SMS kód je pomalý

27. 9. 2019
Vít M, vytvořil téma:

Dobrý den,
SMS kódy pro přihlášení a potvrzování plateb mi chodí hrozně pomalu, cca 30 sekund. U jiných bank přitom chodí do 10 sekund. Nebylo by možné toto doručování zrychlit?

Terka.HB:

„Hello! Bohužel může se stát, že SMS přijde se zpožděním a v ojedinělých případech nedorazí vůbec. Při žádosti o SMS kód - na přihlašovací stránce do aplikace i internetového bankovnictví najdete tlačítko pro znovu zaslání SMS:

Omlouváme se našim klientům za časovou prodlevu, rozumíme, že tato situace není komfortní a pracujeme na jejím zlepšení.

Děkujeme za Vaši zpětnou vazbu.“

Jaké byly vaše nejčastější reakce?

TheTiger:

„A cca v 3 posledních měsících se mi již 6x stalo že v nočních hodinách nedorazil vůbec. A když jste navíc v časové zóně +8 hodin tak je to extra nepraktické.“

Hohe:

„Musím potvrdit, že doručování SMS u Hello je nejhorší (nejpomalejší) ze všech bank co mám.
Dnes večer navíc nedorazila ani do časového limitu, který si banka hlídá. Musel jsem si nechat poslat další, ten už dorazil. V dnešní době neskutečný“ … :frowning:

Marek:

„Včera večer jsem chtěl platit na internetu kartou (mám internetové platby na nule a před platbou si v IB limit zvedám). No musel jsem platit kartou jiné banky, protože jsem se nemohl přihlásit do Hello banky. Ani na několik pokusů mi totiž SMS nedorazily… Tedy dorazili až po hodině, dvou (nevím - už mne to nezajímalo, kdy to bylo přesně, ale dávno po nákupu…).“

ViR:

„No, výraz “v některých případech” je lehce mimo mísu. Zatím mi ten kód NIKDY nedorazil za méně naž cca půl minutu a v některých případech jsem jej nestihl do dvouminutového limitu zadat, neb dorazil 5 - 10 s před jeho vypršením. Mimochodem, ten dvouminutový limit, zejména když se ještě zadává současně s ním při platbě bezpečné (a tedy dlouhé a komplikované) heslo je docela zhůvěřilost. Dorazí-li kód se zpožděním jen těch 30 s., a jste v klídku u PC, tak se to jakž takž dá. Ale v případě “nekomfortního” prostředí (třeba v autobusu či ve vlaku) a zadávání platby na mobilu někdy dostávám chuť, vyloučit z populace evidentně vadné geny autorů (či autorek) tohoto “vylepšení” :slightly_frowning_face: