Změna úrokové sazby na Hello spořicím účtu

Od 1. května 2020 snižujeme sazbu u Hello spoření, na Hello účtu nic neměníme!

Určitě víte, že náš Hello spořicí účet patří na trhu mezi ty největší „držáky“ z pohledu  úrokové sazby. Tu jsme nezměnili od listopadu 2018 a Hello spoření vždy patřilo mezi nejlepší volby na trhu.  Na tom nehodláme nic měnit ani nadále, i když musíme od 1. 5. 2020 přistoupit ke snížení úrokové sazby na 1 % p.a.  Děláme to neradi, ale jsme nuceni zareagovat na ekonomický vývoj trhu a na výrazné snížení základní úrokové sazby ČNB i referenční sazby na mezibankovním trhu PRIBOR. I přesto však  Hello spoření patří stále k TOP nabídkám na našem trhu. Založení je zdarma a on-line během pár minut, úroková sazba je platná bez dalších podmínek pro každého klienta do výše vkladu 300 000 Kč.

Dobrou zprávou je, že na Hello účtu stále držíme úrok 0,6 % p.a. 

Za rok lze tedy díky Hello účtu a Hello spoření získat na úrocích až 3 600 Kč a je to tak nejvýhodnější kombinace běžného a spořicího účtu na trhu.

Terko, můžete se na sebe podívat do zrcadla?

Před cca 2 týdny jste v jiném vlákně psala, že "náš spořák je držák" a můžeme se na něj spolehnout. Odepsal jsem vám:

"Terko,

již jsem takových prohlášení v bankách zažil více a za par dnů či týdnů to pak bylo úplně jinak ... 🙃"

Asi se dám na věštění ze skleněné koule ... :-)

https://spolu.hellobank.cz/t/hello-sporeni-aktualne/13174/23?u=powery

Přesně tak, člověk by snížení chápal, ale po takovém velkohubém prohlášení banky, že jejich účet je držák a následného snížení o pár dní později je dost trapné a jako klienta mě štve...

1 Like

[quote="Terka.HB, post:1, topic:13501"] í úrokové sazby na 1 % p.a. Děláme t [/quote]

Musím se přidat k diskutérům výše: Nemyslíte, že by v určitých chvílích bylo lepší mlčet? (Tím myslím to předchozí prohlášení o držáku.) Z marketingového pohledu mi přijde hodně špatné (kontraproduktivní) taková slova pronášet v okamžiku, kdy už jste museli vědět, že držák nebude držet.

1 Like

Nemělo být to snížení úroku oznámeno 2 měsíce dopředu ? Mám pocit, že to nebylo bonusové úročení … :slightly_frowning_face:

2 měsíce dopředu musí oznámit změnu podmínek. V podmínkách mají napsáno, že změna úroku není změnou podmínek - viz Finexpert.

Děkujeme moc za vaše reakce.

Nicméně si stojíme zatím, že náš spořák je opravdu držák. S úrokovou sazbou jsme na něm nehýbali jeden a půl roku, což je na našem trhu docela unikátní. 

Držákem však nemůže být věčně obzvláště v současné době, která je pro nás všechny nová a s ekonomickými následky se budeme dlouho vyrovnávat. 

Přesto si myslíme, že úroková sazba 1,0 % do 300 000,- Kč ročně, navíc bez dalších podmínek patří stále mezi nejlepší na trhu. 

Takovéto oznámení o změně úroku nám umožňují produktové podmínky pro běžný, spořicí a základní účet, článek 4.9., kdy zmiňovaná situace na trhu pravě v posledních měsících nastala: 

4.9. Jsme oprávněni měnit výši úrokové sazby u účtu jednostranně bez předchozího oznámení v závislosti na vývoji referenčních úrokových sazeb, na vývoji trhu a našich nákladech na své financování a dalších objektivních skutečnostech.

Dokumenty

Mějte hezký večer,

Tým Hello spolu

[quote="Terka.HB, post:9, topic:13501"] Jsme oprávněni měnit výši úrokové sazby u účtu jednostranně bez předchozího oznámení v závislosti na vývoji referenčních úrokových sazeb, na vývoji t [/quote]

Násilné ohýbání vlastních slov nás neoblbne. :) (Mmch, držák v době zvyšování sazeb taky není úplně přitažlivý.) Ale je to vaše politika, sami jste se zařadili mezi nedůvěryhodné ústavy.

1 Like

Dovolím si napsat svůj názor. Vyjma Equabanky a akce na ING kontu je, pokud jsem na něco nezapomněl, úrok v HB! pořád dost nejvyšší (otázka je, jak dlouho vydrží ty 2 zmiňované banky, snad jsem na žádné jiné nezapomněl). Ano, Terka si trochu naběhla, když napsala, že je to držák, ale v tu chvíli vycházela (nepochybně) z nějakých informací, že se úprava nechystá. No a teď se nachystala. Vsadím boty, že Terka v době, kdy příspěvek psala, o změně nevěděla, a taky to, že ze změny není nadšená. Proto nechápu zprávu typu, zda se na sebe může podívat do zrcadla - to mi přijde pomalu jako kdyby vraždila malé děti, nikoliv že oznámila změnu sazby, o které dřív nevěděla.

