Jak fungují převody u Hello bank!?

  • 26 prosinec 2018
  • 42 odpovědí
  • 8044 Zhlédnutí

Odznak +1
  • Průzkumník
  • 238 odpovědí
Protože to považuji za obecný dotaz který se netýká pouze mých bankovních produktů u HB a také předpokládám, že by to mohlo zajímat i jiné klienty této banky tak to píšu zde do fóra.

V neděli 23.12.2018 jsem zadal příkaz na převod peněz z mého běžného účtu u HB na spořící. Peníze se převedly hned tentýž den. Alespoň takto to vidím převedené v IB. Když se ale na tuto transakci podívám v IB tak ji tam vidím sice s datumem 23.12.2018, ale datum zaúčtování je tam až 27.12.2018. Datum splatnosti jsem ale zadával na aktuální den tj. 23.12.2018. Nyní bych měl k tomu několik dotazů.
  • Proč je tam datum zaúčtování až 27. prosince a ne už 23.. prosince?
  • Převedené peníze sice vidím připsané na spořícím účtu, ale jsou tam tyto peníze i disponibilní a úročí se úrokem spořícího účtu a nebo tam jsou jen tak a to vše nastane až toho 27. prosince v den údajného zaúčtování?
  • Co se děje s těmito převáděnými penězmi mezi 23. až 27. prosincem a kde nebo v jakém stavu jsou?
Nepřijímám vysvětlení, že to není nic neobvyklého a je to tak běžné i u ostatních bank, protože podle mých zkušenosti s jinými bankami v Česku se nikde až tak hodně podivné machinace s převody peněz nikde neprovádějí. Alespoň o žádné jiné bance která by něco podobného prováděla nevím. Připadá mi to, že HB se nám tu snaží zavádět nějaké hodně podivné a v Českém bankovnictví neobvyklé praktiky. Pro někoho to možná je něco nedůležitého a zanedbatelného čím nemá smysl se zabývat, ale já předpokládám, že převody by se měly provádět vždy tak jak si je klienti zadají a jak jim je IB umožní zadat, pokud k tomu nejsou nějaké opodstatněné důvody aby to bylo jinak.

Předpokládám, že se snad k tomu vyjádří někdo kompetentní z banky a vše dostatečně nám všem vysvětlí.

Odpovědi: 42

Úroveň
Odznak +1
vlazy: předpokládám, že vysvětlení bude velmi jednoduché - pracovnice, která ručně odklikává souhlas s převody mezi BÚ a SÚ během Vánoc nepracuje. 🙂
Odznak +1
MirekM:
I kdybych vzal v úvahu tvoje ironické vysvětleni tak jak by jsi vysvětlil tu záhadu, že ty peníze vidím v IB už na spořícím účtu i přes to, že den zaúčtování je u té platby uvedený až 27. prosince? I kdyby se vzalo v úvahu to, že pracovnice která ručně odklikává souhlas s převody během Vánoc nepracuje tak kdo odkliknul to aby se ty převáděné peníze začaly v IB zobrazovat jako připsané na SÚ? 🙂 :)
Ono to vypadá tak, že ty peníze se připsaly na cílový účet ještě dříve než asi budou zaúčtované.

