Září bylo ve znamení pohybu pro dobrou věc

Hello! Všem eko zapáleným a sportovním nadšencům,

jak víte, na budoucnosti naší planety Země, na které společně žijeme nám v Hello bank!  opravdu záleží. Podporujeme a rozvíjíme udržitelnost, a  proto jsme se i letos aktivně zapojili do Evropského týdne udržitelnosti a Evropského týdne mobility. 

Jedním z projektů byla i Zářijová výzva Do práce na kole, kterou také díky Hello sportovní komunitě nadšenců podporujeme každý rok. O sto šest šlapeme do pedálů🚴‍♀️, běháme z kopec do kopec, dobíháme semafor, “topíme se 🏊‍♀️” v bazénu, cvičíme jógu či ve fitku potíme “cvičky, krev😅”… a to nejen proto, abychom nasbírali společně co nejvíce kilometrů, vyskočili na bednu, a že nás to stále baví! Hlavně, oč nám v Hello všem běží je, že fair-play sportovním přístupem smysluplně podpoříme dobrou věc. Společně nasportované KM Hello bank! ještě navýší a výtěžek pošleme na projekt s udržitelným dopadem. 

 

A jaký projekt podpoříme letos?

To ještě nevíme🙂 právě teď o tom naši kolegové rozhodují svými hlasy a “souboj” mezi dvěma projekty je dost těsný!

Projekt “Zachraň prales”

Kácení a odlesňování deštných pralesů je bohužel fakt a je velice těžké bojovat s nadnárodními společnostmi, které mají z kácení pralesů zisk, o který jen tak nechtějí přijít. Spolek “Prales dětem” díky sponzorům a dárcům vykupuje od rolníků a zemědělců na Sumatře pozemky, které už pak nemohou koupit dřevařské a jiné společnosti decimující tamní přírodu. Díky zakoupeným pozemkům zároveň rozšiřují rezervaci pro zvířata a rostliny, které jsou kácením pralesů ohroženy. Jeden m2 deštného pralesa vyprodukuje denně kyslík pro jednu živou bytost na Zemi. Záchranou deštných pralesů tak přímo pomáháme nám samotnými dalším generacím. 

Projekt “Čisté Krkonoše”

Ročně navštíví Krkonoše na 8 milionů turistů a tento enormní počet návštěvníků způsobuje takzvaný “littering” – volně ležící odpad. A právě KRNAP se s tímto nešvarem snaží bojovat hned několika způsoby. Jedním z nich jsou úklidové akce pořádané dvakrát do roka, kdy se při každé sběrové akci uklidí cca 4 tuny odpadu. Mezi další aktivity projektu patří rozvoz tříděných kontejnerů na turistických místech (boudy, odpočinková místa a další). V neposlední řadě se projekt zaměřuje na edukaci. Návštěvníky parku např. nabádá pod heslem: “Co si do hor přineseš, to si i odnes.” K tomu, aby si svůj odpad po sobě sbírali a vyhazovali do příslušných kontejnerů po návratu zpět do obydlené části podhůří. Jednoduchá věc, která ovšem pomůže nejefektivněji. Projekt, ale myslí i na edukaci dětí a díky chytré aplikaci je zábavnou a virtuální formou učí ohleduplnému chování k přírodě.

 

Už teď si můžete TIPNOUT, kolik KM celkem jsme nasportovali v Hello bank! a jaký projekt podpoříme? 

Zúčastnili jste se také něčeho podobného? 

Jaký projekt s udržitelným dopadem byste podpořili vy a proč? 

 

Děkujeme za vaše tipy a názory.

Společně udržitelně pro modrou planetu 🌍

Hello v pohybu! Spolu udržitelně pro modrou planetu 🌎

Během Evropského týdne mobility a Evropského týdne udržitelnosti jsme se v Hello bank! zapojili a podpořili Zářijovou výzvu Do práce na kole. Máme radost 😉, díky společně fair-play najetým, uběhnutým a ušlým 3037 kilometrům, finančně podpoříme projekt Zachraň Prales, který zvítězil v těsném hlasování! 

 

A jaký projekt s udržitelným dopadem byste podpořili vy?

Jaký udržitelný způsob dopravy nejen z práce - do práce se líbí / vyhovuje vám?