Jak jsme se umístili ve VELKÉM SROVNÁNÍ SPOŘICÍCH ÚČTŮ?

  • 20 listopad 2018
  • 52 odpovědí
  • 5375 Zhlédnutí


Zobrazit první příspěvek

Odpovědi: 52

Úroveň
Odznak +4
Hello! Dobrých zpráv není nikdy dost… :8

Jak vypadají aktualizované žebříčky nejlepších spořicích účtů?

Kdo vám dnes na „spořáku“ nejlíp zhodnotí sto tisíc?

Přečtěte si:


https://www.penize.cz/sporici-ucty/403230-srovnani-sporicich-uctu-novi-lidri


Máme radost.
Držíme se pro vás stále na špici v žebříčku spořicích účtů s našim – vašim Hello spořením s úrokem 1, 5 %.
Úroveň
Odznak +1
Dobrou zprávou by bylo úročení alespoň 2,5 % před zdaněním, aby s bídou pokrylo alespoň inflaci. 😞
Úroveň
Odznak +2
Do žebříčku by vůbec neměly být zařazovány účty, které nemají slibované úročení na celý rok. To je zkreslující a podle mne to hraničí s podvodem. :(:( Za chvíli se tady objeví nějaká banka, která nabídne třeba 5% na 2 měsíce (ale v žebříčku o tom 2 měs. období pomlčí) ...
Doplněk: Creditas už má na spořáku 1% (do těch 750 tis.) - tuším od zítřka ...
Ta komplikovaná schémata spoření a časově omezená vyšší úročení představují opravdu zajímavý úkaz. Ale zřejmě tyto téměř podvodné praktiky mají u českých klientů úspěch, jinak by to banky nedělaly. A jsem přesvědčen, že je systémově něco v nepořádku, když banky nechtějí peníze klientů. V každém případě úrok HB bez podmínek je příjemná výjimka.
Úroveň
Odznak +2
Od dnešního dne nabízí Moneta spořicí účet Spoření 2 s úrokovou sazbou 2 % do částky 1 mil. Kč. Co na to HB!? Bude reakce?
Úroveň
Odznak +4
Od dnešního dne nabízí Moneta spořicí účet Spoření 2 s úrokovou sazbou 2 % do částky 1 mil. Kč. Co na to HB!? Bude reakce?

Hello! Jujec, nabídka, o které nám píšete je platná pouze pro nově sjednaná spoření, stávající klienti mají původní úrokovou sazbu.

My nechceme nijak penalizovat naše věrné klienty a proto nenabízíme lepší podmínky novým klientům. To je naše strategie. I tak patří Hello spoření stále k těm atraktivnějším nabídkám.
Zároveň samozřejmě sledujeme vývoj trhu a v budoucnu nevylučujeme zvyšování sazby na spořicím účtu.

Každopádně děkujeme za sdílení s námi.

