Cobrandové karty

  • 30 listopad 2018
  • 94 odpovědí
  • 16651 Zhlédnutí


Zobrazit první příspěvek

Odpovědi: 94

Úroveň
Odznak +2
To je zvláštní, protože třeba Alza, Datart/Euronics i základní Hello KK najednou mít můžete. (A po konverzi z E-ON KK dokonce dvě základní Hello KK současně.) Že by ve skutečnosti nevěděli, proč to nejde, a hlášku, že nemůžete mít víc karet najednou, použili jako výmluvu, aby se vás zbavili? Co kdyby mu to systém neumožnil zadat třeba proto, že jste zároveň s žádostí o kartu neuskutečnil nákup v minimální požadované výši (viz Patrikův příspěvek výše)?
Terka o tomhle opravdu doteď nevěděla, jinak by vás tam zbytečně neposílala.
Úroveň
Odznak
To je zvláštní, protože třeba Alza, Datart/Euronics i základní Hello KK najednou mít můžete. (A po konverzi z E-ON KK dokonce dvě základní Hello KK současně.) Že by ve skutečnosti nevěděli, proč to nejde, a hlášku, že nemůžete mít víc karet najednou, použili jako výmluvu, aby se vás zbavili? Že by mu to systém neumožnil zadat třeba proto, že jste zároveň s žádostí o kartu neuskutečnil nákup v minimální výši (viz Partikův příspěvek výše)?
Tak možné je všechno. 😞 Nicméně si ověřil u šéfa, že koupě vozu není třeba atd. Jen to obhajoval, že ještě nikdo nepřišel o ní žádat bez koupě vozu apod...a že se primárně snaží prodávat auta atd.atd.
Nicméně pak tukal do počítače a zarazil se u nějaké položky a snad i říkal, že volá někomu do HB aby zjistil co má vybrat za nějakou položku a tam mu řekli, že ho to dál nepustí nebo tak něco, že už kartu mám a tím je konec. Dál už jsou jen spekulace :-))
Uvidíme jestli nám to Terka osvětlí....
Úroveň
Odznak +2
Edit, please :$:$ ............ děkuji 😉
Úroveň
Odznak
Edit, please :$:$
ups...pardon...to je z toho rozhořčení ze ztráty casu. kdybych raději zůstal v práci přes čas, tak jsem vydělal víc 🙂.
Úroveň
Odznak +4
tak mám horkou aktualitu, právě jsem se vrátil z pobočky AAA v ČB.
Zaprvé bych chtěl poděkovat Terce za to že zprostředkovala aby mě AAA samo kontaktovalo (malinký zádrhel...bohužel ne všichni jsme z Prahy, takže pani z Pražské pobočky to předala včera do ČB, ochotný pán mi dnes volal a domluvili jsme si schůzku)
Po cca. 10 telefonech, kdy si ověřil vše co jsem mu řekl o podmínkách k jejich kartě, na základě informací od Terky zde, mě ujistil, že to opravdu souhlasí. Přistoupili jsme tedy k vyřízení žádosti.
A bohužel tam to vše skončilo, jelikož mu systém neumožnil žádost zadat, při dalším telefonátu mu bylo sděleno, že jejich KK nemohu získat, jelikož už jednu u HelloBank! mám :-((( a tím se vše ukončilo.
Je škoda, že mě na tuto skutečnost Terka neupozrnila, navíc když jsem s ní řešil přechod z KK Eon na klasickou a k tomu vyzvídal informace k tomuto jinému produktu. Stačilo napsat, že dvě naráz mít nelze a bylo vyřešeno. škoda času.


Hello! Především my děkujeme Vám za cennou zpětnou vazbu, kterou jsme postoupili k řešení dál našim kolegům. Bohužel technickým nedopatřením se nám pro Hoheho nepodařilo zajistit hned Mototechna kartu v AAA Auto, za což se Vám ještě jednou velmi omlouváme.

Díky Hoheho rychlé reakci na komunitě jsme se dohodli s naším obchodním partnerem AAA Auto a nyní je vše již vyřešeno k oboustranné spokojenosti. :)

Přejeme hezký den.
V souvislosti se zrušením 5% slevy na Alza kartě bylo řečeno, že v průběhu roku budou uvedeny na této kartě jiné benefity. Chtěl bych se zeptat, zda je to reálné. Skutečně se něco připravuje? A stále uvažuje banka o uvolnění (zlaté) embosované karty pro běžné klienty?
Bohužel nelze Alza kartu jednoduše převést na klasickou Hello kreditku nebo jinou partnerskou kartu. Přemýšlím o tom, že Alza kartu zruším a podám novou žádost o Hello kreditku, případně jinou cobrandovou kartu. Když žádost banka neschválí, budu muset "hledat štěstí" jinde.
Úroveň
Odznak +1
Já jsem byl využít valentýnské nabídky (dostal jsem puntíkaté Hello ponožky 😃 ) a když už jsem na Karla Engliše byl, řekl jsem si, že zkusím požádat o další kreditku. To, samozřejmě neprošlo, neb mi paní řekla, že už mám oba typy, co mi je schopná nabídnout, ale bylo mi řečeno, ať zkusím Ikea. Dnes jsem v Ikea byl, pán od Hello v oddělení kancelářských potřeb vůbec o kartě nevěděl a nevěděl, jak o ni požádat 😞
To je dobrý tip, vůbec jsem nevěděl, že existuje karta Ikea. Počkám na odpověď o Alza kartě, a rozhodnu se co dál. Od zítřka bude existovat alternativa na výhodné cizoměnové transakce. Chtěl bych u HB zůstat, protože je mi sympatická, ale ne za každou cenu.
Úroveň
Odznak +2
Opravdu nějaká IKEA kreditní karta existuje? Na jejich webových stránkách ani jinde jsem o ní nic nenašla. Máte ji už někdo? Můžete se s námi ostatními podělit o podrobnosti (jaké má parametry, speciální bonusy, kde a jak o ni lze zažádat, případně nějaký link s bližšími informacemi o ní....).
Úroveň
Odznak +2
Na stránkách IKEA jsem našel pouze zmínku o dárkové kartě IKEA, o které firma tvrdí, že "funguje na principu kreditní karty", ale je to podle mne běžná prepaid karta.
Dá se nabít na libovolnou částku a má neomezenou platnost, je přenosná. Zřejmě bude použitelná pouze v obch.domech IKEA.
Doplněk:
Plnohodnotná VISA kreditní karta existuje v USA, ale nikde jsem nenašel, že by se dala získat u nás ...
Úroveň
Odznak +2
Ty předplacené dárkové karty mají už dlouho, dají se snad i opakovaně dobíjet a použít jen v IKEA, žádné slevy navíc (např. x % navíc k dobité částce zdarma) na nich nejsou. Jinak klasické VISA IKEA kreditky mi google našel i v Německu, ale u nás nic.

