Pozor na podvodníky, slibují výhodné půjčky!

Hello! Milá komunito, 

v posledních dnech jsme zaznamenali několik případů, kdy je klientovi i pod značkou BNP Paribas neoprávněně nabídnuta půjčka s velmi výhodným úrokem. Klient pouze mailem zašle pár informací o své osobě a půjčka je mu obratem “schválena”. Poté je vyzván, aby uhradil náklady na uzavření smlouvy, které se pohybují v řádu tisíců korun!!! Pokud tak učiní, jeho účet bude lehčí o tuto částku, ale žádné půjčky se 😟nedočká. Zneužití obchodní značky naší mateřské skupiny BNP Paribas řešíme s příslušnými orgány na celoevropské úrovni, protože tato aktivita se objevila ve více zemích, kde naše bankovní skupina působí.

Podvodníci zkoušejí nejrůznější praktiky, jak se obohatit na úkor ostatních a toto je pouze jeden z mnoha příkladů. Jindy se snaží získat pod nejrůznější záminkou vaše citlivé údaje (hesla, čísla kreditních karet) a pro tento způsob podvodu se dnes již běžně používá termín phishing.

 

 Jak poznat podvodné emaily a nabídky:

     - Nabízí velmi výhodné podmínky ve srovnání s konkurencí.

     - Chtějí po vás osobní nebo bankovní údaje či zaplatit vstupní poplatek.

     - Mohou být psané « lámanou češtinou », obsahují gramatické chyby.

     - Nutí vás k okamžité reakci.

    - Chodí z nedůvěryhodné adresy. Ale pozor! Adresa nebo jejich webové stránky se mohou    často od těch důvěryhodných lišit třeba jen jedním znakem či písmenem.

     

     Prosím buďte obezřetní u takovýchto nabídek a při nakládání s vašimi citlivými údaji.

     V případě sebemenších pochybností nám raději zavolejte nebo napište.

     Děkujeme Vám.