Cobrandové karty


Úroveň
Odznak +2
Vím, že toto nespadá přímo do oblasti, kterou může HB ovlivnit, ale prosím Vás, abyste apelovali na své obchodní partnery, kteří s Vámi vydávají cobrandové karty, ať si aktualizují údaje na svých internetových stránkách ohledně podmínek a cen cobrandových karet. O Alze jsem tu psla už dříve na jiném místě a vím, že tam už je to v řešení, ale stejná situace panuje i na stránkách Euronics a u DATARTU dokonce není o spolupráci s HB v oblasti kreditních karet ani zmínka, píší tam také jen zastaralé informace o kartě, kterou vydávají ve spolupráci s konkurencí. A jak je to s Mototechnou? Neplánujete v dohledné době i další cobrandové karty?

Mezitím byste nám mohli alespoň zde uvést, jaká je aktuální situace ohledně cobrandových karet - poslední aktuální přehled zde na fóru je cca rok starý, platily tehdy ještě staré podmínky a sazebníky. Předpokládám, že speciální slevy na nákupy u partnerů karty zůstávají beze změn, ale jak je to třeba s poplatky za zasílání výpisů - elektronických i papírových? Jak je to s cenami za vedení karty (tedy za rezervaci zdrojů)? Sjednotilo se to u starých i nově vydávaných karet podle nových podmínek na 50 Kč/měs. nebo platí stále pro všechny ty staré ceny, které uvádějí na svých stránkách Vaši obchodní partneři?

Odpovědi: 105

Úroveň
Odznak +1
Zkoušel jsem požádat o "nákup s kartou" v Datartu na Pankráci. Nejdříve se mě snažili odbýt s tím, že kreditky jim už došly (asi si spletla s dárkovou kartou), pak se mi snažili vnutit Home Credit a nakonec mi paní říkala, že jí to kartu vůbec nenabízí, jen nákup na splátky
Úroveň
Odznak +1
Tak to bylo neznalostí dané paní, takových případů dle různých fór není u partnerských obchodů úvěrových společností málo. Ano, i když na prodejně Euronics/Datart někdo chce kreditku, tak se postupuje skutečně úplně stejně jako při sjednávání Nákupu na splátky (zde od Hello bank, nabízejí i produkty konkurence) a až v rámci vyplňování online formuláře tak pak zvolí, že má jít o úvěr revolvingový (tedy s následně vydanou kreditkou), ne o běžný úvěr s měsíčními splátkami bez ní. Paní asi byla v tomto neznalá. Já měl v červnu štěstí na prodejně Euronics (Praha 9-galerie Fénix Vysočanská, dnes už to je taky Datart) na velmi znalého pracovníka, který to nejen vše uměl v pohodě, ale během schvalovacího procesu mi k tomu i dost řekl - skoro jako bych mluvil s bankéřem a ne pracovníkem elektro prodejny 🙂.
Úroveň
Odznak +1
A kde jsi byl, mohu-li se zeptat?
Úroveň
Odznak +1
Už doplněno do příspěvku jeho editací. Bohužel pokud je mi známo, tak změnou na Datart se personál na této pobočce dost změnil, daného pána jsem tam při posledních návštěvách už neviděl 😞.
Je také možné, že prodejny, které byly Datart odjakživa (tedy nejde o změnu z Euronics) ty Hello kreditky ještě neznají, to je výsledkem sloučení s Euronics.
Úroveň
Odznak +2
Je tu akce na cobrandové karty DATART - pouze do 11. 12. 2018
https://www.datart.cz/sluzby/poridte_si_kartu_datart_a_usetrete.html?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_content=banner-hello-bank-datart&utm_campaign=dmdcz2018-12-06-uklid---1a2b3&kampan=1804
Úroveň
Odznak +1
Dnes jsem si na pobočce Datart osobně všiml upozornění na tu akci, kterou zde maminka1 odkazuje. Proces přejmenování produktu "Euronics kreditka" na "Datart kreditka" tak je evidentně už dokončen a Datart kreditky už jsou oficiálně nabízeny (a problém, který zde před pár dny zmínil Patrik Chrz, už by se opakovat neměl). Já v červnu letošního roku využil velmi podobnou akci ještě pod značkou Euronics (také 10% místo běžných 5% sleva na první nákup zaplacený nově zřízenou kreditkou). Je to myslím rozumná příležitost, jak Datart (dříve Euronics) kreditku od Hello bank získat a zároveň něco pořídit k Vánocům. Minimální hodnota nákupu pro zřízení kreditky je snad stále jen 2000 Kč, jako to bylo v červnu u mě. A proces zřízení na místě je hotový za cca 20 minut.
Úroveň
Odznak +2
Minimální hodnota nákupu pro zřízení kreditky je snad stále jen 2000 Kč, jako to bylo v červnu u mě. A proces zřízení na místě je hotový za cca 20 minut.
Podle podmínek té akce dokonce stačí minimální hodonota nákupu jen 1000 Kč. Ale poplatek za vedení je 50 Kč/měs., takže zatím si vystačím s konvertovanou nástupkyní E-ON KK zdarma. Btw nikde se v podmínkách té akce nepíše o tom, že by DATART KK měla vracet i 1 % z ostatních plateb nebo mít výběry z bankomatu nad 1000 kč zdarma, ale předpokládám, že tomu tak bude (stejně jako u ostatních cobrandových karet HB).
Úroveň
Odznak +1
Ano je to tak, už jsem zde psal v jiném vlákně (k změně Euronics na Datart) odpověď, kterou jsem z Euronics dostal, a sice že jak se mění název poboček, tak i název kreditky se mění na Datart, stávající Euronics kreditky budou změněny na Datart při nejbližší obnově karty po její expiraci. Jinak v bonusech (zatím) změna žádná, tedy nad rámec 1% u všech plateb ještě 5% v prodejnách Euronics+Datart (těch 10% jen první nákup v této akci).
Jo a vím dobře, že podmínky uvádějí že by na nákup s bonusy mělo stačit 1000 Kč. Mě ale tehdy v červnu z Euronics napsali, že pro zřízení karty je nutné nakoupit aspoň za 2000 Kč, tak to je hranice pravděpodobnější. Těch 1000 Kč pak je myšleno spíš jako minimum souhrnu plateb za měsíc v Euronics/Datart pro získání bonusu 5% (minimální bonus tedy bude 50 Kč-méně, tedy při součtu měsíčních nákupů pod 1000 Kč se bonus nepřipíše).
Úroveň
Odznak +1
Zdravím z Čelákovic. Udělal jsem si výlet k nejbližší prodejně Euronics, protože v Praze už nejsou. Přestože na stole mají signpad s logem Hellobank, tak kreditky už prý nevydávají 😞
A proč Euronics mimo Prahu? Proč ne Datart v Praze?
Úroveň
Odznak +1
Tak jsem si udělal výlet do České Lípy. No, nebe a dudy. Paní věděla co dělá, podala relevantní informace, ale stejně jsem neuspěl. Prý před týdnem došlo ke změně systému a když to nyní kartu nenabídne hned od začátku, tak ji to už nenabídne.

