Požadována autentizace, co to je?

Už asi 2 nebo 3 dny (nepamatuji si přesně) se mi v tomto fóru v některých diskuzích zobrazuje vždy při načtení stránky nějaký podle mne podivný požadavek na autentizaci a zajímalo by mne co to je nebo co to znamená.

Zobrazuje se to např. v tématech "NFC – jaký je váš názor na platby mobilním telefonem?", "Jak prokázat svou dobrou platební morálku?" a to pouze v prohlížečí Firefox. Zkoušel jsem to i v jiných prohlížečích (IE a Chrome) a tam se mi ten požadavek na autentizaci nezobrazuje. Hodně podivná mi připadá být ta adresa která je tam uvedená. Nikdy jsem se s něčim takovým nesetkal (alespoň si na nic takového nevzpomínám) a tak na to raději nereaguji a nechávám to vždy zrušit. Nemůže se jednat např. o něco podvodného co se ode mne snaží vylákat nějaké autentizační údaje za účelem zneužití? Já se v těchto věcech příliš nevyznám a tak mne zajímá jestli to zobrazují přímo stránky tohoto fóra a nebo prohlížeč a jak se toho zbavit. Vyskytuje se to v tomto fóru i někomu jinému a nebo jsem s tím sám?

Já to tam mám občas taky a taky vždycky dám "Zrušit". Používám Firefox.

1 Like

maminka1:

Děkují za odpověď. Nyní alespoň vím, že nejsem v tom sám a že to asi nebude nějaký problém u mne v počítači např. zavirování. Z toho by vyplývalo, že by to asi mohlo být něco přímo na stránkách tohoto fóra (zavirování?).

Jen neověřený nápad: zobrazuje se to v tématech, kde jsou linky vedoucí někam mimo toto fórum. Konkrétně v tom tématu o platbách mobilem se mi to začalo zobrazovat až poté, co tam MirekM dal link vedoucí na Finexpert.

1 Like

Já se s tímto zatím nesetkal... Nedělá mi to ani na tom tématu o platbách mobilem kam MirekM dal link vedoucí na Finexpert 😉 Je jen otázka, zda je to individuální věc, nebo to závisí na prohlížeči. Já mám nový Edge (co už běží na Chromiu) a Chrome. Oba stejný výsledek.. Zkusili jste jiný prohlížeč?

Marek:

Pokud nepoužíváš Firefox tak se ti to v jiných prohlížečích asi nezobrazi. Já jsem psal, že se mi to zobrazuje pouze ve Firefoxu a Firefox potvrdila i maminka1.

Je vidět, že nikoho z HB tento problém asi nezajímá. Nikdo z těch co jsou zodpovědní za toto fórum asi nepoužívá Firefox a tak jim se to nevyskytuje a neobtěžuje jich to, a proto nemají důvod se tím zabývat, když přímo jich to nepálí. O tomto problému se zde zmiňují pouze pro banku asi zcela bezvýznamní 2 lidí (já a maminka1) a tak není důvod proč to neignorovat když je to tak jednodušší než aby se tím někdo zabýval a něco s tím udělal (opravil to). Asi naivně jsem očekával, že se k tomu alespoň někdo z HB vyjádři, ale to bych asi trochu příliš chtěl po této bance. První co mne napadlo když se mi tento nesmyslný požadavek na autentizaci zobrazil bylo to, že se asi jedná o nějaký phishing a někdo se tak snaží podvodně získat od lidí nějaké přihlašovací údaje. Bylo by možná zajímavé vědět, co by se stalo kdyby někdo nerozumný tam ty údaje i přes VAROVÁNÍ které tam je zadal a potvrdil to a kde by se to odeslalo. V těchto věcech se nevyznám, ale předpokládám, že se asi bude jednat o nějakou chybu v nastavení nebo naprogramování tohoto fóra. Toto fórum má docela dost různých chyb a nedostatků, které tu byly nahlášené a téměř nic se s tím nedělá a tak se ani nedivím, že se i ta nesmyslná autentizace ignoruje. Připadá mi to tak jako by někdo rozhodnul nebo nařídil, že s tímto fórem se už nic dělat nebude a případné chyby a nedostatky nebudou opravované.