Zadání platby ve výši 1 haléř

Zdravím,

snažím se zadat platbu ve výši 1 haléř přes mobilní bankovnictví a píše chybu

V čem je problém? 

No vždyť píší, že částka je příliš malá.... Celkem to chápu. To, že si chcete vynulovat účet, i to, že banka nechce nechat posílat nesmyslně malé částky. I jiné banky haléř nepošlou, s 11 haléři už většinou uspějete....

Jasně. Takže poslat korunu odjinud a znova odeslat 1,01.

Díky

PS: A můžeme si klidně tykat ;)

Už jsem se s tím setkal i u jiných bank, tuším ČS vyžaduje minimálně 3 haléře, u ČSOB zase nejde poslat okamžitá platba, pokud na účtu nic nezbude (také stačí haléř), běžná platba projde. 

Je to zvlášní, haléř je oficiální "zaplatitelná" hodnota, neodporuje to nějakým pravidlům ČNB? 

Pokud banka neumožňuje odeslat 1 haléř nebo částku do určité výše a není na to nějaký zákon, nařízení ČNB atp. tak by to asi mělo být uvedené v podmínkách k účtu. Jinak tu informaci o chybě by banka mohla mít přeloženou do češtiny a nespoléhat na to, že všichni jeji klienti znají angličtinu. HB působí v česku a tak by snad mohli s klienty komunikovat česky.

Čau, je mi jasné že jde o ověřovací platbu. Nedivil bych se, kdyby to bylo u XSolla. A nedivil bych se, kdyby to bylo na jednu určitou hru. Ale třeba se pletu. Každopádně já ten problém neměl, poslat tuto platbu. 

Ale třeba, to půjde přes PayPal.

Šlo o zbytky úroků na spořáku.