Hello! Jaký je váš názor na okamžité platby?

  • 17 červenec 2018
  • 4 odpovědí
  • 631 Zhlédnutí

Úroveň
Odznak +4
Hello!

V souvislosti s probíhajícími změnami v bankovních službách s tzv. regulatorikou PSD2 některé banky u nás připravují okamžité (instantní) platby. Do budoucna vám tato služba nabídne mnoho výhod,
usnadní vám platební styk a rozšíří současné možnosti převodů peněz.Co vám okamžité platby přinesou?

* nepřetržitě dostupný mezibankovní převod, peníze vám dorazí na účet za několik sekund i o víkendu (do deseti sekund bude hotovo, 24/7)

* zrychlí se autorizace platbou (ověřovací platby)

* odpadne výmluva tipu: poslal jsem Ti peníze dnes... dorazí Ti zítra, pozítří... :)

* ve spojení s tzv. třetími stranami vám mohou nabídnout zcela nové možnosti úhrady vybraného zboží především v e-shopech, ale i v kamenných obchodechJe to pro vás zajímavé?

Jaké další využití si dovedete představit?

Napadají vás k tomu nějaké otázky?


Budeme rádi, když nám dáte vědět.
Děkujeme.
Užijte si den podle svých představ!
🙂

Odpovědi: 4

Úroveň
Odznak +1
V době "karetní" tyto vlastnosti pro soukromou klientelu nabízí platba kartou, pravda za možná vyššího poplatku a pozdější dostupnosti peněz pro obchodníka, než by tomu bylo u zmiňovaných instantních plateb. Pro platícího může být nevýhodou i ztráta případného bonusu za platbu kartou, nicméně pokud obchodník bude správně motivovat nižší cenou u takového typu platby, může to být ve výsledku oboustranně výhodné. Otázkou je jaké poplatky k obdobným službám banky stanoví, zda bude možné dosáhnou opravdu výhodu v porovnání s platbou kartou (odstranění karetní společnosti jakožto člena potravinového řetězce by to ale mělo umožnit) a co by se dělo při přesunu větších objemů plateb z karetních plateb směrem k převodům, zda-li by bankám přece jenom objem zisků neklesal a jaký další způsob zpoplatnění by pak zvolili.

Každou inovaci zrychlující a zjednodušující život vítám a fandím ji, takže PSD2 a na PSD2 stavěným službám jako mohou být a věřím že budou instantní platby držím palce do života a těším se na výhody které mi přinesou!
Je to skvělá věc. Moc se na to těším, i když by to bylo za poplatek.
Úroveň
Odznak +2
Převody ihned i mezi bankami vítám, dnes to není standard ani v rámci jedné banky mezi účty jednoho klienta ihned (ČSOB zhruba 10 minut).
A pokud to bude zdarma, tak není co víc si přát.
Jen doufám, že HB! bude umět takto rychle účtovat peníze na kreditky 🙂
Úroveň
Odznak +2
Je to nesporně pokrok, ale doufám, že pokud bude poplatek, tak pouze minimální. Zatím jsem to vždy řešil tak, že jsem si v bance, kde jsem potřeboval okamžité platby, založil vlastní účet (bezplatný) - ale takto to bude jednodušší ...

Odpovědět