Nevím jaké bankovní zvyklosti mají ve Francií odkud Hello bank! pochází, ale myslím si, že by se nám zde v Česku až tolik nemuseli snažit zavádět něco co je možná ve francouzském bankovnictví běžné a normální, ale u nás v Česku neobvyklé a neznámé. Spíše by se mohli snažit přizpůsobit tomu co je u nás v Českém bankovnictví běžné a obvykle a na co jsou Češi zvykli, když už do této země přišli podnikat.
Úroveň
Odznak +1
Připíše peníze na účet systém bez lidského faktoru, ale v rámci praní špinavých peněz se čeká se zaúčtováním na souhlas uvedené pracovnice. :)
Neber mé ironické poznámky na banku příliš vážně, pravda může být úplně někde jinde. 🙂
Odznak +1
Já ty tvoje ironické poznámky neberu vůbec vážně a chápu, že je to ironie. Pravda asi bude úplně někde jinde, ale tu by nám zde měl prozradit někdo z banky.
Tak to jsem ani nevěděl, že by moje peníze byly špinavé a musely projít přes pračku. Já se je snažím udržovat v čistotě, tak jedině, že by v HB měli nějakou špínu a zašpinily se tam. 🙂
Fyzické účasti pracovnice je asi potřeba více při zaúčtování splátek kreditních karet než u platebního styku na běžných a spořících účtech. Mirek má ale určitě pravdu v tom, že leccos v HB neběží automaticky. Z tohoto hlediska není jeho první komentář vůbec ironický... :)
Z příspěvku vlazyho považuji za nejdůležitější otázku týkající se disponibilního zůstatku (tedy od jakého momentu lze se zůstatkem disponovat - může být převod mezi dvěma BÚ, kde by bylo možné třeba použít kartu) a pak otázku úročení vkladu (což by měla být zase záležitost účetního zůstatku). To by bylo určité dobré zpřesnit.
Jinak se omluvám za upřímnost, ale opravdu doufám, že HB nikdy nebude předstírat, že je českou bankou. Stačí, že máme český Kaufland a český McDonalds...
Odznak +1
Mirek má ale určitě pravdu v tom, že leccos v HB neběží automaticky.To já nepopírám. Pokud se ale něco neprovádí automaticky tak by se to snad v IB ani nemělo zobrazovat jako provedené pokud to čeká na provedení pracovníkem banky.považuji za nejdůležitější otázku týkající se disponibilního zůstatku (tedy od jakého momentu lze se zůstatkem disponovat - může být převod mezi dvěma BÚ, kde by bylo možné třeba použít kartu) a pak otázku úročení vkladu (což by měla být zase záležitost účetního zůstatku).Kdybych dopředu věděl jak to dopadne a že ty převáděné peníze budou mezi 23. až 27. prosincem v neznámo jakém stavu a možná nedisponibilní a neúročené tak bych si splatnost toho převodu zadal až na 27. prosince, ale v HB si klient bohužel asi nikdy nemůže být jistý, že to co provádí se provede tak jak si to zadá a jak to předpokládá nebo jak by to bylo i logické.Jinak se omluvám za upřímnost, ale opravdu doufám, že HB nikdy nebude předstírat, že je českou bankou.Že jsou českou bankou to ani předstírat nemusí. To asi nedělá žádná banka která do Česka přišla podnikat ze zahraničí. Mohli by se ale snažit alespoň trochu přizpůsobit českým bankovním zvyklostem a ne snažit se nám tu "násilně" zavádět nějaké bankovní metody které zde v Česku nejsou obvyklé nebo možná jsou i neznámé.
Kdybych dopředu věděl jak to dopadne a že ty převáděné peníze budou mezi 23. až 27. prosincem v neznámo jakém stavu a možná nedisponibilní a neúročené tak bych si splatnost toho převodu zadal až na 27. prosince, ale v HB si klient bohužel asi nikdy nemůže být jistý, že to co provádí se provede tak jak si to zadá a jak to předpokládá nebo jak by to bylo i logické.
Obávám se ale, že to by sis příliš nepomohl, protože jestli jsem správně pochopil fungování bankovního systému HB, tak bankovní den 27.12. možná začal v HB už v pátek 21.12. v 18 hodin (SO, NE + 3 dny svátek). Takže by se ti platba s datem 27. provedla stejně v tu neděli 23.12... 🙂
Odznak +1
Obávám se ale, že to by sis příliš nepomohl, protože jestli jsem správně pochopil fungování bankovního systému HB, tak bankovní den 27.12. možná začal v HB už v pátek 21.12. v 18 hodin (SO, NE + 3 dny svátek). Takže by se ti platba s datem 27. provedla stejně v tu neděli 23.12... :)V tom asi možná budeš mít pravdu. Jak je to ale skutečně to asi ví jen čert a možná i někteří pracovníci HB. Podle toho by v HB bankovní den 27.12.2018 musel trvat celkem 6 dnů a tím by se přeskočilo 5 kalendářních dnů. S tím převodem jsem ale také mohl počkat až do toho 27. prosince a zadat si ho tento den tj. až zítra.
Úroveň
Odznak
Proboha Vlazy, vždyť přesně na toto už ti zde Terka v jiném vlákně odpovídala! Ano, pravdu má Muf, v 18h večer v pracovní dny je v HB uzavřen aktuální bankovní den a začíná nový. Tedy skutečně shromáždění příkazů k zaúčtování na 27.12. logicky začalo už v pátek 21.12. po 18h večerní.
Já zase takový rozdíl od jiných bank nevidím: v jiných bankách by se ti po uzavření bankovního dne (po cut-off time, který tedy HB má v 18h) povedlo zadat datum splatnosti až na nejbližší pracovní den a až v něm by bylo datum zaúčtování. U Hello bank je jediný rozdíl v tom, že platba s touto splatností v nejbližší pracovní den je hned vidět v přehledu plateb (ale zcela správně s budoucím datem zaúčtování). U jiných bank by to třeba bylo bokem mezi Plánovanými platbami atd. No ale na principu to nic nemění, zda platby plánované a provedené jsou v IB v jednom seznamu nebo ve dvou, podstatná jsou ta data. Ostatně i u kreditek teď Hello bank testuje (nejspíš zatím jen u Zlatých karet, viz jiné aktuální vlákno fóra) zobrazování i blokovaných plateb kartou a také je zobrazuje dohromady s již zaúčtovanými platbami, ne zvlášť pod položkou Blokace jako některé banky. I v tomto případě mi to divné nepřijde, pokud je z použitých datumů či textů jasné, že je to platba zatím nezaúčtovaná. Stejně to má třeba i Air bank u plateb kartou na běžném účtu (také v jednom přehledu transakcí, jen je u nezaúčtovaných toto označeno a nemusí být kvůli tomu extra seznam blokací).

