multifunkční tělocvična dělají z Malé Úpy rázem parádní místo pro rodinnou dovolenou. Co všechno vás ve SkiMU čeká, najdete na www.skimu.cz.

Klíny – areál nejen pro lyžaře

Sportareál Klíny své návštěvníky láká na spoustu zábavy za přijatelné ceny. Se svými širokými sjezdovkami se trefí do noty rodinám s dětmi i pokročilejším lyžařům. Co ale ocení opravdoví sportovní nadšenci, je multifukční hala, kde se můžete protáhnout na horolezecké stěně, u volejbalu, badmintonu i u dalších sportů. Když zavítáte na stránky www.kliny.cz, určitě si najdete důvod, proč se do Krušných hor vydat.

TIP: Kdybyste měli stále málo zážitků, zkuste si večer urolbovat sjezdovku, po které jste celý den jezdili. V tomto krušnohorském areálu tu možnost máte.

I za humny je svah - Rakousko

K rakouským sousedům se vydáváme především pro jejich široké sjezdovky a doprovodné služby. Je to sice dál, ale více kilometrů sjezdovek znamená více zábavy. Obzvláště když nečekáte ve frontě u vleku, že?

Weißsee Glacier World – středisko, kterému nic nechybí

Příjemné ceny, dostatek sněhu a nabídka služeb přivádí návštěvníky na svahy střediska Weißsee. Že jste o něm ještě neslyšeli? To však neznamená, že nenabízí vše, co by správný lyžařský areál měl mít. Ať už se do Weißsee vydáte s dětmi nebo s kamarády, sjezdovky za ceny Špindlerova Mlýna vás rozhodně nezklamou.
Lebedit si budou i milovníci prašanu. Pro freeride jsou tu v sezóně dokonalé podmínky. Salcburské středisko přeje i skialpinistům. S volnou patou si dojdete pro oslnivý výhled na jezero Tauernmoos.
Když si necháte překladačem přeložit do češtiny stránky
www.gletscherwelt-weissee.at/de/, zjistíte si před cestou všechny podrobnosti.

TIP: S horolezeckým vybavením se můžete pustit i do zdolání zamrzlých vodopádů.

Feuerkogel – široké svahy za hubičku co by kamenem dohodil

Za necelé 4 hodinky jízdy z Brna i Prahy jste u krásného jezera Ebensee. Tamní moderní středisko Feuerkogel potěší vás, vaše děti i peněženku. Nejen proto, že je skoro za rohem, takže nepropálíte tolik benzínu, ale hlavně cenami jízdného na celý den. Možná tu nenajdete mnoho variant zábavy, ale pokud máte 2 a více dětí, oceníte, že děti tu jezdí do 7 let zdarma.

Prostudujte si stránky www.feuerkogel.info/de/ a možná se necháte zlákat cenou i počtem modrých sjezdovek.

Stubaier Gletscher – děti do 10 let lyžují zdarma

Největší ledovcové středisko Rakouska garantuje skvělé lyžařské podmínky po celý rok. Téměř 80 kilometrů sjezdovek slibuje pestrou zimní dovolenou rodinám s dětmi i partě kamarádů. Stubai je tu pro ty z vás, kteří preferují celodenní lyžování za perfektních podmínek.

Areál nabízí spoustu aktivit, kterým odpovídá cena za skipas. V poměru cena/výkon se však stále jedná o Rolls-Royce mezi lyžařskými středisky. Na jejich webových stránkách se navíc rychle zorientujete, jsou totiž celé v češtině.

TIP: Nezapomeňte si vzít Hello kreditku, která má nejvýhodnější kurz v přepočtu na české koruny. Každá koruna se totiž počítá.

Vybrali jste si mezi středisky svého favorita nebo máte už dávno své oblíbené?

Budeme rádi za vaše tipy, kam se vydat za zimními sporty a dalšími atrakcemi.

1 Like