No nic, jedu domů 😞
Možná něco jako předběžné schválení u Alza karty?
Úroveň
Odznak +1
Tak jsem ještě vyzkoušel poslední prodejnu Euronics v Praze, OC Lužiny. Ani mě nenechali posadit ke stolečku, prodej s vydáním kreditní karty neposkytují, jen na splátky. Evidentně se jim nechtělo makat, pánové tam oba seděli u stolečku a povídali si, připadal jsem si, že je obtěžuji...
To vypadá skoro jako kdyby karta Euronics/Datart měla také skončit stejně jako E-on. Proč ji není možné sjednat, přestože na ni běží akce?
Pokud banka chce v projektu partnerských karet pokračovat, bylo by potřeba, aby se partneři více "snažili". Problémy byly s Alza kartou. A teď už si více lidí zase stěžuje na Euronics/Datart. Vždyť tyto negativní zkušenosti kazí bance jméno.
Také by nebylo špatné zveřejnit přehled partnerských karet přehledně na webových stránkách jako má třeba Raiffeisenbank.
Úroveň
Odznak +2

Také by nebylo špatné sveřejnit přehled partnerských karet přehledně na webových stránkách jako má třeba Raiffeisenbank.

Přesně za tímhle účelem jsem toto téma původně zakládala. Ale je to už více než týden a diskutují zde pouze členové fóra. Od banky tu není jediná reakce. Ani na tu akci v Datartu neupozornila banka, ale my. To banka nemá zájem o nové klienty nebo je jí to jedno?
Podle jednoho z diskutujících na fóru Finexpert, který žádal dnes o kartu na prodejně, se kreditky Datart zatím nevydávají, protože se řeší, jaké budou jejich podmínky. Kreditky Euronics už nelze získat, jak víme od Patrika. Takže tím je zřejmě situace vysvětlena.
Úroveň
Odznak +4
Hello! Děkujeme všem za reakce a další podněty k partnerským kartám.