Další příklad: Fio banka. U té jde (v rozporu se zvyklostmi u jiných bank) zadat příkaz dokonce i do jiných bank s datem splatnosti v nepracovní den. Ten je takový nepracovní den skutečně i odúčtován (u trvalých příkazů to platí určitě), přestože logicky do cílové banky může odejít až nejbližší den ráno (a většina jiných bank proto odúčtování takových příkazů dělá až nejbližší den ráno).
Také bys osočoval Fio, že používá nestandardní účtování? Opravdu každá banka má systém jiný a asi se máš ještě hodně co učit o nejen českém bankovnictví, abys tyto rozdíly všechny zaznamenal. Neexistuje jen jediný "správný" postup, který by musely banky u příkazů, kterým stojí v cestě víkend či svátky, používat.
Úroveň
Odznak +1
Dotaz do fóra: převody mezi BÚ a SÚ a naopak v HB ještě nefungují okamžitě nebo téměř okamžitě i v nepracovní dny jako např. v AIR nebo Equa? Nemám BÚ, proto tento dotaz.
Vyzkoušel jsem to teď. Platba se převedla okamžitě - odepsala z jednoho účtu, připsala na druhém. Ale datum zaúčtování 27.12. Je to v souladu s dřívější informací banky: Dnes je už zítra. A zítra bylo už i včera. 🙂
Odznak +1
Proboha Vlazy, vždyť přesně na toto už ti zde Terka v jiném vlákně odpovídala!Tam se sice jednalo o podobnou záležitosat, ale nebylo to úplně totéž.Ano, pravdu má Muf, v 18h večer v pracovní dny je v HB uzavřen aktuální bankovní den a začíná nový. Tedy skutečně shromáždění příkazů k zaúčtování na 27.12. logicky začalo už v pátek 21.12. po 18h večerní.Logicky je to takto v případě převodů do jiných bank, protože v nepracovní dny ČNB mezibankovní převody asi nevyřizuje. V rámci stejné banky u převodu mezi vlastními nebo i jinými účty v tom žádnou logiku ale nevidím. Podle mých zkušenosti s některými jinými bankami se peníze mezi vlastními nebo i jinými účty v rámci stejné banky převádějí okamžitě nebo po krátkém čase ještě tentýž den pokud je zadaná splatnost na tentýž den a to kdykoliv, třeba i krátce před půlnoci. Tyto peníze jsou pak na cílovém účtu po připsání hned k dispozici a je možné je použít pro převod někam jinam nebo pro platbu kartou.Já zase takový rozdíl od jiných bank nevidím: v jiných bankách by se ti po uzavření bankovního dne (po cut-off time, který tedy HB má v 18h) povedlo zadat datum splatnosti až na nejbližší pracovní den a až v něm by bylo datum zaúčtování.To sice ano, ale pouze u plateb do jiných bank, ale ne v rámci stejné banky.U jiných bank by to třeba bylo bokem mezi Plánovanými platbami atd. No ale na principu to nic nemění, zda platby plánované a provedené jsou v IB v jednom seznamu nebo ve dvou, podstatná jsou ta data.Na principu to mění v tom, že ta nezaúčtovaná platba se zobrazuje jako už zaúčtovaná i když podle uvedeného datumu zaúčtovaní ještě zaúčtovaná asi není. Nezaúčtované platby jde až do zaúčtování nebo krátce předtím ještě zrušit což v tomto případě nejde když mezi nezaúčtovanými platbami (Nezpracované transakce) ta platba není.I v tomto případě mi to divné nepřijde, pokud je z použitých datumů či textů jasné, že je to platba zatím nezaúčtovaná.Jde o to, že z údajů které lze k té platbě v IB zobrazit není zcela jednoznačně jasné, jestli ta platba je už zaúčtovaná nebo není.Opravdu každá banka má systém jiný a asi se máš ještě hodně co učit o nejen českém bankovnictví, abys tyto rozdíly všechny zaznamenal. Neexistuje jen jediný "správný" postup, který by musely banky u příkazů, kterým stojí v cestě víkend či svátky, používat.Nejsem až takový expert na banky a bankovní systémy jako ty a přiznávám, že ohledně bankovnictví se mám ještě co učit. Z mnoholetého používání různých bank jsem už ale měl možnost poznat jak některé bankovní záležitosti v různých bankách fungují a když to nyní porovnávám s HB tak vidím, že HB nám tu zavádí mnohé bankovní procesy které nejsou obvyklé v jiných bankách v Česku které jsem měl možnost více či méně poznat a které nejsou příliš logické.
Úroveň
Odznak +1
Jsou banky, které pracují o víkendu i svátcích a v rámci banky připíší hned. A pak je druhá skupina, kam patří i HB!
Úroveň
Odznak +1
Když už HB o svátcích pro převody v rámci banky nepracuje, měla by banka nabídnout pro převod jako den splatnosti první pracovní den, neměly by peníze do prvního pracovního dne zmizet z odesílajícího účtu a na příchozím by se měly objevit a to plně k dispozici až první pracovní den.
Tento fakt se vám snaží vlazy opakovaně vysvětlit ...
Úroveň
Odznak +1
S tím se dá jen souhlasit..
Odznak +1
Jsou banky, které pracují o víkendu i svátcích a v rámci banky připíší hned.Neznám jak je to v které bance v Česku, ale předpokládám, že je to tak asi v naprosté většině bank. Na konci roku 2018 bych předpokládal, že to takto bude fungovat v téměř každé bance. Mám ale dojem, že některé banky včetně HB ještě stále fungují tak jak před 10 a více léty a neuvědomují si, že v bankovnictví doba už docela dost pokročila ku předu a nebo odmítají na tom cokoliv měnit.A pak je druhá skupina, kam patří i HB!Předpokládám, že pokud kromě HB v této skupině jsou i některé jiné banky tak jsou to naprosté výjimky a jsou v menšině.