Spíš mě napadlo, jestli to celé není jen nedorozumění - v prodejnách IKEA má HB samozřejmě své stánky, kde se dá sjednat klasický nákup na splátky a snad i zažádat o kreditku, ale je to jen klasická Hello KK, žádnou speciální cobrandovou IKEA KK s vlastním designem a speciálními bonusy banka nenabízí.

Prosím o vyjádření i někoho z banky, ať tu netápeme, díky 🙂.
Úroveň
Odznak +1
Dobrý den,
žádné kobrandované karty Ikea nenabízíme, a tak nás mrzí, jestli Patrick dostal mylnou informaci u nás na pobočce a vážil kvůli tomu cestu do IKEA. Předávám tuto zpětnou vazbu na provoz a omlouváme se za nedorozumění.
Pěkný den všem!
Úroveň
Odznak +1
Jo, dostal jsem včera mail, že Ikea karty dříve byly, ale už nejsou. No, tak jsem se zase jednou podíval do IKEA 🙂, škoda, už jsem si tam vybíral zboží, co bych si za ty 2 tisíce koupil 😃
Úroveň
Odznak +1
Dotaz. Lze mít zároveň Hello kreditku a Mototechna kreditku?
Úroveň
Odznak +4
Dotaz. Lze mít zároveň Hello kreditku a Mototechna kreditku?

Hello!

Každý klient naší banky si může zažádat o další revolvingový produkt např. i o Vámi zmiňovanou kartu Mototechna (můžete ji získat na jakékoliv pobočce Mototechna nebo AAA AUTO). Hello bank! se řídí pravidly zodpovědného úvěrování, tedy každá žádost klienta prochází individuálním posuzovacím procesem a samotný výsledek ovlivňuje opravdu více faktorů.

Děkujeme za Váš dotaz a zájem o naše bankovní produkty.

Pěkný den,
Terka
Úroveň
Odznak
Rád bych oživil toto téma, protože anabáze z Mototechna kreditní kartou bude zřejmě nekonečná. Postupoval jsem podle rad výše, zrušil Alza kartu a ponechal si Hello kreditku. Po nějakém čase jsem jel do AAA a tam jim to pro mě zase nenabídlo zádný produkt. Poté pracovnice volala prý přímo do banky a tam ji bylo řečeno, že mám Hello kreditku, takže nemůžu žádat o Mototechna kartu. Takže by si v tom banka měla udělat pořádek. Zkoušel jsem pak volat do banky sám a na infolince nebyli schopni říci, jak to doopravdy je a prý mám Hello kreditku raději zrušit, takže jsem ji zrušil. Dále jsem dostal email o zrušení kreditky, obratem jsem se ptal, jestli teď nic nebrání žádosti o Mototechna kartu a podotkl jsem, že jsem se již jednou ptal a zůstalo to bez odpovědi. Napodruhé odpoveď na mail přišla, ale na otázku opět nikdo neodpověděl. Takže si začínám myslet, že v bance pracují samí ignoranti, bylo by mi milejší, kdyby odpověděli třeba běžte už do háje s Mototechna kartou, než naprostá ignorace bez odpovědi.

Zítra tedy jedu opět do AAA a jsem zvědavý, jak to dopadne. Zajímavá je také argumentace banky o zodpovědném úvěrování, zrušil jsem kreditky s rámcem 100000,- Kč, takže Mototechna karta by teď měla projít. Navíc hned po zrušení první kreditky volali z Hello bank, vyptávali se proč ji ruším, a jestli potřebuji peníze, že mi mohou nabídnout půjčku. Takže s mojí finační stránkou evidentně u banky problém nemám.
Úroveň
Odznak
Díky Terce, Lence a ostatním 😉 Za jejich pomoci se podařilo zařídit Mototechna kartu.
Úroveň
Odznak +1
Bez pomoci zúčastněných se to nedá? Podrobnosti prosím 😉
Úroveň
Odznak +4
Díky Terce, Lence a ostatním 😉 Za jejich pomoci se podařilo zařídit Mototechna kartu.

Eddie, děkujeme ... těší nás, že jste spokojen. 🙂

Přejeme krásné léto,
T+L

Odpovědět