Díky spolupráci s našimi obchodními partnery ALZA, EURONICS / DATART, Mototechna - AAA Auto pro vás máme aktuální speciální výhody na kreditních kartách v rámci těchto partnerských programů.

ALZA karty
- odměna 5 %
za nákupy v Alze (až 15 000 Kč zpět za kalendářní rok)
- automaticky nastavená výhoda na vaše výběry v ČR i v zahraničí z ATM od 1000 Kč zdarma
- NEBO si jednoduše zvolíte jinou odměnu ve svém internetovém bankovnictví 1 % ze všech nákupů (až 500 Kč měsíčně)
- snížený měsíční poplatek za rezervaci úvěrových zdrojů 29 Kč
- měsíční poplatek za papírový výpis 30 Kč, za e-Výpis 0 Kč

EURONICS karty:
- jsou vydávány na prodejnách Euronics
- odměna 5 %
za nákupy v Euronics (až 5 000 Kč zpět za kalendářní
rok)

DATAR karty:
- odměnu 5 % za nákupy v Datartu nemají

- v průběhu 1 Q 2019 budou informace o speciálních výhodách aktualizovány na stránkách obchodního partnera DATART

MOTOTECHNA karty – AAA Auto:
- odměna 4 %
na nákup pohonných hmot (na palivu ušetříte až 6 000 Kč ročně / 500 Kč měsíčně)
- automaticky nastavená odměna 1 % ze všech nákupů (až 500 Kč měsíčně)

Jak už bylo napsáno, jednoduše si můžete zvolit jednu z našich odměn ve svém internetovém bankovnictví Hello banking:

- výběry z ATM od 1 000 Kč zdarma
- 1% ze všech nákupů (až 500 Kč zpět měsíčně)Karty Euronics na prodejnách Euronics jsou nadále vydávány (karta nemusí být vydána pokud jste již držitelem partnerské karty), proto děkujeme všem za zpětnou vazbu, kterou jsme postoupili dál k řešení našim kolegům, kteří jsou v kontaktu s našimi obchodními partnery.

Určitě doporučujeme našim klientům sledovat stránky našich obchodních partnerů (ALZA, EURONICS / DATART, MOTOTECHNA - AAA Auto), kde informace o speciálních výhodách budou postupně aktualizovány.


Tyto speciální výhody jsou platné vždy do konce kalendářního roku a od nového roku se můžou změnit.

Věříme, že bude radost je využívat.

Aktualizováno dne: 12. 12. 2018
Úroveň
Odznak +2
Předpokládám tedy, že u všech ostatních cobrandových karet kromě ALZA KK je standardní ceníkový měsíční poplatek za vedení karty (tedy za "rezervaci úvěrových zdrojů") 50 Kč a poplatek za papírový výpis 30 Kč, za e-Výpis 0 Kč (tam je to stejné i u ALZY).
Je to tak?
Úroveň
Odznak +1
Minimálně u Euronics karty to tak je a u jiných téměř jistě taky. Tak tomu ostatně bylo od začátku, že cenové zvýhodnění měla jen karta Alza a končící E-ON.
Úroveň
Hello! Děkujeme všem za reakce a další podněty k partnerským kartám.....
........Věříme, že bude radost je využívat. [/b]


Nebude "radost je využívat",
protože ani při stavu fin. prostředků cca 350000,- na účtech v HB a pravidelném měsíčním příjmu 45000,- (od října 2017) na běžném účtu HB , schválení karty v pátek při nakupu (cca 2500) v Datartu ze strany HB neprošlo. Ta schvalovací kriteria by mne zajímala.

Úroveň
Odznak +4
Předpokládám tedy, že u všech ostatních cobrandových karet kromě ALZA KK je standardní ceníkový měsíční poplatek za vedení karty (tedy za "rezervaci úvěrových zdrojů") 50 Kč a poplatek za papírový výpis 30 Kč, za e-Výpis 0 Kč (tam je to stejné i u ALZY).
Je to tak?


Děkujeme Vám za dotaz.
Platným sazebníkem pro úvěry od 14. 11. 2018 se řídíme u všech produktů včetně Alza karty, pouze u Alza karty je pro klienty nastavena promoční akce na slevu z měsíčního poplatku za rezervaci úvěrových zdrojů.
Úroveň
Odznak +4
Hello! Děkujeme všem za reakce a další podněty k partnerským kartám.....
........Věříme, že bude radost je využívat. [/b]


Nebude "radost je využívat",
protože ani při stavu fin. prostředků cca 350000,- na účtech v HB a pravidelném měsíčním příjmu 45000,- (od října 2017) na běžném účtu HB , schválení karty v pátek při nakupu (cca 2500) v Datartu ze strany HB neprošlo. Ta schvalovací kriteria by mne zajímala.Děkujeme Vám za napsání na komunitu.