Když už HB o svátcích pro převody v rámci banky nepracuje, měla by banka nabídnout pro převod jako den splatnosti první pracovní den,Nevzpomínám si na to, ale jako datum splatnosti u té moji zde diskutované platby myslím byl přednastavený datum na 27.12.2018, ale dalo se to změnit i na aktuální den. Peníze jsem chtěl převést hned tak jsem to přenastavil na ten 23. prosinec, ale netušil jsem při tom, že to dopadne tak jak to dopadlo. Kdybych to byl věděl tak bych tam nechal to datum 27.12.2018.neměly by peníze do prvního pracovního dne zmizet z odesílajícího účtu a na příchozím by se měly objevit a to plně k dispozici až první pracovní den.Na příchozím účtu se ty moje peníze objevily hned po zadání příkazu, ale nevím jestli tam také hned byly i plně k dispozici.Tento fakt se vám snaží vlazy opakovaně vysvětlit ...Mám dojem, že některým se to vysvětlit nedá. Někteří se snaží obhajovat nedostatky HB a zájmy klientů kterým se některé postupy této banky nelíbí jich nezajímají.
Úroveň
Odznak +2
Terka sice vysvětlila, že následující pracovní den začíná již předchozí pracovní den v 18 hodin, ale nevysvětlila, proč není možné do skutečného začátku daného dne platbu zrušit a jak to je s úroky.
Pokud se platba provede 21. v 18.01 hodin místo 27. v 0.01 hodin, tak chybí 6 dní úročení na správném účtu; nehledě na to, že není jediný důvod, proč bych nemohl 26. ve 23.59 hodin plánovanou platbu zrušit.
Rozhodující je vždy datum zaúčtování, takže v konkrétním případě se úrok musí počítat za všechny dny do 26.12. Účetně jsou stále peníze na původním účtu.
Odznak +1
Rozhodující je vždy datum zaúčtování,Ano tak by to asi mělo být. Bylo by to tak i logické, ale kdo ví jak funguje pokřivená logika nebo spíše nelogika HB.takže v konkrétním případě se úrok musí počítat za všechny dny do 26.12.Mělo by to tak snad být. Otázkou je ale jestli by ten úrok měl být z běžného nebo spořícího účtu. Hned po provedení příkazu se ty převáděné peníze přesunuly z běžného účtu na spořící kde je vidím v IB.
Beru-li v úvahu, že pro HB bankovní den 27. prosince začal už v pátek 21. prosince v 18:01 a skončil dnes v 18:00 tak v tom mým případě by se to mělo úročit 5 dnů úrokem za pouze 1 den, protože HB to asi považuje jako jeden den i přes to, že je to více kalendářních dnů.
Možná je to blbost, ale napadá mne jestli náhodou v HB podle jejich pokřivené logiky nám všem nepočítají úroky za víkendy pouze jako za 1 den, protože podle HB je to od pátku 18:01 až do pondělí 18:00 asi pouze jeden den. Tím by na těch úrocích banka ušetřila nějaké peníze.Účetně jsou stále peníze na původním účtu.Původní byl účet běžný, ale já jsem ty peníze viděl v IB už od toho 23. prosince na účtu spořícím.
Ne, to nelze. Musí se vycházet z data zaúčtování položky na účtu a počítá se skutečný počet kalendářních dní. Jak je definován bankovní den, by s výpočtem úroků nemělo souviset.

