Barevné schéma aplikace a internetových stránek

  • 12 prosinec 2017
  • 1 odpověď
  • 247 Zhlédnutí

Dobrý den, nevím jak vy, ale já pokaždé žasnu, jak potřeby marketingu a "kreativita" designérů dovedou znepříjemňovat používání aplikace, u které předpokládám, že snadná čitelnost údajů by měla být prvořadá. Pro pohodlné čtení a orientaci se předpokládá dostatečný kontrast písma na pozadí a rozumná systost barev.
Jaká je situace u Hello bank?
Z mého pohledu naprosto tristní.
Přihlašte se do mobilní aplikace, a uvidíte sami.
- použitý font je možná výtvarně zajímavý, ale značně uzavřené číslice 6, 9 a 8 se při menší velikosti špatně rozlišují
- barva písma - dost světle šedá, ještě světlejší šedá a velmi světle šedá, případně, v historii, pastelově světle zelená a pastelově červená (ta je ještě jakž takž vidět).
- grafické symboly - pokud jsou barevné, tak je opět použitý nějaký pastelový odstín, výjimkou je historie
- barevné pruhy po straně v celkové historii - vybledlé, jen samoúčelný grafický prvek - nelze ani nastavit barevné rozlišení, ke které kartě nebo účtu patří
- odkazy na kartě na vstupní obrazovce - převod, historie, detail - opět malé písmo, pastelová barva, špatně čitelné
- detaily účtu - opět - světlounce šedá barva písma

Nevím jak vy, já ale nechápu, proč si vzal grafik stránek za vzor to nejhorší z Androidu 7, nepochybně se jím totiž inspiroval, zřejmě protože je "in", ale tenké, nitkovité piktogramy, nekontrastní, malé a špatně čitelné písmo se, podle mého názoru, naprosto nehodí do aplikace, kde manipulujete s penězi nebo je kontrolujete.

Celkově mi stránky připomínají špatně vytištěný vybledlý leták, který ještě ke všemu zmokl a pak na sluníčku ještě více vyšisoval, a kterému už ani nevěnujete pozornost, protože se vám to nechce luštit.

Se slzou oku vzpomínám na mobilní stránky Cetelemu, měly osobitou grafiku, byly dobře čitelné a konzistentní.
Nahlížení do nynějších stránek mi připadá jak luštění účtu z termotiskárny, který jste nechali ležet na sluníčku a nyní se pracně snažíte zjistit, co na něm bylo.

This topic has been closed for comments

Odpovědi: 1

Úroveň
Odznak +4
Děkujeme Vám za napsání na komunitu kanady43,
samozřejmě nás mrzí Váš názor na design naší aplikace, na druhou stranu respektujeme, že každému se líbí něco jiného a nikdy se nemůžeme zavděčit všem. Ale jsme rádi, že změna značky z Cetelemu na Hello bank! je obecně vnímána spíše pozitivně, i co se týká barev a celkového grafického stylu. A navíc jako součást velké bankovní skupiny musíme být v souladu i s obecnými pravidly a manuálem využívání značky Hello bank! po celém světě.

Nicméně souhlasíme s některými body, které ve svém komentáři zmiňujete. Ne všechno se napoprvé povede, a tak i my neustále pracujeme na detailech, se kterými nejsme sami úplně spokojeni. Jedná se například o Vámi zmiňovanou velikosti písma či o světlounce šedou barva podkladu či písma. Na úpravách v současné době společně s kolegy pracujeme a vylepšujeme je. Budeme rádi za další vaše komentáře a názory k tomuto tématu, abychom to do budoucna společně vyladili.
Přejeme hezký den.