Každá žádost prochází individuálním posuzovacím procesem a samotný výsledek ovlivňuje více faktorů. Je nám líto, ale konkrétní důvody zamítnutí Vaší žádosti, samotný způsob posouzení a metody pro vyhodnocování / splnění kritérií samotné žádosti Vám sdělit nemůžeme. Tyto informace najdete také v našich Všeobecných obchodních podmínkách.

Váš dotaz je velmi konkrétní (na fóru se od nás dozvíte obecné informace k našim produktům i službám) a v tom případě, abychom Vám mohli co nejlépe poradit, potřebujeme znát Vaši identifikaci klienta. Pokud budete potřebovat více informací, prosím neváhejte nás kontaktovat na Infolince nebo nám můžete napsat soukromou zprávu na FB.

Přejeme hezký den.
Úroveň
Odznak +2
Dle SMS zpráv, které dostávají majitelé Alza KK, bude platit speciální výhoda 5 % z nákupů v Alze pouze do 31. 12. 2018, takže po Novém roce se Alza KK už nebude ničím lišit od základní Hello kreditky (tedy možná tam aspoň zůstane ten snížený poplatek za vedení 29 Kč).

Euronics KK zůstávají beze změny, ale speciální výhoda 5 % bude platit jenom v prodejnách, co zůstaly Euronics a nepřejmenovaly se na Datart.

Datart KK - zatím nic nového, asi pořád probíhají jednání. Prozatím platí, že v Datartu (jak starých původních prodejnách, tak nově přejmenovaných z Euronicsu) lze koupit zboží na splátky přes HB, ale KK tam vydávají pouze od Home Credit - snad se to časem změní.

Mototechna - AAA KK - vše beze změn jako loni.

E-ON KK končí k 31. 1. 2019, během ledna dostanou dosavadní uživatelé nabídku na přechod na klasickou Hello kreditku s vedením do konce roku 2019 zdarma.

Pokud máte někdo aktuálnější informace, sem s nimi 😉.
Úroveň
Odznak +1
@maminka:
U té Euronics karty jsi si jistá, že by v Datart už sleva nebyla? Ono to nikdy nebylo veřejně deklarováno, ale platí i tam. Já už několik měsíců v Praze s ní nakupuji i v prodejnách Datart (které dřív byly Euronics, v Praze předělali téměř všechny na Datart) a 5% bonusová sleva tam normálně platí, a v tom duchu mi i před měsícem psali z Euronics email. Ano, nově už asi Euronics karta (dle někoho, nevím jak oficiálně) sjednat nelze, měl jsem štěstí že jsem jí v červnu dostal. A u Datart karty není zatím asi skutečně rozhodnuto.
Úroveň
Odznak +2
U toho Datartu si právě nejsem jistá absolutně ničím, sama Terka tu před pár dny psala toto:

DATAR karty:
- odměnu 5 % za nákupy v Datartu nemají

- v průběhu 1 Q 2019 budou informace o speciálních výhodách aktualizovány na stránkách obchodního partnera DATART

Sami v Datartu dokonce měli akci na kreditky od HB, které měly poskytovat 10 % slevu na 1. nákup, přitom personál na prodejnách nebyl vůbec schopný kartu vydat. Asi to záleží na tom, jak je na té které konkrétní pobočce vyškolený personál, jestli umí tu žádost o kartu při platbě zboží vůbec najít a zadat, jestli mají na kase a platebním terminálu nahranou poslední verzi sw apod. Prostě zmatek nad zmatek.
Nezkoušels tou Euronics KK platit i v nějakém starém původním Datartu, jestli taky připisuje 5% slevu? Taky bude zajímavé sledovat, jestli se to po Novém roce změní.
Ano, nově už asi Euronics karta (dle někoho, nevím jak oficiálně) sjednat nelze...
To by mě taky zajímalo, jestli půjde sjednávat Euronics KK v těch prodejnách, které jim zůstaly a nepřešly pod Datart. A jestli se bonusová sleva bude vztahovat i na ty transformované prodejny (když to z Euronicsu v tom e-mailu slibovali) - to by časem bylo dost nepřehledné, protože by si člověk musel natrvalo pamatovat, který Datart je původní (tedy bezslevový) a který transformovaný.

Odpovědět