Naučila vás covidová doba něco z těchto věcí?

Všichni asi známe ten příběh o tom, zda je sklenice poloprázdná či poloplná. Prostě stejné věci  můžeme vnímat různě. Rok 2020 přinesl spoustu obtížných a smutných příběhů a my určitě nechceme tvrdit, že záleží jen na úhlu pohledu. Pojďme se ale dnes na to podívat trochu zvesela a zamyslet se nad tím, co dobrého nás covid doba naučila. Dejme tomu pár minut a možná, že budeme sami překvapení.🙂

Co dobrého nás covid naučil?

Těsně před Vánoci jsme ve spolupráci se společností Ipsos oslovili víc jak 800 respondentů a položili jim stejnou otázku. A tady jsou nejčastější odpovědi:

1.       Vážit si svého zdraví

2.       Nakupovat online

3.       Více odpočívat

4.       Chodit více pěšky

5.       Vařit nebo více vařit

6.       Častěji volat svým blízkým

7.       Starat se o své psychické zdraví

8.       Využívat více moderní technologie

9.       Více číst knížky nebo poslouchat audio knížky

10.   Věnovat se více svým starým, opomíjeným koníčkům

Našli jste se tam? Pozitivní určitě je, že do první desítky se nevešla odpověď „nic“. Ta skončila až na patnáctém místě, takže většině z nás covid přeci jen něco dobrého nadělil. A pokud se na to podíváme gendrově, tak více optimismu v tomto směru projevily ženy.

Zajímavé také je, že některým se podařilo přestat kouřit, což vzhledem k obtížné době, je opravdu obdivuhodný počin.  Podobně je tomu i s pitím alkoholu, kdy častěji s ním přestali muži než ženy. Mezi další nejčastěji zmiňované věci patří: pravidelné sportování, zdravá strava a efektivní využívání práce z doma.

Co dobrého jste se naučili vy? Podělte se o to s námi v komentářích a inspirujte tak třeba ostatní.

Myslím, že mne covidová doba nic zvláštního kromě nošení roušek nenaučila a ani příliš mne v ničem neovlivnila. Chovám se přiblížně stejně jako před touto dobou. Zdraví si vážím i když to moje není zrovna nejlepší a to bez ohledu na to jaká je doba. Na více odpočinku, čtení knížek, věnování se starým, opomíjeným koníčkům, sportování atp. nemám příliš čas. Přestávat kouřit nemusím, protože jsem nekuřák a tento nehezký zlozvyk mne nikdy nelákal. Alkoholik také nejsem a bez alkoholu se dokážu obejít i když za abstinenta se nepovažuji tak, že ani tento problém nemám potřebu řešit.

1 Like

Hmmm, tak u mne to je tak, že 1., 2., 5., 6., 7. a 8. je beze změny, 3. (odpočinek) 9. a 10. je o dost horší, protože díky zamrzlé ekomnomice a legračním kompenzacím se musím docela ohánět, abych měl na jídlo a bydlení a neskončil na ulici. A 4. (chození pěšky) je spíš méně, protože prostě méně lezu mezi lidi. Takže zatímco dříve jsem se "šel projít na nákup" a ušel cca 3 - 3,5 km každý den, v současnosti je to cca 2x týdně.

Když tak pročítám Finexpert, nabyl jsem pocitu, že banky rozdělovala 500 Kč lízátka do EuroOilu v rámci soutěže adventního kalendáře systémem ententýky dva špalíky, což ji asi naučila covidová doba ... a nikoliv dle pravidel soutěže - výhru získají klienti s největším počtem transakcí kreditkou za prosinec. Odměnu dle Finexpertu dostali i ti, co měli minimum transakcí.

1 Like

Jen bych chtěl k příspěvku Mirka pro jistotu uvést, že diskutující na Finexpertu s nickem muf2muf nemá se mnou vůbec nic společného. Na Finexpertu používám úplně jiný nick. Já jsem bohužel žádnou poukázku do Eurooilu nedostal.

Na Finexpertu se jeden klient HB pochválil obdržením poukazu 500 Kč na EuroOil dokonce jen za jednu transakci na KK.