Disponent k účtu

  • 5 červenec 2018
  • 8 odpovědí
  • 1176 Zhlédnutí

Úroveň
Odznak
Dobrý den, rád bych se zeptal, zda banka neuvažuje o zřízení možnosti disponenta k účtu nebo dokonce společného účtu pro manžele? Mám u vás kreditní kartu a přemlouvám pro její příjemné parametry k jejímu zřízení i svou novomanželku. Protože jsme zároveň začali uvažovat o zřízení společného účtu, říkal jsem si, že by bylo velmi pěkné mít společný účet u vás spolu se dvěma kreditními kartami pod společným účtem. Nemile mne překvapilo, že banka zatím něco takového neumožňuje. Budete to v rozumné době alespoň do nějaké míry měnit nebo máme rovnou jít raději ke konkurenci?

Odpovědi: 8

Úroveň
Odznak +2
Zatím si můžete ke kartě zdarma objednat platební nálepku a tu dát manželce. Nevýhoda je, že platební nálepkou nejde platit na internetu a nejde u ní změnit PIN. Kdysi byl maximální denní úvěrový rámec na platební nálepku 5 000,- Kč. Nevím, jestli dnes už jde i vyšší.
Úroveň
Odznak
Děkuji za radu. Platební nálepka není ale plnohodnotná karta. Výhodu karty spatřuji zejména ve výhodném způsobu účtování a nejlepším směnném kurz u transakcí v cizí měně. To jaksi nepadá v mnoha případech v úvahu, protože v zahraničí, krom Evropy, poměrně málo umožňují bezkontaktní platby. Navíc si nejsem jistý, jak moc je to legální, protože karta je na moje jméno a de iure by neměl obchodník její použití jinou osobou umožnit. Beru to ale jako dobrý nápad a možná to tak nakonec uděláme. Společný účet to ale moc neřeší.
Úroveň
Odznak +2
Souhlas s tím, co píšete, nálepka plnohodnotnou kartu na jméno toho, kdo ji používá, nikdy nenahradí. Na druhou stranu na nálepce jméno uvedeno není (nejspíš z důvodu úspory místa), tak obchodník nemá jak ověřit, jestli jste jejím majitelem. Kdysi bylo v nějaké reklamě i přímo uvedeno, že nálepky můžete rozdat třeba dětem místo kapesného, takže se víceméně počítá s tím, že je budou používat různí lidé, ale odpovědnost za transakce s nimi nese majitel účtu. HB poskytuje ke kartě až 3 nálepky zdarma - moc si nedovedu představit, že by všechny 4 platební nástroje používal 1 člověk. A neplatí už ani to, že s nálepkou nelze vybírat peníze v bankomatu - v těch bezkontaktních to jde, jenom PIN to změnit nedovolí.
Úroveň
Odznak +1
Manželka mého známého také používala jeho platební nálepku, než si vyřídila vlastní kartu ...
Úroveň
Odznak +2
Airbank umožňuje změnit PIN i na platební nálepce, tak snad se k tomu časem dopracuje i HB ...
Úroveň
Odznak +4
Děkujeme všem za reakce k zajímavému tématu.

Jak jste nám napsal, v současné době disponenta k Hello účtu nenabízíme, Váš podnět @hodikm zvážíme a uvidíme, co nám budoucnost přinese ... :)

Máme radost, že jste s Hello kreditkou spokojený.
Úroveň
Odznak +4
Hello!

Doplnění k Vašemu dotazu - ke kreditnímu účtu nezvažujeme zavádět disponenta, ale k debetnímu účtu disponenta našim klientům do budoucna nabídneme.

Přejeme hezký den.
Dobrý den,
právě jsem si u vás zřídil účet (běžný i spořící) a s rozčarováním zjistil, že nenabízíte zřízení disponenta (tuším, že jste jedni z mála v ČR, ne-li jediní). V tom případě je pro mě účet nepoužitelný a musím zatím zůstat u konkurence. Mohli byste nějak přesněji specifikovat "budoucno" z předchozího příspěvku? Děkuji

Odpovědět