Jak funguje splácení kreditky?

  • 21 listopad 2018
  • 34 odpovědí
  • 4062 Zhlédnutí


Zobrazit první příspěvek

Odpovědi: 34

Odznak +1
jujec:
Tak jak uvádíš ten příklad to by se do toho bezúročného období musely započítávat i platby ještě nezaúčtované. Podle toho jak to chápu já tak se započítávají pouze platby zaúčtované a proto k situaci s 57 dny kterou uvádíš ani dojit nemůže. K situacím kdy je to bezúročné období u Hello bank až 56 dní dochází až 7x v roce což je většinou za rok a proto si myslím, že by banka mohla raději uvádět, že je to bezúročné období až 56 dní což by bylo mnohem reálnější. Chápu ale, že bankéři některé věci počítají asi trochu podivně.
Myslím, že není vůbec podstatné, jestli je na webu napsané číslo 55, 56 nebo 54. Jsem přesvědčen, že je to zdrzující většině klientů úplně jedno. Raději, ať banka řeší věci, které jsou skutečně důležité (např. fungování internetového bankovnictví).
Odznak +1
Muf:
Ano souhlasím, že většině klientů je to asi úplně jedno a mne taky. Chtěl jsem pouze poukázat na to, že to mají uvedené ne zcela se skutečností. Pokud by ale nějak takto podobně uváděli i zůstatky na účtech tak to by mi a asi i většině klientů už úplně jedno nebylo.
Úroveň
Odznak +2
Pokud se někdo rozhoduje, zda si má nebo nemá pořídit KK, je úplně jedno, jestli je délka bezúročného období 54, 55 nebo 56 dní podle toho, jaký je měsíc. Záleží na tom, jestli je schopný KK používat hospodárně, tj. maximálně využívat bonusy, které ke KK banka poskytuje, a přitom vždycky dokázat celý dluh splatit v bezúročném období. Kdo bude KK hodně používat v zahraničí nebo nakupovat přes internet v cizině, měl by si ohlídat i to, jakým kurzem KK převádí. Není dobré splácet pouze minimální splátku + úroky, protože úročení dluhu na KK je podstatně vyšší než klasická bankovní půjčka nebo nákup zboží na splátky.
Délka bezúročného období by mohla hrát roli třeba v případě, když by někdo chtěl splácet celý dluh na KK vždycky až z výplaty. U této banky je výhoda, že platba pro využití bezúročného období musí být připsána vždycky k 25. dni v měsíci, a to má většina lidí už po výplatě. V některých bankách, kde je bezúročné období 40 - 45 dní, může být termín splátky někdy kolem 10. - 15. v měsíci, a to nemusí být ještě peníze z výplaty k dispozici. I když dobrý hospodář by měl mít vždycky rezervu, aby mohl zaplatit splátku i v případě výpadku nebo zpoždění příjmů. Používat KK "na doraz" se splácením od výplaty k výplatě je dost risk.
Obecně platí to, že by KK neměla sloužit jako nástroj chudým lidem, aby si mohli pořídit něco, na co momentálně nemají nebo s ní zaplatit jiné starší dluhy a v důsledku použití KK se tak dostanou do ještě větších dluhů. Je to "dobrý sluha, ale zlý pán" 😉.
Maminka to napsala krásně!
Jinak informace na webové stránce nebo v propagačním materiálu by měly být správné, nicméně rozhodující je smlouva, obchodní a produktové podmínky a následně výpisy.
Úroveň
Odznak +4
Hello! :)

Díky podnětu od vlazyho a vašich dalších postřehů jsme upravili text i obrázek pro "bezúročné období" na našich stránkách:https://www.hellobank.cz/kreditka/

Věříme, že tohle vylepšení vám zpříjemní používání našich služeb.
Odznak +1
Nevím jestli se to dá považovat za nějaké vylepšení. Je to pouze úprava textu ohledně Hello kreditky na stránkách banky, ale na používání služeb od HB to předpokládám žádný vliv nemá. Bankovní služby se budou používat asi stejně tak jak doposud a za stejných podmínek.
Mne už to ale může být jedno když se HB rozhodla, že mne kreditku nedá.
Mne už to ale může být jedno když se HB rozhodla, že mne kreditku nedá.
Vlazy, a co se ti vlastně zobrazuje v IB, předtím jsi tam měl Hello kredit s částkou 10 tis... Nechceš zkusit požádat o Alza kartu?
Odznak +1
Vlazy, a co se ti vlastně zobrazuje v IB, předtím jsi tam měl Hello kredit s částkou 10 tis...Ten Hello kredit tam mám stále, ale jako blokovaný a těch 10 000 Kč se mi započítává do celkových prostředků. Je to nesmysl, protože kreditku kvůli zamítnutí nemám, ale účet Hello kredit který je k ní tam mám zřízený i když blokovaný s částkou 10 000 Kč. Ještě větší nesmysl je to, že těch 10 000 Kč i když s ními nemohu disponovat mi počítají k celkovým prostředkům. Je to tak hodně nepřehledné a zbytečně matoucí, ale to je v této bance asi normální.Nechceš zkusit požádat o Alza kartu?Ne nechci. Tam bych musel něco nakoupit ale já tam něco kupovat nemám v úmyslu. Navíc je velká pravděpodobnost, že by mi ji ani tam nedali když už se banka jednou rozhodla, že mi kreditku nedá.

Odpovědět