Kreditní karta Mototechna

Dne 20.12.2019 jsem obdržel emailem příslib, že moje Hello KK bude převedena na KK Mototechna k 17.1.2020. Byl jsem obrovsky zklamán a vůbec nechápu jak je možné, že po 17.1.2020 obdržím email s tímto sdělením “Bohužel už kartu Mototechna nezískáte, jelikož místo ve vaší finanční domácnosti v našem systému nepustí další kartu k založení. Nelze jen změnit název, musí se změnit číslo a jiné náležitosti. Bohužel ve Vašem případě už není pro kartu další místo (technicky). Bohužel Vám nemůžeme vyhovět ve vydání KK.” Jak je možné, že to opravdu nejde??? Navrhoval jsem i zrušení Hello KK a zcela nové založení KK Mototechna, ale prý to není možné. Předem děkuji za pomoc.

Dobrý den,

mrzí nás, že nejste spokojen s vyřízením své žádosti o kartu Mototechna a děkujeme za Vaši zpětnou vazbu.

Vždy se snažíme poskytovat služby v co nejvyšší kvalitě, chceme vyjít vstříc potřebám klienta bez ohledu na to, o jaký produkt si u nás žádá a najít společně nejvhodnější řešení.

Nicméně posuzování žádosti společně s klienty je opravdu věcí komplexní, vždy zohledňujeme více faktorů (nikoliv jen příjmy a výdaje klienta aj.) a dodržujeme pro vás především zásady zodpovědného úvěrování, které patří mezi naše základní principy. Důvodů pro odmítnutí žádosti může být celá řada (např. zatížení finančního rozpočtu klienta apod.) a tyto důvody případného zamítnutí žádosti nesdělujeme, aby se pravidla nedala jednoduše obejít. Tímto chráníme vás i sebe. 

Pokud Vám můžeme s čímkoli dalším poradit, neváhejte se na nás znovu obrátit.

Přeji hezký den,

Terka

Užitečná je v tomto případě i odpoveď z jiného vlákna:

Jako vypovědět stávající KK Hello a pak po 3 měsících nově zažádat o KK Mototechna?  A kde mám záruku, že mi vydají žádost nezamítnou? Teď víc jezdím autem, tak by se KK Mototechna hodila, ale KK taky potřebuji kvůli dobrým kurzům v zahraničí.

Viz vlákno o cobrandových kartách - jiná cesta momentálně skutečně není a záruka, že člověku novou Mototechna kartu vydají, skutečně neexistuje. Každý si tudíž musí ujasnit, zda se mu vyplatí kvůli těm 500 korunám měsíčně za PHM do toho rizika jít (ostatní bunusy jsou na obou kartách stejné) a k tomu ještě "přetrpět" ty 3 měsíce jen s jednou kartou.

Když jsme nedávno řešili ty statistiky, tak by mě zajímalo, kolik majitelů Motechna karet nakoupí za měsíc benzín za 12,5 tisíc, aby dosáhli na max. bonus. Relativně k jiným KK na trhu jsou 4% hodně, vypadá to na první pohled atraktivní nabídka, ale jsou pak skutečně zajímavé i absolutní příjmy z provedných transakcí? Jeden čas jsem využíval slevové progray UCB a AirBank. Udělal jsem podrobnou analýzu, a v podstatě to tak výhodné nebylo.

Pokud systém bere platbu na benzínce jako celek, tak by se ta sleva vztahovala i na dálniční známku koupenou na benzínce (na letošní rok je to ale už passé), případně na nějaké to jídlo, pití, cigarety... pokud se tam dají zaplatit společně s PHM (stejný kód MCC). Je ale otázka, zda to tam nemají tak předražené, že to tu slevu úplně vyruší.

Na pumpách u nás ve městě se tedy nakupovat alkohol a potraviny vůbec nevyplatí...

1 Like

Je možné túto kreditnú kartu získať aj bez nakupu vozu v AAA/Mototechna?

Hello! Děkujeme za Váš zájem, 

a je tomu tak, kartu Mototechna můžete získat na jakékoliv pobočce Mototechna či AAA AUTO „nejen“ při koupi vozu, za její vydání nic neplatíte.

V případě, že již máte 2 naše kreditní karty (např. Hello kreditku i Alza kreditku), tedy více vydaných kreditních karet naší bankou, požádat o Mototechna kartu nebude možné. Pokud i v této situaci máte o Mototechna kartu nadále zájem, je třeba doplatit a zrušit kreditní kartu tak, aby Vám aktivní kreditní karta ve svém internetovém bankovnictví zůstala pouze 1.

Poté bude možné o Mototechna kartu požádat u obchodního partnera AAA Auto.

Mějte hezký den,

Terka

K tomu bych jen dodala, že po doplacení a zrušení "přespočetné" kreditky je potřeba dle předchozích sdělení banky počkat cca 3 měsíce (než se kreditka úplně vymaže i ve všech přidružených systémech, úvěrových registrech apod.) než je možné požádat o Mototechna kartu (nebo jakoukoliv jinou).