Platby na internetu kreditkou od 1.1.2021

Co se objevuje? To že místo SMS potvrdím platbu v apce? To ano, to vím. Už jsem tak platil několikrát a pro mne je to jen dobře. Naopak mi vadí, pokud některé platby mám potvrzovat SMS (proč to mám opisovat, když mám apku?). 
Já ale píši o tom, že se mi to pošle platbu potvrdit přes apku, ale to nezafunguje, a pak buď to neproběhne vůbec, nebo se vygeneruje ještě SMS... A to není normální.

Normální to není, všichni to ještě dolaďují. K ideálnímu stavu - aby to fungovalo pro každou banku podle jejího přání - to má ještě daleko. Záleží asi také na tom, od koho má daný e-shop terminál, jestli dokáže správně odlišit e-platby od těch obyčejných ... Ještě ty zmatky asi nějakou dobu potrvají. Já jsem byl naopak spokojený, když jsem v Datartu zaplatil v e-shopu KK HB jen pomocí SMS (i když to napřed hlásilo chybu).

Jak můžeš být spokojený při platbě, která nejprve hlásí chybu, dle jiných i opakovamě než zaplatíš?

1 Like

MirekM: Datart kreditka má v Datartu 5% slevy ... 😊

Zajimavy, ted jsem platil na Steamu, a prisla mi SMS.. mel jsem otevrenou appku na mobilu, a zadny potvrzeni v appce nedoslo. Zajimavy na tom je to, ze pred tydnem mi to na Steamu kod neposlalo a psalo me to tu super hlasku, ze to nejde zaplatit bez aplikace.

To je system tvl.. :-/

@jisy, opravdu těch 5% u Datart kreditky platí i při nákupu přes jejich eShop? Já mám kreditku Euronics, tedy předchůdce té datart, sleva stejná (5% v elektro Euronics i Datart), ale JEN při platbě na terminálu fyzické prodejny, ne online. Proto mě zaujalo, že by toto Datart kk měla jinak, ale rád se poučím, zda to máš reálně ověřené.

@minarjo: V e-shopu Datartu jsem nakupoval i v prosinci a jak jsem si ověřil ve výpisu, tak 5% odměna připsána byla. Příslušná položka ve výpisu KK je označena jako internetová platba, tak si myslím, že to mohu potvrdit.

Dnes jsem zaplatil tři platby. Dvakrát mi přišla SMSka a po každé to po jejím zadání spadlo na nějaký server error. No a po třetí to nechtělo nic a rovnou se to zaplatilo.

Myslím, že by se to mělo spravit.

V této bance se již delší dobu nic neopravuje a na tomto fóru ze strany banky na nic nereaguje ...🤑

1 Like

U konkurence to jde !  Air Bank vrací do hry potvrzování internetových plateb pomocí SMS pro ty, co nepoužívají aplikaci na smartfonu:

Dobrý den,

před pár týdny jsme vás informovali o změně podmínek v oblasti potvrzování plateb kartou na internetu. Nejjednodušší způsob, jak tyto platby potvrzovat, je přes aplikaci My Air. Protože ji ale zatím nemáte a my se vždy snažíme reagovat na potřeby našich klientů, vymysleli jsme pro vás náhradní řešení, jak platby kartou na internetu potvrzovat i bez aplikace. Nové řešení, které s touto další změnou podmínek přinášíme, začne fungovat v prvních dubnových dnech. Do té doby bude potvrzování plateb na internetu fungovat jako doposud. Jak přesně bude potvrzování bez aplikace fungovat, naleznete v Poradně na našem webu nebo v mailu, který jsme vám poslali.

Posíláme vám nové podmínky pro používání karet, platné od 6. května 2021. Všechny změny v nich jsme pro lepší přehlednost označili barevně. Nový způsob potvrzování plateb kartou na internetu však budete moci využít již začátkem dubna.

1 Like

U konkurence asi mají o klienty zájem, ale pro HB jsou klienti něčím zcela nedůležitým a proto na nich kašlou.

