KVÍZ - Co víte o Hello kreditce?

Hello Summer! 🙂

Hello! Všem kvízovým fanouškům,

startujeme nový kvíz spolu s vámi otvíráme další edukativně zábavnou on-line “kvízovku” a tentokrát nás zajímá vše k Hello kreditce

O co hrajete právě teď?

Na vítěze čeká letní osvěžení plné vitamínů🙂… radost rozdáme a odměníme TŘI výherce dárkovým poukazem v hodnotě 300,- Kč do stánků Fruitisimo. 

Tak stačí kliknout ZDE - KVÍZ o Hello kredice a jste v soutěži.

Své odpovědi a tipy nám prosím vyplňte přímo v on-line KVÍZU nejpozději do 19. 8. 2020, kdy jej uzavřeme. Do/včetně 24. 8.  vylosujeme TŘI z vás, kteří správně odpoví na otázky a příjemně se tak osvěží v hot-letním počasí. 

Pravidla soutěže najdete TADY.  

S chutí do toho a hodně štěstí! 🍀

Tým Hello spolu 

Jako vystudovaný matematik musím kontatovat, že otázka

Víte, kolik % majitelů Hello kreditek volí výběry z ATM bez poplatků?

přes 75 % majitelů
    přes 65 % majitelů
    přes 55 % majitelů

je nešťastně formulována. V případě, že 75 % majitelů volí výběr z ATM bez poplatků, je správná každá odpověď, protože 75 > 65 > 55. Jinými slovy čekám, že všichni napíšeme 55 % a bude to správně ;-)

(to je asi stejné, budu-li mít u sebe v peněžence 3 tisícovky a kamarád se zeptá, zda mám u sebe tisícovku. Logicky mám. To, že mám i další 2, na to se nikdo neptal).

No a hned další otázka:

Budete vědět, kolik % našich zákazníků získává zpět peníze za své bezhotovostní platby Hello kreditkou?

přes 35 % zákazníků

přes 25 % zákazníků

přes 45 % zákazníků

Nechci prozrazovat to, co má banka na webu (lze dohledat přes google), ale je to podle mě naprosto špatně. Protože lze najít na webu banky text Používejte svou Hello kreditku a nechte se za to odměňovat. Stačí si v internetovém bankovnictví vybrat odměnu, která vám sedne. Přes XX % majitelů Hello kreditek volí výběry z bankomatů bez poplatků. Zbývajících YY % klientů získává peníze zpět za své nákupy.

Takže číslo XX je jedna z voleb v předchozí otázce, číslo YY je jedna varianta v této otázce. No jo, jenže na webu se píše, že více než XX % majitelů chce hotovost a zbývajících YY % chce odměnu. Pak platí 100 - XX = YY, jenže více než XX používá automat, pak logicky musí méně než YY používat odměnu. Což je jinak, že je formulovaná otázka.

Nehledě na to, že otázka má obsahovat logické odpovědi ANO/NE/NEVÍM, protože se ptá na to, zda něco vím či nevím, nikoliv na to, jaká je správná odpověď....

1 Like

Souhlas, je to zmatečné. V bance nejspíš nikdo není vystudovaný matematik 😉

V případě této otázky s Tebou nemohu souhlasit. Určité procento klientů si určitě nezvolilo bezplatné výběry z bankomatů, ale nestíhá zaplatit v bezúročném období …

Myslím si, že každý píšeme o něčem jiném. Já jsem vzal info z webu banky a porovnal jsem ji s testovacími otázkami. Jaká je skutečnost, to nikdo z nás neví, stejně jako motivace klientů. Jestliže platí, že X + Y = 100, přitom více než X % klientů je skupiny A a zároveň více než Y % klinentů je skupiny B, přičemž tyto množiny jsou disjunktní (nemají žádný průnik, klient je v jedné, nebo v druhé skupině, nemůže být v obou), pak logicky počet všech klientů musí být větší než 100 %, což je nesmysl.

Hello! Děkujeme všem za Vaše relevantní podněty a omlouváme se za kvízovou chybu.

Tak znovu a líp 🙂 rádi bychom kvíz opravili i vzhledem k tomu, že do soutěže přizveme nové členy komunity.

Proto jej nyní uzavřeme a zítra spustíme znovu! O jeho aktivaci Vás zítra budeme informovat, do té doby do kvízu prosím nevstupujte.

