Zákaznický průzkum – jak vnímají naši zákazníci dobu covidovou a co dál očekávají od své Hello bank!?

Hello! Milá komunito,

vše je v pohybu a my vám rádi přinášíme nové téma, které bude mít své další pokračování… o čem bude řeč? Zeptali jsme se on-line více než šedesáti tisíc našich zákazníků. Zajímalo nás, jak naši klienti vnímají nelehkou covid dobu, jak se změnilo jejich tradiční finanční a nákupní chování díky korona krizi a také to, co dalšího očekávají od Hello bank!, aby byli nadále spokojenými klienty své banky.

Ve “druhém kole”, a to je to slíbené “okénko😉" na příště, jsme se zeptali našich kolegů – Hello parťáků, jak oni vnímali covid dobu na jaře, jaká nejčastější témata řešili s našimi zákazníky, co se nám podařilo rychle proklientsky zajistit a co naopak vylepšit. A právě teď, pro vás připravujeme "kolo tři"…

Proto velmi děkujeme všem, kteří se aktivně zapojili do on-line průzkumu a odpověděli nám na pár otázek. Závěry jsou zajímavé, inspirativní a my jsme rádi, že je s vámi nyní můžeme nasdílet.

 

🙂Tak pojďme na to, tady jsou výsledky: 

Pozitivní zprávou je, že zákazníci čím dál více využívají naší on-line snadné dostupnosti, služeb internetového či mobilního bankovnictví. 

Budou klienti více utrácet nebo spořit?

Zhruba polovina respondentů bude šetřit na výjimečné situace, tak jak nám napsala klientka z Prahy: "Mrzí mě snížení úroků na spořicích účtech, avšak rozumím daným krokům, i přesto mě to mrzí. Na jednu stranu mi přijde, že lidi to může až demotivovat ke spoření, což rozhodně není dobré. Jinak jsem s vámi poměrně spokojená. Jsem ráda, že se snažíte přizpůsobovat nabídku podle potřeb obyvatel."

Někteří zvažují pořízení Hello spoření či budou žít úsporněji.

 

Nebudou se zákazníci bát zadlužit? Nebo budou využívat své vlastní zdroje?

Téměr 20 % zákazníků nám řeklo, že budou v nadcházejících měsících využívat spíše své úspory.

Méně zákazníků zvažuje zadlužení, vzít si např. půjčku.

Ostatní budou více platit svou Hello kreditkou, a využijí bezúročného období až 55 dní.

 

A co dál klienti očekávají od své Hello bank!?

48 % respondentů je zcela spokojena a nic víc od Hello bank! neočekává, jak nám napsal klient z Brna: “Překvapili jste mě v komunikaci se zákazníky. Starost o své zákazníky byla až překvapivá.” 

Klienti jsou v očekávání NFC plateb, což nás nepřekvapilo🙂 a pracujeme na tom.

Další zjednodušení činností, které si klienti odbaví z pohodlí svého 😊gauče (např. reset či změna hesla do internetového bankovnictví).

 

Budeme rádi, když nám napíšete. 

Představte si, že jste majitelem banky, co konkrétně byste si přáli pro své zákazníky udělat v nelehké době covidu?

Máte nějakou výjimečně pozitivní nebo nejcennější zkušenost (i mimo bankovní sektor), kterou si z této doby odnášíte?  

 

Děkujeme za vaše názory.

Těšíme se příště, kdy právě pro vás připavujeme díl II. – očima našich Hello parťáků.

Tým Hello spolu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tak za prvé, přílišná spořivost ekonomice neprospívá. A za druhé, nemusím být zrovna majitelem banky, abych nechtěl/a pro své zákazníky to nejlepší, resp. reagovat na jejich potřeby a očekávání. Ale k odpovědi. Mám negativní zkušenost s Vaší bankou, kdy se s Vámi dohaduji, jak si jako zákazník představuji, že budete a máte informovat o technických odstávkách a údržbě Vašich systémů a jestli se mohu dozvědět, jaké novinky/vylepšení tyto odstávky řeší. Zatím nepanuje shoda ani na formě této informační povinnosti.

Nesouvisí to s covidem. V souvislosti s pandemií mě nenapadá nic. Do kamenné banky nechodím.

Uvítal bych okamžité platby v rámci svého účtu, směrem ke kreditce. Samozřejmě, ještě lepší by byl kompletní přechod o okamžitým platbám v mezibankovním styku.

Uvítal bych změnu písma (fontu) Vašich smluvních podmínek, ale to jsme už tady probírali..

V době Covidu by banka mohla nabídnout odklad splátek úvěrů bez ohledu na vládní opatření. Mohla by nabídnout zjednodušený úvěrový produkt na způsob kontokorentu s nižším úvěrovým rámcem, ale zejména nižším úrokem. To hlavní, co v současnosti a v blízké budoucnosti mohou lidé postrádat z hlediska finančnictví jsou zřejmě likvidní peníze

Bez ohledu na krizi bych uvítal, kdyby banka poskytla u avizovaných inovací (NFC, okamžité platby) orientační časový horizont, v jakém je plánuje zavést (např. 1. pololetí 2021).

1 Like

V souvislosti s covidem mě nenapadá nic konkretního - půjčky ani jejich odklad nepotřebuji, na pobočky přijdu, jen když se točí kolo štěstí ... 😉

Co bych ale uvítal - aby se banka nesnažila implementovat některé novinky, přicházející z Brusele tím nejsnažším a nejméně vstřícným způsobem - viz např. další povinné bezpečnostní prvky pro přihlašování a platby na internetu. Chtělo by to občas zapojit svůj "selský" rozum ...

Napovím: co třeba zrušit potvrzování plateb při převodech mezi vlastními účty ?  Nebo zavedení "důvěryhodného" vlastního PC, na který se stačí přihlásit pouze jménem a heslem, a ne dalším kódem ze sms (smartpfone nepoužívám) ? 

Místo toho budeme platit na internetu pomocí dalšího - bankou vygenerovaného a tedy nezapamatovatelného kódu, který si budu muset někde napsat a tedy zabezpečení se de facto snižuje ... 😒   Ať žije "inteligentní" byrokracie EU !!  Nebo bude povinné používat "chytré" telefony ? ☹

 

Mohu se zeptat, proč stále vršíte stejné pochybení a nepoučíte se z chyb? Co naplat, že Vám zákazník sděluje nejen své představy, ale především Vaše povinnosti, Vy to děláte stále stejně....chybně....na co mít banku, pokud ji nelze využívat a člověk se to vlastně dozví v momentě, kdy ji chce využít?!!!!!! Ráda si popovídám s někým, kdo je zodpovědný za IT za dostupnost systémů , a za platební styk, kdy zná informační povinnosti banky. A že bych se dozvěděla, jakou chybu lepíte nebo co zrovna vylepšujete? To se asi vůbec nedočkáme...Spolehlivost a odbornost bych očekávala nejen a zejména v době covidové!