Hello! Zkrácení doby připsání vaší platby na váš kreditní účet


Zobrazit první příspěvek

Odpovědi: 56

Úroveň
Odznak +1
D+1 je dnes, takže ještě mají čas (tímto to neomlouvám, vadí mně to také) a pak je otázka, zda si nešli dát kapra už 21.12. :S
Úroveň
Odznak +2
Ale Terka psala o D+0....
Už asi 21.12. měli dovolenou. D+0 bude opět fungovat zřejmě od 2.1.2019.
Úroveň
Odznak +1
jujec: Neboj, Terka si jen půjčila na nákup Vánočních dárků, záhy Ti peníze vrátí na účet ke KK. :) :) :)
Úroveň
Odznak +2
Super, tak to bych chtel od ni dostat takhle drahy darek:D
Úroveň
Odznak
@jujec:
Záleží, kdy a z které banky jsi tu splátku kreditky posílal. Já splátku platil 20.12., ale už ráno a z Air bank, která má cut-off time pro D+0 až v 11:30h, takže jsem to stihl (tj.platba nejen odešla z mého účtu 20.12., ale i došla na cílový Hello účet tento den). Tedy v pátek 21.12. ráno už jsem jí viděl v bankovnictví HB připsanou. Ty jsi mohl cut-off své banky pro D+0 platbu zmeškat: bývá mezi cca 9 a 12h dopolední, některé banky jako třeba Unicredit D+0 při ranním zadání neumí vůbec. Pár příkladů cut-off odchozí platbu pro doručení příjemci v D+O: ČSOB/Era 12:00, Air bank 11:30, Fio 12:00, Unicredit nelze (umí jen D+1) atd. V kolik má tvá banka D+0 cut-off time si zjisti buď u ní nebo v různých textech na finančních webech. Ale pozor, někdy banky D+0 cut-off time negarantují (tedy platba v takovém případě může, ale nemusí v D+0 dorazit příjemci). Proto nechápu ani tvůj text , kde sebevědomě tvrdíš, že 21.12. peníze příšly do Hello na sběrný účet xxx/3050. Jak to můžeš vědět? To se nikde nezobrazuje. Mohl jsi buď cut-off time pro D+0 u své banky zmeškat, nebo máš banku, která ho nemá garantovaný, zvlášť pokud bylo zadáno v čase ne moc dlouho před cut-off time. V takovém případě to mohlo dojít do HB až dnes a v HB bankovnictví to uvidíš zítra ráno.

Ještě jedna možnost mě napadá: pokud jsi to opravdu nechal (to zaslání splátky) až na 21.12., je možné, že Terka ten zkušební režim myslela BEZ toho data 21.12.,protože psala něco jako že "zkušební režím bude 21.12. ukončen a pak v lednu vyhodnocen" a tím mohla logicky myslet tedy že ten pátek už nebude aktivní. V tom případě i pokud 21.12. tvé peníze do HB opravdu dorazily, tak se připíšou "postaru" o den později, tedy dnes průpis ze sběrného účtu do systému kreditek a zítra ráno zobrazení v bankovnictví.
Úroveň
Odznak +2
Airbank - 8.18 hodin. A další platby zadané později dorazily do cíle ten den. Takže proto tvrdím, že ty peníze tam byly.
Úroveň
Odznak
V tom případě platí můj poslední odstavec, tedy že 21.12. už byl zkušební provoz ukončen včetně tohoto data (20.12. to ještě šlo). Snad bude v lednu brzy rychlejší přípis obnoven.
Úroveň
Odznak +2
Tak ono to není připsáno ani dnes (a kontroloval jsem, jestli jsem neměl někde chybu).... Vypadá to, že nejenže stopli rychlé platby z účtu 3050, oni stopli všechny....
Úroveň
Odznak +1
Po celozávodní dovolené se splátka KK zaúčtuje se zpětným datem.
Úroveň
Odznak +2
Zaúčtováno v sobotu 29. se čtvrtečním (27.) datem.
Úroveň
Odznak +2
No a dneska - kreditky v IB vůbec nemám, jen hlášku "Získejte svůj kreditní účet během 1 minuty a mějte vždy po ruce finanční rezervu. A nebo svůj kreditní účet šikovně používejte a získejte až 500 Kč měsíčně zpět!"
Odznak +1
jujec napsal/-a:

No a dneska - kreditky v IB vůbec nemám,

Tak to já v IB zase mám kreditku (neaktivní) kterou mi zamítli a nedali a kterou jsem vůbec nikdy neměl. Navíc limit z té kreditky kterou nemám mám započítaný k celkovým prostředkům což vypadá tak jako bych ho měl k dispozici a mohl s ním disponovat.
Také nevidím už od rána kreditní kartu v IB.
Úroveň
Odznak +2
Zdá se, že subsystém kreditek z Cetelemu zahájil silvestrovské oslavy trochu předčasně .. ;) Také vidím, že nic nevidím ...
Úroveň
Odznak +2
Doplněk: nefungují ani transakční historie u BÚ i SÚ ... Pouze se otáčajú kolečka ...
Úroveň
Odznak +1
Mufe, včůl byť chytrý ... :)
To je přece geniální strategie. Teď už nikdo nemůže kontrolovat, jak platby proběhly a jak byly zaúčtovány... :) Možná ale jen chtěli před koncem roku převést nějaké platby, zapnuli počítač a systém spadl... :)
Úroveň
Odznak +2
No, u kreditky to vem čert, tam se pár dní dá počkat. Ale u běžného účtu to je průšvih, když nevíte, jestli Vám odešly/přišly platby....
Odznak +1
jisy napsal/-a:

Zdá se, že subsystém kreditek z Cetelemu zahájil silvestrovské oslavy trochu předčasně .. ;) Také vidím, že nic nevidím ...

Možná to bude nějak souviset s končícím se rokem. Jak funguje v HB bankovní den to se už tu jinam docela dost prodiskutovalo, ale jak v HB funguje bankovní rok to se tu ještě myslím nediskutovalo. :) :)

jisy napsal/-a:

Doplněk: nefungují ani transakční historie u BÚ i SÚ ... Pouze se otáčajú kolečka ...

Tak nyní jsem se na to schválně podíval do IB a mne to tam funguje normálně tak jak to fungovalo.
Je to problém a zvlášť na konci roku. Navíc to není poprvé. Tyto výpadky by měla banka řešit přednostně, je to naléhavější problém než rychlost připisování splátek.
11:38 Kreditka se nadále nezobrazuje, místo historie kolečka.
Úroveň
Odznak +2
Tak já mám jen točící se kolečka....
Odznak +1
Možná tu transakční historií vypínají každému klientovi zvlášť a na mne ještě nepřišla řada. :)
Úroveň
Odznak +2
Tak zdá se, že už je vše v pořádku (alespoň u mne :) ) ...
Úroveň
Odznak
Muf napsal/-a:

Ad nezaúčtované transakce: Já nezaúčtované transakce také vůbec nevidím. Možná je to tím, že jisy má zlatou kreditku, která je primárně určená pro zaměstnace banky, takže na ní mohou testovat různé funkce.Zlatou kreditku mám taky ale nazúčtované transakce nevidím, takže to bude něčím jiným.

Odpovědět

  • :D
  • :?
  • :cool:
  • :S
  • :(
  • :@
  • :$
  • :8
  • :)
  • :P
  • ;)