Tímto chceme požádat vás všechny, kteří jste kvíz již vyplnili, abyste si zítra znovou za-kvízovali. 

Děkujeme moc za pochopení.

Přejeme hezký večer,

Terka

Pokud bych směla poradit, sloučila bych obě tyto otázky do jedné a formlovala bych to například takhle:

V jakém poměru mají majitelé kreditek ve svém bankovnictví nastavené odměny za používání karty?

a) 25 % odměny za nákupy, 75 % 1 výběr z bankomatu měsíčně zdarma

b) 35 % odměny za nákupy, 65 % 1 výběr z bankomatu měsíčně zdarma

c) 45 % odměny za nákupy, 55 % 1 výběr z bankomatu měsíčně zdarma

1 Like

Otázka zní:
“Budete vědět, kolik % našich zákazníků získává zpět peníze za své bezhotovostní platby Hello kreditkou?”
Kdyby tam bylo “si zvolilo zisk …”, tak by to bylo jednoznačné. Pokud si zvolím cashback, ale kredit nestihnu včas splatit a tedy nic nedostanu, do které množiny zákazníků spadám ?

Ano, tak by to bylo jednoznačné a já bych nemusel extrémně přehřívat své šedé mozkové buňky (zvláště v dnešním vedru je to na pováženou … ) :wink:

Jinak trochu OT:
Jsem ráda, že tyhle kvízy jsou aspoň trochu vědomostní (s tím, že se dá správná odpověď poměrně snadno dohledat - třeba svého času kvíz s paní Moučkovou málem skončil fiaskem, protože to bylo fakt těžké). Nemám ráda rádobyvtipné typovačky ve stylu: “Kolik reklamních deštníků HB se vejde do reklamního batůžku HB?” a pak (třeba i v přítomnosti notáře) bude Terka cpát deštníky do batohu a bude se to někam streamovat.
Na druhou stranu by se mi určité typovací otázky docela líbily - například: Kolika klientům zablokovala v době koronakrize banka “pro jejich ochranu” kreditku? Kolika z nich ji dodnes neodblokovala? Kolik % klientů účelově zneužívá na kreditce odměny za placení u obchodníků? Ale obávám se, že odpovědi na takovéhle otázky by nám banka stejně prozradit nechtěla, takže by nebyla možná kontrola, kdo typoval nejpřesněji a vyhrál.
A poslední poznámka - udělejte téhle soutěži reklamu i na sociálních sítích a využijte to k náboru nových členů fóra (aby se mohli zúčastnit, musí se tady registrovat), poslední HB soutěže na facebooku se zúčastnilo přes 200 lidí, tady to bylo asi 20.

2 Likes

Tak to by byla docela zajímavá otázka (a zejména nezveřejnitelná odpověď … ) :smiley:

Tak další soutěž s výhrou o kterou nemám zájem, protože bych ji nevyužil. Určitě by se mi nechtělo cestovat asi 30 km daleko do pro mne nejbližšího Fruitisimo. Nebudu proto zkoušet štěsti v této soutěži a tím dám trochu větší šanci na výhru někomu kdo o ní má zájem a využije ji.

Hello!

Děkujeme za návrh maminky1 do “kvízovačky”, kterým jsme se velmi rádi inspirovali. 🙂

Kvíz o Hello kreditce jsme právě otevřeli.

Tak hodně štěstí 🍀

Váš Tým Hello spolu

Tak druhý pokus 😎

manča1, co by autorka některých otázek by měla být z principu z kvízu vyloučena. 🙃

Zdá se, že dle pravidel (bodu 3) nic neporušuje ;)

Však nebojte, už jsem si sama říkala, že se tentokrát nezúčastním, abych dala větší šanci i ostatním. Kdyby se mi totiž zadařilo i potřetí a zase bych vyhrála, někdo by to mohl nést velice těžce (tím nemyslím zdejší "staré mazáky", kteří to vesměs berou s humorem). Navíc jsem zatím ani nestačila propít minulou výhru ve Starbucks.

Poslušně hlásím, že se již žádných soutěží v HB zůčastňovat nebudu, ale o to více budu závidět výhercům. 🤑

Já závidět nebudu a pokud vyhraju (nepředpokládám, počet pojištění a procenta lidí jsem vyloženě hádal), rád výhru někomu daruji. U nás na dědině výhru nevyzvednu a půldenní výlet pro ni by se mi absolvovat nechtěl, obzvláště, když na každém rohu číhá koroňák :)

1 Like