Matýsek - Bankomaty

24. 9. 2019
Matýsek, vytvořil téma:

Hello :slightly_smiling_face: Jak to vypadá s vaším plánem mít 50 bankomatů do konce roku 2019?

Terka.HB :

„Hello! Děkujeme za váš dotaz.
Do konce letošního roku budeme mít max. 8 až 10 Hello bankomatů. Bohužel se nám projekt protáhl na neúměrnou dobu a tak dříve avizované počty nejsou ve slibovaném čase reálné. Zpoždění bylo způsobeno prodloužením licenčních a procesních kroků nutných ke spuštění vlastní bankomatové sítě. O dalším rozvoji pro rok 2020 vás budeme samozřejmě včas informovat tady na fóru.“

maminka1:

„Design je klasický bankomatí, což je spíš dobře – nemá cenu vybočovat z řady za každou cenu. Firemní barva je příjemná na pohled (i když každý má jiný vkus, někomu se třeba líbit nemusí).
Teď se ještě pochlubte, kde a odkdy bude stát a co všechno bude umět.“

jujec:

„Mně je asi vzhled bankomatu ukradený, zajímá mě obrazovka a funkce. Z obrázku je vidět, že nebude dotyková obrazovka, což mi přijde škoda, ale nijak zvlášť to nevadí.“

Olda.K:

„Plánujete i třeba PPP projekty s obcemi (viz. umístěni bankomatu v obci)?:slightly_smiling_face:

MilosG:

„Konzervativni vzhled, jemna elegance, firemni barvy. Bankomaty jsou ýpla ale jen ty také umi davat 200Kc bankovky jsou cenne. To jsou ty u ýplato jsou fronty uz tyden také ýplatou. Také je vynikajici funkce vkladani bankovek. Co z toho bude umet?“

jisy:

„Když už jsme u těch bankovek, kolik různých druhů budou bankomaty vydávat? Standardní 4?“

ROlda:

„Ahoj Terko, někde jsem četl, že už je (máte) bankomat (snad ještě v test. režimu). Kde ho najdeme? Od kdy bude plně funkční a jedná se o vkladomat? Díky.“

maminka1:

„Bylo to v tom článku na Měšci o tom, jak chce být HB v čele zavádění digitálních techlonogií. Píšou tam toto: “Ve spolupráci s Planet Cash přibudou bankomaty s logem Hello bank! První bankomat je v pilotním provozu od listopadu 2018 s cílem mít nejméně 50 bankomatů do konce prvního pololetí roku 2019.”

„V jiném článku na Měšci z března píšou: “Hello bank připravuje výstavbu vlastní bankomatové sítě. Do konce roku 2018 chce mít v Česku padesát vlastních přístrojů a v roce 2020 třikrát tolik. První bankomat se má v létě objevit na pražské pobočce.” Takže předpokládám, že ten bankomat bude v Praze na Smíchově a že zavádění bankomatů asi nejde tak rychle, jak si banka zpočátku představovala.“

MirekM:

„Terko dík za Zlín , ale Obchodní dům po rekonstrukci asi není nejvhodnějším místem ve Zlíně. Při výběru zahraničními kartami (Curve, Revolut, …) něco přirážíte či jsou výběry zdarma?“

Terka.HB:
„Mirku, proč takové místo není zrovna nejvhodnější?“
MirekM:

„V rekonstruovaném Obchodním domě jsou obchody již jen v přízemí, ve zbylých patrech na rozdíl od původního stavu před rekonstrukcí jen firmy. Tedy předpokládám podstatně menší počet nakupujících - potencionálních klientů bankomatu, než tomu bylo před rekonstrukcí.“

Oprava - několik obchůdků je i ve 2. patře, kde je v rožku za výstupkem zdi “zašitý” HB bankomat, který po vyjetí schody do 2. patra není vidět - než jsem jej uviděl, obešel jsem téměř celé patro po dotazu v obchodě v přízemí, kde vlastně bankomat HB je. Chtělo by to bankomat přesunout do přízemí co nejblíže k Bille na nějaké viditelné místo.

Bezkontaktní čtečka je umístěna vodorovně bezprostředně pod otvorem pro karty s plastovým výstupkem, takže se mobil nedá díky plastovému výstupku přiložit k bezkontaktní čtečce. Který génius bankomat navrhoval?“

Muf:

„A nejsou to polské bankomaty? Možná se mýlím, ale mám za to, že svou síť buduje HB ve spolupráci s polskou firmou. To může vysvětlovat, že mají ty bankomaty jiné vlastnosti, než na jaké jsme v ČR zvyklí.“

Terka.HB:

„Mirku, Vaši zpětnou vazbu k umístění ATM v Obchodním domě ve Zlíně jsme předali vedení naší společnosti, které vyzvalo IT Card, aby jej přeinstalovali na lépe dostupné a viditelné místo. Nějaký čas to ještě zabere, nicméně budeme rádi, když nám pak napíšete Váš názor na nové umístění bankomatu. Bankomatovou síť budujeme ve spolupráci s polskou společností IT Card (fungující pod značkou Planet Cash), se kterou mateřská skupina BNP Paribas spolupracuje i v jiných zemích. Jinak se jedná o poslední model lobby bankomatu NCR (špičkový světový výrobce), který rozhodně představuje technicky vyspělé řešení na světové úrovni. Je dokonce technicky lépe disponovaný než naprostá většina bankomatů v ČR, ale klienti nejsou na tento design zvyklí.“

Vybíral jsem z HB! bankomatu v Alze v Praze-Holešovicích a celkem se mi líbila hláška "počkejte, než Vám to všechno spočítáme" (nebo tak nějak) při výdeji peněz.... Toto bych čekal spíš od AirBank než od HB!

1 Like