Olda K. - Google Pay

27. 4. 2018

Olda K. vytvořil téma:

Nějak mi ten Google pay nedá spát. Rád bych, aby ho HB podporoval co nejdřív.
Pokud máte jakékoliv připomínky a dotazy sem s tím. :slightly_smiling_face:

Co vás nejvíce zajímalo na OldyK. tématu?

Jaká byly vaše nejčastější reakce?

maminka1:

„A mě by zajímalo, jestli HB spustí podporu NFC plateb pro Android i iOS nebo zase majitelé iPhonů ostrouhají, jako třeba u spousty mobilních aplikací (namátkově třeba aplikace pro iPhone v KFC, tam na tom už přes rok “pilně” pracují) nebo u podpory Apple Pay českými bankami (i když tam je to prý spíš vina Apple než těch bank). I když v mobilním bankovnictví je to v HB atypicky naopak - přihlašování pomocí otisku prstu pro iPhone funguje už pár měsíců a pro Androidy pořád nic.“

1992677397:

„Nálepky (stejně jako platební karty) stačí do jistého limitu přiložit k terminálu a je zaplaceno, což pri ztrátě či odcizení může udělat každý. Pokud je limit nastaven na nulu, tak se zase musí při každé platbě zadávat PIN, což ztrácí smysl, jelikož tento úkon popírá základní logiku těchto plateb “přiložíš a jdeš”. Oproti tomu NFC platby mobilem vyžadují zabezpečení dnes většinou otiskem prstu (musí se odemknout displej a aplikace Google Pay podmiňuje její užívání nastavením zabezpečení zámku displeje), jinak se platba neprovede, tudíž i v případě odcizení tam nějaké zabezpečení je. Člověk s sebou nemusí nosit ani peněženku, ani předmět, kde má nálepku instalovanou, stačí telefon. Zároveň je tam okamžitý přehled o provedených transakcích. Tím, že ověření proběhne v telefonu, nikoliv na samotném terminálu, je platba navíc neskutečně rychlá. Vy ženy máte většinou vše v kabelce, ale my muži míváme jen kapsy u kalhot, kam se toho moc nevejde, takže kolikrát třeba vyběhnu ven, chci si koupit například žvýkačky a zjistím, že mám peněženku v autě, u sebe nic kromě telefonu. A s Google Pay mám vyhráno (tip na reklamu). A lepit NFC nálepku na telefon…? Víte, tady na severu by se vám dost možná stalo, že vám ukradnou telefon za desítky tisíc jen kvůli vidině, že si s tou nálepkou zaplatí pár nákupů za 500,- Kč. Naproti tomu to, jaké aplikace máte nakonfigurované uvnitř telefonu nikdo na první pohled nevidí. Takže přeji, ať vám odladění technických parametrů dopadne co nejdříve, zájem o tuto službu určitě bude, a bank, které ji v té či oné formě nabízejí, stále přibývá. Díky za odpověď! Mějte se.“

MirekM:

„Konečně pochopte, že prvořadým úkolem banky je vytvářet zisk pro akcionáře, druhořadým stavba prosklených paláců a na třetím místě je to vytváření zdrojů pro nadstandardní mzdy a odměny pracovníkům banky. Pak hold většinou nezbývá na pokrok. Klienti jsou jen nástroj k vytváření zisku a zdrojů.“ :slightly_smiling_face:

Flax:

„Dobry den, mame prosim nejaky posun s NFC platbami? Rad bych jiz pouzival minimane Garmin Pay, pripadne Google Pay, a informace z banky zatim stale zadne, coz je pomerne frustrujici. Pomalu jiz zacinam uvazovat o prechodu ke konkurenci. I zahranicni pobocky jiz tuto službu nabízejí:“ https://www.hellobank.be/our-offer/mobile-banking/garmin-pay

hightower:

„Ahojte,

do doby než Hello Bank za pár let zprovozní GooglePay, tak můžete využít možnosti plateb přes Curve kartu, u které ode dneška funguje placení přes GooglePay. Jednoduše si do Curve přidáte kartu z Hello Bank, platíte vše Curve kartou a peníze se rovnou strhávají z vaší Hello Bank karty.

Recenze jak funguje karta zde:

Pěkný den“

Hohe:

„Nevím jestli se to tady už řešilo, ale mám pocit že pak nefunguje vrátka za platby.“

ROlda:

„Neřešilo a vratka funguje. Sám mám Curve Card asi 2 roky. Nicméně je horká novinka, že Curve Card podporuje Google Pay (snad od dnešního dne). Pokud máte dotazy - rád zodpovím.“

Dnes jsem přes G-pay v APK Revolut dobíjel Revolut s podkladovou kartou Curve v G-pay a podkladovou kartou KK HB v Curve, tedy výsledně Revolut přes KK HB.

1 Like