Mobilní aplikace a výpisy

Dotaz. Kde najdu v mobilní aplikaci výpisy? Díky

Pokud to tam nepřidali při tom posledním updatu (což pochybuji - mám ho sice rozbitý, ale v jiné části než by byly případné výpisy), tak nikde.

Kdysi dávno se to řešilo ještě na starém fóru a výsledné zdůvodnění banky bylo, že mobilní aplikace neobsahuje všechny funkcionality internetového banovnictví. Co se týká výpisů, tak v mobilu nám prý musí stačit kompletní historie s možností filtrování plateb. Pdf výpisy by stejně na displeji telefonu byly příliš malé na prohlížení. Nikdo nebere v úvahu možnost, že někdo velký počítač nemá, ale třeba má tiskárnu, kam si může stažené pdf výpisy z mobilu přes wifi poslat a vytisknout, případně si je může poslat k archivaci někam do cloudu, protože v internetovém bankovnictví je přístup k výpisům jen po omezenou časovou dobu a při změně čísla kreditky k výpisům z té staré zmizí přístup okamžitě. Pro úplnost dodávám, že jde banku požádat (infolinkou, e-mailem...) o zaslání jakkoliv starého výpisu na e-mail nebo poštou (v tom druhém případě asi za poplatek, pokud to tedy úplně nezrušili).

Ještě mě napadá možnost přihlásit se z mobilu přes prohlížeč do plnohodnotného interntového bankovnictví a odtamtud si výpis normálně stáhnout (nezkoušela jsem, tak nevím, jak se chová IB v prohlížeči mobilu).

3 Likes

Díky za příspěvek 😉 PC mám, ale je tam "opruz" přihlašování se do IB přes sms. Přihlašování otiskem v mobilní aplikaci je pohodlnější. Pro výpis tedy jen přes PC 😢

Hello!

"den se se dnem sešel a apríl 🙂 je za námi"…

Děkujeme powery za zajímavý dotaz k měsíčním výpisům a rozumíme, že preferujete snadné a pohodlné přihlášení otiskem prstu do své aplikace.

Jak uvedla maminka1, aktuálně je v mobilní aplikaci nemáme, ale najdete je ve svém internetovém bankovnictví. Pokud bychom nabídli našim klientům měsíční výpisy v mobilní aplikaci, vložíme je ve formátu PDF. Ze zkušenosti víme, že práce s PDF soubory v telefonu již vyžaduje od uživatelů vyšší “skills”. 

Proto nás určitě zajímá…

Proč preferujete mít měsíční výpisy i v mobilní aplikaci? Jak se vám pracuje s “PDF soubory” v telefonu?

Jak s výpisy pracujete? Jaké informace nejčastěji vyhledáváte ve výpise (co není v historii transakcí či detailu karty) a k čemu je využíváte?  

Budeme rádi, když se do diskuze zapojíte i vy ostatní. Zajímá nás co si myslíte o měsíčních výpisech v mobilní aplikaci, a jak s výpisy nyní pracujete.

Děkujeme a hodně zdraví všem,

Terka

Výpisy v mobilní aplikaci bych uvítal. Ale není to pro mě důležité. Považuji to za nadstavbu. Výpisy využívám k tomu, že se v nich dívám na částku, kterou mám uhradit. Částka je sice k dispozici v detailu karty, ale není zřejmé, zda je již aktuální. Je tam totiž trvale uvedena splatnost k 25. dni v měsíci. Občas také potřebuji výpis archivovat, když chci mít tištěný doklad o realizaci určité konkrétní transakce. Výpis narozdíl od historie v IB nebo mobilní aplikaci představuje právně závazný doklad.

Je třeba dát pozor, aby případná implementace výpisů (a jiných podobných funkcí) nezkomplikovala ovládání aplikace, nezpomalila jí apod.

Finance spravuji nejraději prostřednictvím mobilní aplikace, protože to dělám v mezičase mezi různými aktivitami, v dopravních prostředcích, na toaletě nebo třeba v posteli. V mobilu mohu PDF soubory otevřít a snadno je přes wifi pošlu na tiskárnu, kde na mě vytištěné počkají.

2 Likes

Nepochopil jsem, jaký vyšší skills je nutný pro práci se soubory ve formátu PDF na chytrém mobilu.

3 Likes

Myslím si, že kdo si zvládne na mobilu nainstlovat a zprovoznit mobilní aplikaci HB a spárovat ji se svým účtem, je už na dostatečně vysokém levelu, aby zvládl i práci s pdf soubory na mobilu :wink: .

1 Like