E.ON kreditní karta - oznámení o ukončení spolupráce


Úroveň
Odznak +4
Hello!

Rozhodli jsme se ukončit naši spolupráci s E.ON Energie, a.s., a to další vydávání a podporování produktu E.ON kreditní karta. Zároveň bychom rádi poděkovali vám všem za využívání E.ON kreditní karty.

Jaké budou další kroky?


Do konce měsíce listopadu všichni klienti E.ON kreditní karty od nás obdrží písemnou výpověď smlouvy o E.ON kreditní kartě.
Výpovědní lhůta činí 2 měsíce a uplyne k 31. 01. 2019. Benefity E.ON kreditní karty
tedy můžete využívat až do 31. 01. 2019, poté vaši kreditní kartu musíme deaktivovat.

Budeme rádi pokud nám zachováte svou přízeň a budete chtít nadále využívat našich služeb.
Proto vám v průběhu měsíce ledna 2019 nabídneme jednoduchý přechod na naši Hello kreditku a zašleme vám dodatek ke smlouvě s novými obchodními podmínkami.

Pokud jej spolu uzavřeme, výpověď smlouvy o E.ON kreditní kartě bude jednoduše zrušena a my vám vydáme novou Hello kreditku.

Proč mít Hello kreditku?


• 1 % zpět z každého nákupu, celkem až 500 Kč měsíčně nebo výběry hotovosti od 1 000 Kč bez poplatků.
• První 3 výběry hotovosti z bankomatu zdarma.
• 0 % úrok až 55 dní na platby v obchodech.
• 0 Kč za výběr hotovosti při platbě u obchodníka.
• 0 Kč za až 3 bezkontaktní platební nálepky.
• 0 Kč za provedení plateb i převodů.
• 0 Kč poplatek za e-výpis.


Věříme, že nám tyto změny vnesou do našeho vztahu opět něco nového.
Pokud budete mít jakékoliv otázky, budeme rádi, když nám napíšete.
Přejeme hezké dny.
Vaše Hello bank!

Odpovědi: 267

Úroveň
Odznak +2
Mám EOn kartu a zpráva mě nepotěšila, ale to je život. Oceňuji ale možnost převodu na kreditku HB!, protože když jsem to začal číst, tak jsem si říkal "proč to nepřevedou na jinou kartu, ale vypovídají" a až ke konci jsem zjistil, že to tak vlastně ve skutečnosti je (jen je potřeba, abych svůj zájem potvrdil). Takže za mě pochvala!
Úroveň
Odznak
Tak to jste mě vůbec nepotěšili...pokud na nové Hello KK nebude poplatek za vedení karty jako na EON kartě, tak ano.......ale jinak mi nedává smysl. Poplatek při jejím použití (pokud přejdu z EON karty) bude jaký? Standardní? Kolik?
To je teda hezký dárek k narozeninám Hello bank, jak to bude s odpuštěním poplatku do konce roku 2019?
Úroveň
Odznak +1
Ahoj Terko, bud možné překlopit E.ON kreditku na Euronics (Datart) kreditku? Díky.
Úroveň
Odznak +1
Stojí si banka za svými vyjádřeními? https://spolu.hellobank.cz/vse-k-nasim-produktum-a-sluzbam-3/e-on-kreditni-karta-a-2-z-plateb-zaloh-u-e-on-jejim-prostrednictvim-9332#post38050
Úroveň
Odznak +2
Také bych měla pár otázek (některé z nich se tady už - alespoň částečně - objevily):
1/ poplatek za rezervaci úvěrových zdrojů překlopených KK bude také 0,- Kč (stejně jako za zasílání e-výpisu)? Bude to na dobu neurčitou (resp. po dobu platnosti nové překlopené KK)?
2/ bude možné kartu překlopit pouze na základní HB KK nebo si budeme moci vybrat i z jiných cobrandových karet - případně půjde to překlopit na zlatou (nebo jakoukoliv jinou) embosovanou kartu? Jaké by v tomto případě byly měsíční poplatky za e-výpis a za rezervaci úvěrových zdrojů?
3/ bude nutné si zažádat i o nové platební nálepky nebo k nové kartě vydáte automaticky stejný počet nálepek, které byly vydány k E-ONce? (Předpokládám, že možnost ponechání těch původních nálepek nepřipadá v úvahu, protože se bude měnit i číslo úvěrového účtu.)
4/ tyto nové překlopené karty poběží nadále na starém cetelemím systému KK (s kabelkovým zpracováním dat, prodlouženou dobou pro připisování plateb, nemožností zobrazení karetních blokací apod.) nebo toho využijete k tomu, že už budou plně integrovány do nových systémů HB, kde dnes fungují běžné a spořicí účty?
Úroveň
Odznak +1
bod 4 pobavil (bohužel).. i když bylo slibováno zlepšení (o den) ke konci roku
Úroveň
Odznak +2
bod 4 pobavil (bohužel).. i když bylo slibováno zlepšení (o den) ke konci roku
... jsem prostě neodolala a musela jsem si trochu šťournout 😳 - ale stejně by mě zajímalo, ke kolikátým narozeninám nám banka dá jako dárek plnou integraci obou platebních systémů.
Úroveň
Odznak +2
No, pokud to někdo měl v balónku, tak do konce ledna, tuším 🙂
Úroveň
Odznak +1
Stojí si banka za svými vyjádřeními? https://spolu.hellobank.cz/vse-k-nasim-produktum-a-sluzbam-3/e-on-kreditni-karta-a-2-z-plateb-zaloh-u-e-on-jejim-prostrednictvim-9332#post38050
Živijooo, Živijooooo, Živijooooooooo.
Dámo a pánové, přece v bankovní češtině neznamená "navždy" navždy (resp. do 31. 12. 2020), viz mBank a AIR bank. On ten tlustý bankéř věděl, proč se tak hlasitě směje ...

