Upozornění na změnu emailu v internetbankingu


 • Zelenáč
 • 2 odpovědí
V Hello bankingu je slabým místem chybějící upozornění při změně emailu v osobních údajích. Upozornění na mail chodí jen při změně hesla anebo uživatelského jména. Jenže při změně emailové adresy na jinou nepřijde na původní email upozornění např.: "Pozor, v Hello bankingu byla změněna vaše emailová adresa na tuto novou...". Kdyby se někdo cizí do internetového bankovnictví naboural, změní pak hned email a kdyby změnil i uživatelské jméno nebo heslo, majiteli účtu nepřijde žádné upozornění, protože info o změně hesla by už bylo odesláno na jiný email, který si zadal hacker:)

Odpovědi: 10

Úroveň
Odznak +1
Děkujeme moc za podnět, přidali jsme to na náš seznam požadavků na změnu.
Přejeme hezký začátek týdne!
Úroveň
Odznak +2
Ono je to poněkud dvousečné. Co když si někdo změnil e-mail právě proto, že se do toho starého už nemůže dostat, že mu ho třeba někdo hacknul a pomocí tohoto hacknutého e-mailu se mu dostal i do internetového bankovnictví? Pak tomu hackerovi nakrásně přijde do starého e-mailu oznámení, jakou novou e-mailovou adresu si oprávněný majitel účtu nově spároval s bankovnictvím. Takže bych na tu starou adresu poslala maximálně upozornění, že e-mail byl změněn, ale v žádném případě bych tam neuváděla ten nový e-mail, natožpak nějaký potvrzovací link na cokoliv. Banka by měla a priori předpokládat, že uživatel si změnil e-mail proto, že ten starý už není bezpečný nebo že k němu už nemá přístup.
Úroveň
Odznak +2
Možná by bylo nejlepším řešením v případě změny mailové adresy poslat SMS o změně ...
Je sice pěkné o tom zde diskutovat, avšak kdy tedy Hellobank nasadí změnu v Hello bankingu a začne zasílat notifikace i o změně emailové adresy? "V budoucnu" není odpověď:)
Úroveň
Odznak +4
hbhb napsal/-a:

Je sice pěkné o tom zde diskutovat, avšak kdy tedy Hellobank nasadí změnu v Hello bankingu a začne zasílat notifikace i o změně emailové adresy? "V budoucnu" není odpověď:)Hello! přesný termín Vám napsat nedokážeme.

Jak psala Lenka, jsme rádi za Váš skvělý podnět, kterému se budeme věnovat.

Jakmile budeme znát bližší informace, napíšeme sem.
Úroveň
Odznak +4
@hbhb, rádi bychom Vám jako poděkování za dobrý podnět zaslali malou
pozornost.

Postačí, když mi do soukromé zprávy napíšete adresu na Vás, kam můžeme pozornost poslat.

Děkujeme. :)
Úroveň
Odznak +1
Hmmm, když nejsem schopný rychle odstranit chyby a implementovat nové náměty, tak alespoň zalepím ústa upozorňovačům dárky ... :)
Úroveň
Odznak +1
Abych jen nekritizoval. Na místě banky bych nerozdával dárky, hlavně ne hromadně, ale peníze na dárky bych investoval do urychlených oprav chyb, vylepšování IB a banky jako takové (infolinka, e-mailová komunikace, ...), neboť dobré zboží se chválí samo, není třeba rozdávat lízátka.
Jsem také zvědav, což nám banka nesdělí, kolik BÚ založených za odměnu 200 Kč bude mrtvých nebo rychle zrušených. Naše určitě ne, neboť je ani zakládat nebudeme. Jak jsem již psal, máme BÚ schopných provozu dost v jiných bankách. :)
Dobrý den, jediným dárkem od Vás bude vylepšení Hello bankingu, jiný dárek si uživatelé nepřejí :)
Úroveň
Odznak +2
Tak vylepšení Hello bankingu by určitě bylo tím nejlepším dárkem, rozumím ale i tomu, že HB potřebuje trochu propagace - akorát nabízet hrnečky těm, kdo bydlí daleko od poboček banky, není to pravé ořechové ...
Když už, tak ty drobné dárky měly být i s doručením !

Odpovědět

  • :D
  • :?
  • :cool:
  • :S
  • :(
  • :@
  • :$
  • :8
  • :)
  • :P
  • ;)