NFC – jaký je váš názor na platby mobilním telefonem?

OK, tvůj názor, respekt. Rozhodně to není o předvádění se před lidmi… Já už jsem ve věku, kdy se do puberty pozvolna blížím, tedy jaksi z druhé strany😂 Míra jednoduchosti placení mobilem/kartou je stejná. Výhody mobilu proti kartě vidím mj.v tom, že pokud chci využívat bonusů na benzinkách nebo v marketech, nemusím pracně hledat tu správnou slevovou kartičku v peněžence mezi ostatními, ale mám všechny pěkně pohromadě v mobilu, snadno a rychle dostupné. Taky se mi zdá, že terminály v obchodech reagují o chlup rychleji na přiložený mobil než na kartu. G-pay taky používá virtuální čísla karty, takže pravé údaje se k obchodníkovi vůbec nedostanou, což snižuje riziko zneužití.

Naproti tomu výhody karty proti mobilu jsou zřejmé. V kartě se nemůže vybít baterka, protože žádnou nemá. Když mám rozklepaný ruce a karta mi spadne na dlažbu, škody jsou nulové, leda by mi na ní omylem šlápl nějaký halama v okovaných botách. Poškození mobilu při pádu se dá do jisté míry eliminovat použitím měkkého pouzdra a krycího skla na displeji, ale hlavně je třeba nemít šmidravý ruce.

Narazila jsem na docela zajímavý článek o "soumraku platebních nálepek". Je v něm zmíněna i HB. Tak jen doufám, že nám nezruší ty platební nálepky dřív, než stihnou zavést jako jedni z posledních NFC platby.

https://www.penize.cz/debetni-karty/417335-platebni-nalepky-konci-i-ve-dvou-nejvetsich-bankach

1 Like

Zajímavý článek.
Jinak by mě zajímalo, kolik má vydaných nálepek (stickerů) HelloBank, jak intenzivně jsou využívány a jak jich přibývá / ubývá. Takovou tu statistiku, jakou ve zmíněném článku jiné banky zveřejnily.
Jinak, to co provedla RB - pokus o eliminaci nálepek jejich zpoplatněním - bych chápal jako podraz a důvod ukončit spolupráci s takovou bankou (RB má takových “prasečinek” na svědomí víc - proto jsem u ní skončil už před delší dobou. Holt je to “Banka inspirovaná klienty” :face_vomiting: ).

Ozve se banka (Terka) ? :wink:

Mám obavu, že se neozve, bo v HB předpokládám jsou takové údaje bankovním tajemstvím včetně jména soudruha velitele.

Vzhledem k tomu, že v době konverzí kreditek E-ON Terka prozradila, že se jednalo jen o desítky klientů, tady to vidím tak maximálně na stovky nálepek. Ta většina klientů, která používá kreditku jen jednou měsíčně k výběru hotovosti z bankomatu, stejně nějaké nálepky (natož NFC) nepotřebuje.

1 Like

Tak už i bývalá hlavní konkurence bývalého Cetelemu zavedla Apple Pay:

https://www.e15.cz/finexpert/nakupujeme/zakaznici-home-creditu-mohou-nove-platit-pomoci-apple-pay-1372578

Nepročítal jsem celé vlákno. Je něco nového ohledně NFC placení? Hlavně prosím nevyvíjet vlastní řešení, když je funkční ověřené řešení na světě.

Nemít KK tak výhodné kurzy, tak už jsem z HB dávno utekl.

Zelená konkurence už vlastní řešení zahodila úplně, žlutá ho zatím vede paralelně ke G-Pay, jenom HB místo toho zařízla Curve a neumožňuje přes NFC platit nijak. Kdo chce kam... :)

Banka avizovala, že během letošního roku spustí podporu pro NFC platby a okamžité platby. Jelikož je téměř konec roku a banka na vývoji zmíněných řešení pracuje už dlouhou dobu, tak by mě zajímalo, jaký je stav a termín/předpoklad uvedení do ostrého provozu. Nebo banka očekává, že to letos nestihne a odsune to do dalšího roku? Díky za informace

Na odpověď banky jsem zvědavý a pokud nějaká smysluplná bude, dám jako ateista na modlení ... :-)

Aby ses, Mirku, nedivil. NFC do konce roku nebude určitě, ale takový nějaký vtipný bonmot o tom, jak mazlí své řešení k dokonalosti a proto si dávají na čas, se tu klidně objevit může, slibem nezarmoutíš. To už abys pomalu schovával drobné, předpokládám, že v kostele karty neberou. :)

Kdybych za těch pár lét neznal své papeženské z HB, nepsal bych takovou odpověď zde. 🙃

Za jakoukoliv jinou odpověď mimo: "Naši aplikaci NCF jako slepou větev jsme přestali dále vyvíjet a podporu minimálně g-pay a a-pay spustíme do několika dnů.", bych se být pracovníkem banky hambou poliskal.

Po delší době oživuji téma:

Jak to vypadá s ApplePay?

Ohledně Google Pay se snad už něco bude dít, dle e-mailu banky o změnách smluvní dokumentace k 10. 3. 2021.

Mamčo, změna Smluvních podmínek a reálně fungující g-pay jsou dvě naprosto odlišné věci. U této banky bych tak velký optimista nebyl, ale nechám se příjemně překvapit.

1 Like

Já bych změnu smluvních podmínek s komentářem "abychom byli připraveni, až G-Pay zavedeme" v podání HB chápal jako "kdybychom ho někdy zavedli"  a jsem ledově v klidu. :D 

Minimálně doufám, že to alespoň znamená, že se vykašlali na cestu vlastního řešení, to by dneska opravdu mohl vymýšlet jenom sebevrah. Ale jestli budou v dalších letech pracovat na vývoji vlastního řešení, nebo napojení na G-Pay/Apple Pay, je z pohledu uživatele irelevantní. Toho by zajímal výsledek.

Jenom tak, aby řeč nestála, když jdu kolem: Už i Expobank podporuje G-Pay. 

´Tak se dívám, že ani dva roky a kousek od založení tématu jsme se neposunuli. Vlastní řešení u ledu (ještě že tak), ale náhrada G-pay a A-pay není. Takže se ptám, opravdu je to pro "moderní" mladou banku takový problém? Kreditku používám, spousta výhod je jasným řešenm, ale mít ji ve spojení s G-pay, tak by to konečně dávalo smysl a zamyšlení, že HB by mohla být skutečně bankou, kterou člověk nemá jen kvůli spořáku a kreditce.. No, uvidíme, až za dva roky budu zase rekapitulovat, kam jsme se dostali..

Berte to jenom jako smutné konstatování k tématu, které zde vzniklo, když byl Šemík ještě hloupé hříbě.. 😁

Tak jako já používej kartu Curve (kde GPay jde) s navázanou Hello kreditkou a máš klid. Žádné okamžité úroky i přes "výhrůžky" po změně podmínek platit v Hello bank nebudeš, když nebudeš nic na konci měsíce ve výpisu dlužit (tedy vyrovnaný či předplacený rámec před koncem měsíce).

Tak dneska je v G-pay možnost přidat kreditku.. Ledy se hnuly, ale nikde o tom ani zmínka, tak jen abychom byli v obraze.. Je to omyl nebo to už opravdu je spuštěno? Já za sebe tvrdím s potěšením, že ano, fungujeme v G-pay. 😉