Benefity (1 % z nákupů zpět) za leden 2019 budou proplaceny nebo skončí v černé díře?
Úroveň
Odznak +1
Mám EOn kartu a zpráva mě nepotěšila, ale to je život. Oceňuji ale možnost převodu na kreditku HB!, protože když jsem to začal číst, tak jsem si říkal "proč to nepřevedou na jinou kartu, ale vypovídají" a až ke konci jsem zjistil, že to tak vlastně ve skutečnosti je (jen je potřeba, abych svůj zájem potvrdil). Takže za mě pochvala!
Pochvala za co?! Snad ne za to, že budu mít kreditku za 50 Kč měsíčně místo doposud za 0 Kč měsíčně. 😠
Úroveň
Odznak +2
Pochvala za to, že nemusím žádat o novou kreditku, že se vše převede (bude-li chtít).
Úroveň
Odznak +1
Nechťa znovu uloženo ...
Úroveň
Odznak +1

Benefity (1 % z nákupů zpět) za leden 2019 budou proplaceny nebo skončí v černé díře?

Malinko jsem to popletl s KK RB ... Tedy předpokládám, že sleva o benefity za leden 2019 by měla být v rámci posledního výpisu za účetní období leden 2019 někdy začátkem února 2019.
Úroveň
Odznak +1
Podmínky zvýhodnění č. 1/102016/EON
PROMO AKCE: Měsíční poplatek za vedení a správu úvěrového účtu zdarma
1. Poskytovatel zvýhodnění:
BNP PARIBAS PERSONAL FINANCE, bd Haussmann 1, 75009 Paříž, Francie, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Obchodním soudem v Paříži pod č. 542 097 902 (1954B09790), jednající v České republice prostřednictvím BNP Paribas Personal Finance SA, odštěpného závodu, zapsaného v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, odd. A, vl. 77003, IČO 03814742, se sídlem Karla Engliše 5/3208, 150 00 Praha 5.
2. Popis zvýhodnění:
Banka garantuje klientovi, který si uzavře smlouvu o revolvingovém spotřebitelském úvěru s vydáním kreditní karty E-ON, bezplatné vedení a správu úvěrového účtu po dobu od 1. 10. 2016 do 31.12.2019. Banka si vyhrazuje právo toto zvýhodnění prodloužit.
V případě uvedené akce se jedná o uplatnění oprávnění Banky podle Všeobecných obchodních podmínek po jí stanovenou dobu neúčtovat náklady na úvěr, mezi které patří také poplatek za správu a vedení účtu. Zvýhodnění proto není promítnuto v údaji o poplatku za správu a vedení účtu, údaji o RPSN a celkové částce splatné spotřebitelem, uvedených ve formuláři pro standardní informace o spotřebitelském úvěru a ve smlouvě o revolvingovém spotřebitelském úvěru.
V Praze dne 6.2.2017
Petr Skok
prokurista a ředitel obchodní divize

Banko, nespletla sis pojem "Banka si vyhrazuje právo toto zvýhodnění prodloužit." viz výše s pojmem "Banka si vyhrazuje právo toto zvýhodnění kdykoliv ukončit (zkrátit)."?
No uvidíme, jak bude vypadat ten nový dodatek, protože pokud bude jeho podepsáním zrušena výpověď smlouvy, pak by dále měl platit i dodatek o odpuštění poplatku.
Úroveň
Velice bych uvítal, aby zrušená EON kreditní karta se dala převést na Euronics (Datart) kreditku!! Prosím zvažte tuto možnost. Předem děkuji.
Úroveň
Odznak +1
Terko, psala jste v tomto vlákně "Pokud budete mít jakékoliv otázky, budeme rádi, když nám napíšete." Je zde řada otázek a odpovědi žádné.
Pokud budete hrát mrtvé brouky, nedivil bych se, kdyby pak někdo (já ne) podal stížnost na bankovní dozor ČNB nebo FA. Na Finexpertu je takových jedinců minimálně několik ...
No však Terka nepíše nic o tom, že nám na ně bude i odpovídat. 😃
Úroveň
Odznak +4
Hello!

