Okamžité platby?

Terko,

nespustili jste po poslední odstávce okamžité platby, nebo je alepoň netestujete?

Mirku, děkujeme za dotaz, službu okamžitých plateb jsme zatím nespustili.

Mějte hezký den,

Terka

Ale řadu z nás, nejen Mirka, by celkem zajímalo, zda tuto službu netestujete, event. zda existuje časový horizont jejího spuštění. Možná je v souladu s vaší informační politikou nedávat žádné neověřené přísliby nových služeb, ale snad lze na dotaz k "okamžitým platbám" odpovědět trošku konkrétněji. Děkuji :-) 

1 Like

Děkujeme za váš zájem,

nicméně nyní ke službě okamžitých plateb pro vás nemáme žádné další zprávy. Jakmile je budeme mít, rádi je s vámi nasdílíme sem.

Hezký den všem!

 

Terka

 

 

 

Bohužel :-(. Je to škoda, v mém okolí je to poměrně sledovaný ukazatel při volbě "hlavního" účtu, a to zejména u podnikatelů a OSVČ. Nemá přitom vliv, že podnikatelské účty nenabízíte, ale život je holt takový, OSVČ či "majitelé" malých firem potřebují čas od času sáhnout pro peníze "do vlastního", neb ve "firemním" není, a pak má rychlost jakéhokoli převodu svou váhu.

Čerstvá zkušenost - včera odpoledne jsem platila kreditku - část z BÚ HB, část z AirBank. Platba z HB dnes ráno zaúčtována "zpětně" s datem včerejší půlnoci, AirBank zatím nic - předpokládám, že se tam objeví zítra ráno s dnešním datem zaúčtování.

Doplňuji a potvrzuji: dnes dopoledne byla zaúčtovaná částka převáděná z AirBank - datum zaúčtování včerejší s časem 0:00 hodin. Takže to funguje stále stejně - při převodu z účtu v HB je to zaúčtováno o 1 den dřív. Možná kdybych to převáděla hned ráno, resp. dopoledne, bylo by to o den dřív i z jiné banky.

Tak Airbank vždy slibovala, že při odeslání do (tuším) 11:30 dorazí peníze do cílové banky tentýž den. Platí to pro většinu bank, s výjimkou např. Fio. V praxi mi většinou stačilo odeslat peníze do 12:00, někdy i několik minut později, aby byl slib splněn. Ale nejjistější je mít ty peníze už na účtu v HB, tam je potom jistota doručení včas …

1 Like

Tak další banka se připojuje - okamžité platby spouští Equa bank. Klub šneků se postupně zmenšuje. Kdy se připojí HB? 🙂

2 Likes

Docela se bojím, co se stane, až banka v souvislosti s pokusem zavést okamžité platby začne šťourat do systému kreditních karet s jejich sběrným účtem a "kabelkovým" přenosem dat, který je zděděný ještě z doby Cetelemu a trvá o 1 den déle než je standard všude jinde. Aby to nedopadlo tak, že se jim to celé rozbije. Už teď je v systému řada chyb, které se naštěstí projevují jen menšině "postižených" klientů, ale banka není schopná je několik měsíců opravit. To samé platí o řadě nedodělků zde na fóru, kdy jsou nám slíbené opravy už od doby spuštění fóra, ale skutek utek. Do toho dělají na zavedení NFC plateb a zdá se, že vývojáři nestíhají a hroutí se pod množstvím nedotažených věcí v nějakém sebedestruktivním multitaskingu.

2 Likes

Postavit nové (třeba ten IB) je snazší než rekonstruovat staré … Tohle znám z vlastní zkušenosti …

1 Like

Přesně tak. Vážně k vzteku je třeba to, když vývojáři opraví nějakou zdánlivě jednoduchou chybu nebo upraví přihlašování do systému podle nejnovějších evropských bezpečnostních směrnic a v důsledku tohoto zásahu do systému jim na dalších několika naprosto neočekávaných místech naskákají další chyby, které se jim ve fázi testování nepodařilo odchytit, protože se vyskytují jen za velice specifických a vzácných podmínek.

Okamžité platby spouští i mBank. Zdá se mi to, nebo už je HB opravdu poslední?

Do toho dělají na vlastním řešení NFC plateb. Kdyby se na to vykašlali a rovnou využili G-Pay/Apple Pay, místo vlastní aplikace, kterou stejně dříve či později zahodí, mohli alespoň ušetřit čas. :wink:

Tuto připomínku jsem zde psal před nějakým měsícem bez jakékoliv odezvy z banky.

Doufám, že se již nedivíte, proč jsme po 2 letech, až jsem poznali vocogo, na vlastní žádost s mRady se zedňou odešli, bo naše návrhy ve většině případů rozumné padaly tak akorád do černé díry, z které je po nějakém roce slavnostně pracovníci mBank vytahovali a předpokládám vydávali za vlatní geniální nápady ... 🙂

V HB to bude fungovat asi velmi podobně, obě banky mají své matky mimo ČR a nemohou si tedy dělat zcela vlastní politiku.

Nojo, bohužel HB by si asi měla změnit firemní slogan na "Banka, která je poslední úplně ve všem." A jako firemního maskota takovýho hezkýho modrýho šnečka třeba 🐌 .

2 Likes

Zdravím všechny a chci upozornit, že další banka začala podporovat okamžité platby - Oberbank. Česká část této rakouské banky je malá, obsluhuje zhruba 20 tisíc klientů. Přesto jí stálo za to nabídnout jim okamžité platby. Připojí se někdy také HB?

Okamžité platby by byly dobré, ale to bychom po této bance chtěli asi příliš hodně. Mne už více jak týden blokují normální běžné platby a nejsou to schopní opravit. Na okamžité platby v HB asi můžeme zapomenout.