Kdybys neměl IB, tak žádné peníze předem neuvidíš, a ve výpisu z účtu bude všechno v pořádku...

Dále cituji z produktových podmínek HB k účtům:
4.2. Úročení peněžních prostředků na účtu začíná dnem, kdy byly prostředky na účet připsány, a končí dnem, který předchází dni odepsání peněžních prostředků z účtu.
4.3. Peněžní prostředky na účtu jsou úročeny denně, a úrok je připisován na účet měsíčně, vždy k poslednímu dni příslušného kalendářního měsíce. V případě zrušení účtu jsou úroky splatné v den zrušení. Úrok podléhá
zdanění v souladu s platnými právními předpisy.
4.4. Pro výpočet úroků vycházíme z roku o 360 dnech a skutečného počtu dní v daném měsíci.
Odznak +1
Jak je definován bankovní den, by s výpočtem úroků nemělo souviset.Nemělo, ale je otázkou jestli v HB kde ne všechno je tak jak je to jinam obvyklé nebo jak by to bylo logické to tak skutečně je.Kdybys neměl IB, tak žádné peníze předem neuvidíš, a ve výpisu z účtu bude všechno v pořádku...Já IB ale mám a tak jak to vidím tam by to skutečně i tak snad mělo být. Je to celé dost zmatené a nepřehledné.
Úroveň
Odznak
Fakt v tomto HB nijak nevybočuje. Uvedu srovnání se 2 bankami, kde mám osobní zkušenost:
1) skupina ČSOB/Poštovní spořitelna: ještě před několika málo měsíci byly nepracovní dny pro banku tabu, tedy v tyto dny neúčtovala ani příkazy v rámci banky, vše až nejbližší pracovní den. Až celkem nedávno v rámci ČSOB i o víkendech. Dále: zrušit či změnit u této banky jde příkaz (a na tom se snad zatím nic nezměnilo) jen do doby cut-off time pro další (splatný) bankovní den. Takže například příkaz zadaný v sobotu na pondělí změnit ani odvolat nelze ani hned po zadání (šlo by to jen do pátku večer).
2) Fio banka: (trvalé) příkazy zaúčtuje (z účtu částka zmizí) i o víkendech, i když jsou do jiné banky a odejdou tak logicky až nejbližší pracovní den. Tedy v podstatě "předčasně".