Navíc, HB! oznámila snížení sazby týden předem, můžeme(te) se všichni zařídit. Jiné banky to oznámily v den, kdy to změnily, max. den předem. Já chápu, že z pohledu nás, co máme peníze a potřebujeme je zhodnocovat, to není příjemná zpráva, ale že by to ve mě vyvolávalo nějaké pocity, že mě banka (či dokonce Terka osobně) podrazila, to ne. Je třeba přijmout realitu, nefňukat a šetřit silnými prohlášeními.

4 Likes

V Monetě mám zatím pořád 1,5% do 1 milionu

1 Like

[quote="jujec, post:11, topic:13501"] že mě banka (či dokonce Terka osobně) podrazila, to ne. Je třeba přijmout [/quote]

Nikdo to asi nemyslí osobně na Terku. Ano, Terka může být jen nástroj, ale banka jako taková (ti, kdo rozhodují), minimálně tušili již po rozhodnutí ČNB, že budou úrokem hýbat. Ano, snížení je pochopitelné, informování s dostatečným předstihem, nová výše je stále z hlediska trhu OK, ale vyjádření, že SÚ HB je držák a souvislost se sazbou 1,5 % v době, kdy ostatní banky sazby snížily, lze těžko vysvětlit jinak než jako záměr nalákat klienty na sazbu, kterou neplánuji udržet. A to je prostě podvod ... tedy správně marketing. :) Jinak 300k zase není taková částka, jde o princip.    

2 Likes

O jaký princip?  Tomu nerozumím. Každé vyjádření je platné v daném čase, Terka nanapsala "držák na furt", ale spíš "držák v tuto dobu". Nezlobte se, ale to mi přijde, jako kdybyste chtěl zakázat rozvody, protože si, když se brali, slíbili věrnost, lásku atd. Prostě život je pestřejší, byť souhlasím s tím, že tady to bylo poměrně nešťastně v krátké době za sebou....

Tak je třeba si rozmyslet, zda nerozumíte, či souhlasíte. :smiley: Nakonec na to přijdete, v čem vidím problém (komunikační). Všechna slova je třeba vykládat v kontextu. A to srovnání dost kulhá, navíc ano, rozvod je porušení slibu. A pestrost života s ničím z toho nemá nic společného. :slight_smile:

Moneta má od včerejška spořák s 1,5 % do milionu i pro nové klienty. Samozřejmě ti, co mají starší 1,5 % si můžou založit další.

Nicméně si stojíme zatím, že náš spořák je opravdu držák.

Ten držák je ale asi trochu mizerný když nyní nevydržel.

Držákem však nemůže být věčně obzvláště v současné době,

Tím držákem nemohl být ani v době kdy ČNB zvýšovala úrokove sazby a některé jiné banky na to patřičně reagovaly.

Přesto si myslíme, že úroková sazba 1,0 % do 300 000,- Kč ročně, navíc bez dalších podmínek patří stále mezi nejlepší na trhu.

Úrok 1% není na současnou dobu špatný, ale také ani není nejlepší. Jsou banky které ho mají prozatím ještě o něco málo vyšší.

Já už delší dobu mám svoje úspory jinam od doby co to pro mne začalo být bez ohledu na nějaké držáky hlavně úrokově výhodnější. Tím netvrdím, že bych je zaze někdy do HB neuložil, pokud to pro mne zase bude nějak výhodné. Prozatím v HB oprotri něktetré konkurenci žádnou výhodu nebvidím.

Dnes ráno 26. 4. (neděle) jsem zadal příkaz na převod ze SÚ do jiné banky s datem 27. 4. (pondělí).

To, že se peníze odečetly ze SÚ ihned jsem si pamatoval z minula. Transakce je dnes (26. 4.) ve stavu zaúčtováno s datem 27. 4.!!! a nenašel jsem možnost, jak transakci s budoucí splatností eventuelně zrušit, což je normální funkcionalita ve všech ostatích bankách co znám a není jich málo.

Přestávám se divit některým klientům, co pojmenovávají HB jako parodii na banku.

2 Likes

Jo, toto je dost blbá vlastnost HB!, příkaz na pondělí se provede už v pátek večer s pondělním datem a nikdo ho už zrušit neumí...

Tak beru zpět. Můj příkaz na zítřek stále můžu zrušit. Zřejmě tedy půjde jen o příkazy, které se zadají jako budoucí v době, kdy už banka má ten budoucí den…

V neděli před 8 hodinou má již banka pondělí? Co je to za kocourkov?

1 Like