Děkujeme všem, kteří se zapojili do naší diskuze a rovnou k vašim nejčastějším dotazům:

1. Pro „bývalé držitele“ E.ON kreditní karty bude poplatek za vedení Hello kreditní karty standardní jako u všech ostatních klientů?

Všem klientům, kteří od 1. 2. 2019 využijí možnosti jednoduché konverze na Hello kreditní kartu nebude do 31. 12. 2019 účtován poplatek za vedení účtu 50,- Kč měsíčně (dle sazebníku je správný název měsíční poplatek za rezervaci úvěrových zdrojů 🙂 ).

2. Poplatek u Hello kreditky za užívání měsíčního e-Výpisu bude také 0,- Kč?


Ano, pro všechny naše klienty je měsíční E-výpis ZDARMA.

3. Bude nutné si zažádat i o nové platební nálepky nebo k nové kartě vydáte automaticky stejný počet nálepek, které byly vydány k E-ONce?


Ano, bude třeba si znovu zažádat o požadovaný počet nálepek.
Původní platební nálepky si ve svém internetovém bankovnictví zablokujete a po změně čísla úvěrového účtu (po konverzi na Hello kreditku) si zažádáte o nové.

4. Nové překlopené kreditní karty poběží nadále na starém Cetelem systému KK (s kabelkovým zpracováním dat, prodlouženou dobou pro připisování plateb, nemožností zobrazení karetních blokací apod.) nebo toho využijete k tomu, že už budou plně integrovány do nových systémů HB, kde dnes fungují běžné a spořicí účty?


Neustále pracujeme na vylepšení našich systémů, na kterých kreditní karty provozujeme. Víme, že máme rezervy a věříme, že v roce 2019 se nám podaří některé věci opravdu vylepšit. Nicméně je potřeba si uvědomit, že ukončení karet E.ON nemá vliv na překlopení x set tisícového portfolia kreditních karet Hello bank! na nové systémy.

5. Bude možné překlopit E.ON kreditní kartu na Euronics partnerskou kreditní kartu?


Konverzi na Euronics nebo jinou partnerskou kreditní kartu nenabízíme.

6. Benefit 1 % zpět z nákupu za měsíc leden 2019 bude proplacen a jakým způsobem?


Ano, do konce ledna 2019 platí slíbené podmínky a klienti obdrží svůj cash back, který uvidí na výpise začátkem února 2019.
Úroveň
Odznak +2
Děkuji za všechny Terce za vysvětlení, myslím, že takto je to úplně vyčerpávající.
Škoda, že nebude možné překlopit E.On na jinou kartu, třeba Alza, to by se mi náramně hodilo.
Úroveň
Odznak +2
Děkuji Terce (potažmo bance) za téměř vyčerpávající odpovědi, nicméně jeden renonc by se ještě našel:


Všem klientům, kteří od 1. 2. 2019 využijí možnosti jednoduché konverze na Hello kreditní kartu nebude do 31. 12. 2019 účtován poplatek za vedení účtu 50,- Kč měsíčně (dle sazebníku je správný název měsíční poplatek za rezervaci úvěrových zdrojů 🙂 ).


Pokud jsem z dřívějších diskusí pochopila, existují dvě skupiny uživatelů karty E-ON. Jedna z nich má veřejný příslib bezplatnosti do 31. 12. 2019, ta druhá ale až do 31. 12. 2020.
Jak chce banka vyřešit tento rozor? To těm druhým prostě ten 1 rok bezplatného vedení upře?
Aby banka nemusela komplikovaně nastavovat dva různé konce bezplatného vedení, měla bych nesmělý návrh: uživatelům z té druhé skupiny připište na účet jednorázový mimořádný bonus ve výši 600,- Kč (vysvětlení pro uživatele, co se neustále na něco ptají 😉 - je to dvanáctinásobek měsíčního poplatku za kartu, který by jim měl být podle veřejného přislibu odpuštěn). Anebo prodloužit bezplatné vedení pro všechny až do toho konce roku 2020 - od banky by to bylo gesto dobré vůle a omluva za komplikace, které s převodem kreditky pro uživatele nastanou (např. nutnost zablokovat si staré platební nálepky a zažádat o nové - vážně je ta deaktivace ze strany klienta nutná? nedeaktivují se samy současně se zrušením úvěrového účtu? - nutnost požádat si o nové nálepky na novém úvěrovém účtu samozřejmě nezpochybňuji). Jak Terka výše napsala, jedná se o pouhých pár desítek klientů, pro banku by to byl v tom případě dobrý reklamní tah s minimálními náklady navíc.


EDIT: sama sobě jsem to lajkla omylem, takový narcis fakt nejsem, ale zrušit se to už nijak nedá 😳
Úroveň
Odznak +1
V rychlosti jsem četl bude, místo nebude ... takže jsem příspěvek smazal. 🙂
Úroveň
Odznak +2
EDIT: sama sobě jsem to lajkla omylem, takový narcis fakt nejsem, ale zrušit se to už nijak nedá :$
No, někdy je to v životě tak, že když se sám nepochválíš, nepochválí Tě nikdo 😳

Odpovědět