Fungování kontaktního formuláře plus dotaz

  • 9 květen 2019
  • 4 odpovědí
  • 388 Zhlédnutí

Odznak +1
4. 5. 2019 jsem kontaktovala Hellobank přes kontaktní formulář. Odpověď, že mi odpoví co nejdříve mi došla vzápětí. Ale dnes je 9. 5. a stále nic. Přijde mi to už poněkud dlouho. Máte stejnou zkušenost?

Ten dotaz zněl takto: Před časem jsem zrušila kreditku Hellobank a teď mi na ni poslali nazpět platbu za zrušenou letenku (moje chyba, byla jsem přesvědčená, že jsem to platila z Raiffky a zadala platbu zpět na kreditku). Myslíte, že tu platbu banka přijala a někde visí anebo se vrátila Wizzairu? Můžete někdo poradit? Díky.

Odpovědi: 4

Úroveň
Odznak +4
Hello! Anito, děkujeme Vám za napsání na komunitu.

Vaši žádost jsme předali našim kolegům, kteří se s Vámi právě snaží spojit. Věříme, že se vše vysvětlí.

Přeji prima pátek :)
Terka
Odznak +1
Děkuji za pomoc, dnes se se mnou banka spojila a vše jsme vyřešili. Naštěstí je platba u nich, s Wizzairem by byla domluva mnohem složitější.
Situace je sice díky fóru vyřešena, ale problém se samotnou infolinkou zřejmě pořád přetrvává a stěžuje si na ni hromada lidí.

Jaké kroky banka dělá, aby se situace zlepšila? Řeší se to vůbec? Dle mě by to mělo mít vysokou prioritu a přiblížit se ostatním bankám.
Úroveň
Odznak +2
O infolince a její kvalitě se tu diskutovalo už mnohokrát. Třeba tady:
https://spolu.hellobank.cz/nejcastejsi-dotazy-16/banka-reaguje-neskutecne-pomalu-8537/index1.html
Banka se to nejspíš řešit snaží, ale má v tom dost svázané ruce. V dnešní době nedostatku nových zaměstnanců si nejspíš moc nemůže vybírat, koho tam zaměstná. Taky kdo normální vydrží dělat nevděčnou práci na infolince, kde mu každou chvilku někdo vynadá (ty nadávky sice patří bance, ale nemyslete si, že se to na psychice toho konkrétního člověka na infolince nijak neodrazí) a navíc za ty peníze. Takže na různých infolinkách pracují často lidé, kteří prošli jen rychlým školením, takže se složitějšími problémy Vám stejně neporadí, a navíc tam dlouho ani pracovat nevydrží. Jsou tam samozřejmě i dlouhodobí a perfektně vyškolení odborníci, kteří tam dokázali vydržet (těm patří můj hluboký obdiv), ale těch je jen málo a když voláte na infolinku, máte celkem malou provděpodobnost, že narazíte na někoho z nich. Kdyby banka z infolinky vyházela všechny pomalé a neschopné zaměstnance, tak s těmi zbývajícími by asi ani nepokryla celou pracovní dobu. Je otázka, nakolik viditelnou a účinnou kampaň na získávání nových pracovníků infolinky banka vede, nakolik průběžně proškoluje a cepuje stávající zaměstnance a nakolik dobře jim platí (pokud míň než jiné banky, tak se nemůže divit, kdo se jim tam hlásí jako nový zaměstnanec). Některé banky i jiné finanční instituce dělají i to, že každý řadový zaměstnanec musí pár hodin měsíčně strávit na infolince (a někde dokonce i nižší management - aby poznali, "zač je toho loket" :D) - tihle lidé dokáží poradit daleko lépe než nějaká rychlokvaška nebo dokonce nějaký zaměstnanec externího telefonického centra (i když tihle externisti bývají spíš najímáni na konkrétní jednorázovou akci - třeba nabídku nějakého nového produktu, konsolidace půjček apod.). Takových externích "nabízečů" nemá už vůbec cenu se na něco ptát, oni mají naučenou jen tu svoji prodejní řeč a ničemu jinému nerozumí. Kdyby tam byla místo nich AI, možná by to bylo lepší, protože ta by se aspoň chovala za všech okolností korektně a nedala by se vyprovokovat.

Takže závěr: napsala jsem tu milion slov a stejně nic nevyřešila 😃, ale teď se na to snad dokážete podívat i z pohledu banky (čímž ji nijak neomlouvám - vždycky jde dělat něco víc nebo lépe, než dělá doteď).

Odpovědět