Budoucí platbyZobrazit první příspěvek

Odpovědi: 33

Klienti HB by uvítali aby mnohé věci v této bance byly jinak. Banku to ale asi vůbec nezajímá a prosazují tak svoje často pro klienty nevyhovující nebo nesrozumitelné postupy jako něco ideálního. Nebýt na současnou dobu docela dobrého úroku na spořícím účtu a asi i dobrého kurzu u kreditek tak by tato banka už asi dávno zkrachovala kvůli nedostatku klientů.
Podle mého názoru HB zajímají zpětné vazby klientů a postupně se snaží služby vylepšovat. Například mě napadá z poslední doby zobrazování karetních blokací nebo zrychlení připisování splátek na kreditní kartě. Zavádění inovací trvá někdy delší dobu, ale podobné je to i v jiných bankách. Klienti Fio banky stále čekají na dlouho slibovanou novou mobilní aplikaci, UniCredit Bank dosud neumí ani převody v režimu D+0, Sberbank ještě donedávna nenabízela bezkontaktní debetní karty atd.
Podle údajů uvedených v tisku měla HB v loňském roce přibližně 400 tisíc klientů, přičemž je měla ještě před zvýšením úrokové sazby na spořícím účtu, což znamená, že je zajímavá i jinými produkty. Mimochodem zhruba stejný počet klientů má zavedená univerzální UniCredit Bank.
Úroveň
Odznak +4
Hello! Děkujeme všem za podnětné reakce k budoucím platbám, vaše názory jsou pro nás opravdu důležité.

Název budoucích plateb jsme upravili.
Nově jsou zobrazeny v internetovém bankovnictví jako čekající odchozí úhrada, abychom zachovali stejný konsenzus názvosloví jako máme v mobilní aplikaci, kde pro tyto platby uvádíme „čekající.“

Pokud se vám zobrazí jiný název u budoucích plateb, budeme rádi, když nám sem dáte vědět.

Není nad to, mít ty správné „parťáky“ ... :)

Hezký den,

Terka
Úroveň
Odznak +2
Super, děkuji moc Terce i HB za rychlou opravu, teď je to přehledné a rozumím tomu i já! 😃
Úroveň
Odznak +2
Jen by tedy nahoře v čekajících mohl být nejbližší příkaz (a ne až dole).
Odznak +1
A co s tím, že ty platby odchází z účtu některé dříve před zadaným dnem splatnosti a některé až přesně v den splatnosti příkazu? Není tak přehled kdy skutečně zadaná platba odejde z účtu a pro klienty je to, tak jak to vyplývá i z této diskuze, docela dost matoucí. S tím banka nehodlá vůbec nic dělat? Banka by snad neměla ignorovat den splatnosti příkazu zadaný klientem a odesílat některé platby dříve.
Úroveň
Odznak +4
Jen by tedy nahoře v čekajících mohl být nejbližší příkaz (a ne až dole).

Jujec, děkujeme Vám za pochvalu, potěšila nás. :)

Tady se určitě nezavděčíme všem, ale přesně to co popisujete je v internetovém bankovnictví o „designu“ tzn. že veškeré platby
tedy i ty budoucí vidíte zobrazeny od minulosti - do budoucnosti
(tzn. odspodu – nahoru).
Úroveň
Odznak +4
Hello! Děkujeme všem za podněty a reakce k tématu.

Budoucí platba je vidět v naplánovaných platbách a v den splatnosti se přesune do neprovedených plateb nebo do historie transakcí v závislosti na tom, zda byla nakonec provedena nebo nebyla (v případě zrušení klientem apod.).

Budoucí platbu zadanou se splatností 15. 4. 2019 začneme zpracovávat v den splatnosti (ne dříve, vše proběhlo standardně a dle zákonných lhůt) v brzkých ranních hodinách. Výjimka by byla jen v případech, kdy datum splatnosti platby vychází na nepracovní den - o víkendu budoucí platby neprovádíme ani si nelze nastavit čas zpracování. Tehdy bychom ji provedli nejbližší následující pracovní den, ale opět ihned ráno (po půlnoci). Převody mezi běžným a spořicím účtem) probíhají online.

Veškeré potřebné informace naši klienti najdou i v produktových podmínkách pro poskytováních platebních služeb:
https://www.hellobank.cz/dokumenty/

Přejeme hezké dny.
Odznak +1
o víkendu budoucí platby neprovádíme ani si nelze nastavit čas zpracování. Tehdy bychom ji provedli nejbližší následující pracovní den, ale opět ihned ráno (po půlnoci).Není to náhodou v rozporu s tím co tu psal jujec?Ale stejně nechápu, že platby zadané o víkendu se už realizovaly a platba ze středy ještě ne.

Odpovědět