Air Bank dokonce posílá i těm, co si potvrzování přes aplikaci zprovoznili, trochu upravenou verzi předchozího dopisu (dobré třeba pro ty, kdo si to zprovoznili jen z nutnosti a rádi se vrátí zpět k SMS):

Dobrý den,

před pár týdny jsme Vás informovali o změně podmínek v oblasti potvrzování plateb kartou na internetu. Protože se vždy snažíme reagovat na potřeby našich klientů, rozhodli jsme se s touto další změnou přijít s novým řešením i pro ty, kteří naši aplikaci nemohou mít. Vy už však máte potvrzování plateb přes aplikaci My Air nastaveno, a proto budete platby na internetu potvrzovat stejně jako dosud. O novém řešení se můžete dozvědět více také v naší Poradně.

Nové podmínky pro používání karet, platné od 6. května 2021, si můžete přečíst ve svém internetovém bankovnictví. Všechny změny v nich jsme pro lepší přehlednost označili barevně. Čistou verzi dokumentu pak najdete na našem webu.

Moc by mne zajímalo, jak tyto problémy řeší v mateřské centrále HB ...

Tak ona se Airbank v nedávné rozjitřené diskuzi na FB holedbala, že tu appku používají "už" čtyři pětiny klientů. Zřejmě se jim pak rozleželo v hlavě, že těch zbylých 20 procent lidí a potenciální odliv jejich peněz nejsou zase až tak malé číslo, jak si mysleli. :)

Takže HB v tom appkovém fašismu zůstává už sama jediná - a je nasnadě otázka, kolika lidí se to týká u ní a jestli ji případný odliv dál nechává v klidu, anebo jestli taky nakonec najde vstřícné řešení pro spokojenost všech.

Není na tom podobně i UniCredit?

Už jste někdo nyní zkoušel platby kartou někde kde je to bez 3D Secure 2 jestli to HB opravdu od včerejška zablokovala a nebo to ještě někde funguje?

Dobrý den, nejsem si jistý, zda to má význam se zde na něco ptát, ale zajímalo by mne, zda vám někomu normálně fungují platby na internetu od té doby, co banka přešla na ověřování přes aplikaci? Mě totiž ne. V lednu se mi podařilo sem tam zaplatit. Od února již pokaždé platba "úspěšně autorizována v aplikaci" a na webu obchodníka údaj, že banka platbu zamítla. Na zákaznické lince HelloBank, kde jsem to 2x zkusil, jen trapné výmluvy na chybu u obchodníka. Jenže problém je čistě a pouze u plateb kartou HelloBank, čili je na 99% chyba v platební bráně HelloBank. Kartami od jiných bank se platit za ty samé transakce dá bez potíží. Uvažuju, zda má pro mě smysl internetově nefunkční kartu držet pouze pro platby v kamenných obchodech (kdysi jsem si Cetelemku pořídil právě pro bezpečné internetové platby). Když navíc vidím, jak tým zákaznické podpory kašle na tenhle komunikační kanál, začíná to vypadat, že v bance se děje něco moc ošklivého a že asi půjde cestou Zuno a podobných neúspěšných starupů.

1 Like

Včera jsem platil s 2x. Poprvé s KK Mototechna, ověření přes aplikaci selhalo a opisoval jsem kód ze SMS. Podruhé KK Hello, ověření přes aplikaci bylo úspěšné.

Já včera platil Hello KK (český e-shop) becelou tisícovku. Normálně mám nastaven limit pro platby na internetu na nulu, tak jsem to v IB musel zvýšit. Vyskočila hláška (nepamatuji si přesné znění), že zvýšení musím/měl bych potvrdit v aplikaci na telefonu (tu mám na běžně nepoužívaném přístroji bez SIM, jen pro wifi), přitom limit v IB jsem viděl již zvýšený. Ta aplikace chtěla při spuštění zadat PIN KK, zadáno. Následná platba nechtěla ani SMS, ani žádné potvrzení (v právě aktivní) aplikaci. Zaplaceno, návrat limitu v IB na nulu.

Chvílemi mám dojem, že se někde náhodně generuje, co a kdy se po kom bude chtít.

Zrovna jsem objednával pizzu - zadal jsem číslo kreditky Hello, vyskočila hláška že to nejde (nemám aplikaci), klikl jsem na tlačítko "zpět k obchodníkovi" a najednou přišla SMS na mobil a objevila se stránka pro zadání kódu ze SMS. Tak ja to teda teď je, fungují platby kartou pokud nemám aplikaci nebo ne? :-o

2 Likes