Takže přístup HB není nijak extra odlišný. Zkrátka příkaz zobrazí mezi zadanými, i když datum zaúčtování proběhne až nejbližší pracovní (bankovní) den. Datum je správně, tak nechápu "problém".
Odznak +1
minarjo:
Neznám až tak dobře všechny banky v Česku tak jako ty. Moje zkušenosti s bankami které jsem používal nebo které používám jsou ale trochu jiné. Převody kdykoliv tj. i v nepracovní dny mezi účty v rámci stejné banky funguji podle mých zkušenosti např. v Equa bank, FIO, mBank a asi i v některých dalších. Ty dvě banky se kterými to srovnáváš jsou asi v menšině oproti těm které k tomu přistupují trochu lépe a solidněji, tak jak se to dá na konci roku 2018 očekávat. HB v tom podle mne tak trochu vybočuje z toho na co jsou lidi zvykli z jiných bank. Nejde pouze o ty převody v nepracovní dny, ale také i o to jak hodně zmateně to zobrazují v IB.
Vidím, že tu tak trochu pleteš tzv. hrušky s jablkami když motáš spolu převody do jiné banky s převody v rámci jedné stejné banky. Jsou to 2 rozdílné věci.
Nechápeš problém, protože se ho možná ani nesnažíš pochopit. Tobě jde asi pouze o obhajobu HB a tak se snažíš z nedostatků této banky dělat něco úplně normálního a běžného.
Úroveň
Odznak
Nic nemotám, jen jsem reagoval na dvě zde diskutované věci: zaprvé jak v jiných bankách funguje zaúčtování v nepracovních dnech (v rámci banky či jinam) a zadruhé do kdy lze takový již zadaný příkaz změnit/zrušit. Obojí je v různých bankách různě. A třeba fakt, že ve Fio se trvalé (možná i jednorázové, nevím teď jistě) platby do jiné banky zaúčtují i v nepracovní den, přestože do CERTIS ČNB musí logicky odejít až pracovní den, to také není ok (v podstatě tak Fio nepracovní dny peníze zadržuje, i když je nemůže poslat) a také se nad tím nikdo nepozastavuje. HB to zaúčtuje dle datumu správně až nejbližší pracovní den, pouze zobrazení po zadání může v IB mást (ale snad jen poprvé, pak už to je jasné).

Navíc banky, které jmenuješ, patří všechny mezi "mladé" menší banky, které systémy i IB vyvíjely celkem nedávno. Pro velké banky typu ČSOB, ČS, KB, UniCredit toto ne vždy platí, přitom pokrývají velkou většinu trhu (tedy nelze je v tomto srovnání ignorovat). Například UniCredit dodnes neumí vůbec platby D+0, tedy platba zadaná třeba v pondělí už brzy ráno v 6h dojde příjemci mimo UniCredit až v úterý. To už je mezi bankami rarita, moc takových není (i když některé mají pro D+0 uzávěrku hodně brzy, třeba už v 8h ráno). Ale neumět třeba ty platby v rámci banky v nepracovní dny fakt rarita není.
Odznak +1
Nic nemotám, jen jsem reagoval na dvě zde diskutované věci: zaprvé jak v jiných bankách funguje zaúčtování v nepracovních dnech (v rámci banky či jinam)No a v tom právě vidím to motání mezi platby v rámci jedné banky a jinam do jiné banky.
V tomto případě jde spíše o platby v rámci jedné banky kterým nic nebrání aby fungovaly kdykoliv tj. i v nepracovní dny bez čekání na následující pracovní den. Problém je v tom, že některé banky včetně HB asi stále používají na současnou dobu zastaralé postupy které pro některé jiné banky jsou už dávno minulosti a příliš se nepřizpůsobují tomu jak se bankovnictví v Česku vyvíjí.

Pokud jde o to FIO tak tam se platby v rámci této banky provádějí bez problémů kdykoliv tj. i v nepracovní dny tak jak si je klient zadá. Jak to má FIO s mezibankovními platbami to nevím, protože mám ve zvyku ve všech bankách příkazy do jiné banky nezadávat se splatnosti na nepracovní den, ale vždy to zadávám na nejbližší pracovní den.

pouze zobrazení po zadání může v IB mást (ale snad jen poprvé, pak už to je jasné).Zobrazení plateb v IB by mělo být jasné hned na poprvé a né, že si klient banky musí zjišťovat co a jak banka s jeho penězmi provedla nebo provede. V tom vidím docela dost velký nedostatek HB.Ale neumět třeba ty platby v rámci banky v nepracovní dny fakt rarita není.Možná to rarita není, ale na současnou dobu je to spíše ostuda, že to některé banky ještě neumí. Jestli to umí nebo neumí HB to jsem z té mojí zde diskutované platby podle toho jak to mám uvedené v IB nezjistil.

Odpovědět