Nezaúčtovaná platba - převod financí z kreditního účtu o víkendu

8. 10. 2019
Bára, vytvořila téma:

O víkendu jsem si z kreditního účtu posílala peníze na osobní účet jiné banky (Moneta).
Ve výpisu HB je psáno, že k převodu došlo 7. 10. v 19.03 (tedy včera v pondělí večer).
Peníze jsou odečteny, ale stav transakce je Nezaúčtováno.

Kdy tedy peníze opravdu odejdou a kdy budou připsány v Monetě? Čekala jsem je dnes, jakožto další pracovní den.

Terka.HB:

Hello! Děkujeme za Váš dotaz.

Zobrazení svých nezaúčtovaných plateb kreditní kartou/nálepkou naši klienti vidí ve svém mobilním bankovnictví v pracovní dny okamžitě, v případě víkendové platební transakce jsou zobrazeny online následující pracovní den, tedy v pondělí.

Vaši platbu byste již měla mít připsanou na svém bankovním účtu. Požádáme Vás o ověření, pokud jste platbu do této chvíle neobdržela, prosím napište mi do soukromé zprávy Vaše celé jméno a kontaktní telefon, podíváme se na to.

Přejeme hezký den.“

Dobrý den,
v pátek odpoledne jsem odeslal ze svého účtu u České spořitelny platbu na účet u Vás - splátky za zboží a na kreditní účet. Platba však dosud nebyla připsána, což mě dost znepokojuje. Ještě se mi to nikdy a nikde nestalo. Co mám dělat?

Bohužel Hello neumí okamžité platby. Navíc mezi připsáním platby na sběrný účet a zaúčtováním na kreditní kartě je až 2 denní prodleva.

Tj. platba odeslaná z ČS v pátek dorazí na sběrný účet nejpozději následující pracovní den (kdyby byla zaslána dopoledne, je šance, že dorazí ten samý den), tj. v pondělí. Zaúčtování na kreditní kartu trvá 1 až dva dny, zpravidla se projeví pozdě odpoledne až večer. Tj. na kreditní kartě by se platba měla projevit v úterý (dnes) odpoledne, nebo ve středu, úplně nejpozději ve čtvrtek ráno (se středečním datem).

Dle informací z jiného fóra banka nyní testuje rychlejší připisování plateb, takže přízninou schodou okolností může být platba připsána i ten samý den, ale zatím na to nelze spoléhat.

Tak platba byla připsána dnes s pondělním datem. Vám moc děkuji za odpověď a uklidnění.

S pozdravem

Lukáš Hampl

1 Like