Přeji hezké léto 🙂
Terka
Úroveň
Odznak +2
Já myslím, že každý klient si klidně sjedná další spořicí účet, když mu dáte lepší úrok 🙂
Odznak +1
Já myslím, že každý klient si klidně sjedná další spořicí účet, když mu dáte lepší úrok :-)
A nebo si ho mnozí sjednají jinam když jim někde dají lepší úrok a převedou tam úspory z HB.
Tak ať si úspory převedou jinam. Bankovní byznys nestojí na přelétavých klientech, důležitá je stabilní klientská báze s historií. Podívejte se na Finexpert - nejprve všichni běželi do Trinity, teď zase úprk do Expobank. Skoro by podle mě bylo lepší, kdyby HB neměla záměrně nejlepší úrokovou sazbu na trhu, ať motýle vychytají jiné banky.
Terka tady zrejme zamerne keca a nerika plnou pravdu, ktera je, ze i stavajici klient Monety si muze zalozit 2% sporici ucet. Verny klient Monety tedy neni nikterak penalizovan, jak se tu Terka snazi vytvorit mylny dojem.
Úroveň
Odznak +2
Terka nekecá. Terka napsala "nabídka, o které nám píšete je platná pouze pro nově sjednaná spoření, stávající klienti mají původní úrokovou sazbu." Je to trochu nešikovně napsané - na stávajícím spoření zůstávají staré sazby, ale každý klient, i ten stávající, si může založit nový spořicí účet s úrokem 2 procenta.
Takže část věty "nabídka platí pro nově sjednaná spoření" je pravidvá, "stávající klienti mají původní sazbu" také. Vyvodit z to, že se stávající klient nemůže nově sjednat spoření, totiž nejde.
Ja jsem mel na mysli druhy odstavec, ze ktereho vyplyva, ze Moneta penalizuje stavajici klienty a nabizi lepsi podminky novym klientum. To neni pravda. Jinak ta prvni veta je napsana nesikovne, podle mne ale v tom byl umysl a Terka ji mohla a umela napsat tak, aby nebyla zavadejici.
Je dobré vždy zohlednit, kdo je autorem výroku. Terka je zaměstnankyní banky a v souladu s touto skutečností je její odpověď naprosto adekvátní. Pokud máte v zaměstnání klienty, přece jim také nevykládáte, že Váš produkt není dokonalý a lepší by bylo obrátit se na konkurenci. To ale vůbec neznamená, že by nebyla vyjádření banky zprostředkovaná jejími zaměstnanci bez hodnoty.
Odznak +1
Tak dnes většina mých úspor uložených v HB odešla do MMB. Situace je taková jaká je a pro mne vyšší úrok má svůj význam. Do HB jsem uložil svoje úspory kvůli úrokům a nyní jsem je zase kvůli těm úrokům přesunul jinam. Byla by asi zajímavá informace kolik klientů HB z této banky převedlo a v následujících dnech převede svoje úspory do MMB, ale chápu, že z pochopitelných důvodů nám to nikdo neprozradí.
Nabídka MMB je dobrá hlavně tím, že se úročení týká větší částky. Zde už rozdíl v úroku něco reálně přináší. Svého času byla Moneta na Finexpertu dost kritizovaná, tak je dobře, že teď získá pozitivní ohlas. Jedna akce, a negativní emoce jsou pryč. Podle mě neposkytuje špatné produkty. Nejlepší je ten kocour. Ale z HB se rozhodně nic převádět nechystám.
Úroveň
Odznak +1
... Ale z HB se rozhodně nic převádět nechystám.
Já taky ne, když HB dorovná do 2 % 😜 a až se mi podaří i MMB účet založit, protože to je taky kapitola.
Odznak +1
když HB dorovná do 2 % 😜
A od kdy to bude? Už jsou ohledně toho nějaké informace?

Pokud HB převýší těch 2% nebo v MMB to klesne pod úrok zde v HB tak nevylučuji, že moje peníze převedu zase zpět do HB. V současné době kdy máme internet a IB s tím přesouváním peněz mezi bankami není problém. Pro mne výše úroků význam má a pokud jsou k tomu i rozumné podmínky tak jsem ochoten peníze přesouvat tam kde mi dají na úrocích více.
Úroveň
Odznak +1
Až bude z HB takový odliv prostředků, že to bance bude vadit.
Tak se mi včera podařilo založit spořící účet u MMB a dneska převod HB -> MMB.
Dobrý den
Uvažuje se v HELLO bank o zvýšení úrokové sazby na spořícím účtu? MONETA se svým produktem SPOŘÍTO nabízí až do výše 1 mil. úrok z úspor 2%. Tudíž zvažuji založení dalšího psořícího účtu u konkurence.
Děkuji za reakci
Úroveň
Odznak +1
Už je tu vyjádření od Terky. Zkráceně - ne. Založ a přesuň. 😉
Odznak +1
Kent:
To ti nikdo z banky dopředu asi nezdělí. Jinak uvažování ještě nic neznamená, že ty úroky skutečně zvýší. Předpokládám, že z HB prozatím neodešlo ke konkurenci s vyšším úrokem až tolik peněz aby tato banka začala zvažovat zvýšení úroků a přilákání peněz zpět.
Nedávno jsem v televizi slyšel něco, že ČNB zvažuje v příštím roce zase snižovat úrokové sazby a tak využijme to co je nám úrokově na současnou dobu nabízené jako výhodné dokud to jde. Dá se předpokládat, že na případné snižování úrokových sazeb ČNB budou banky reagovat mnohem rychleji než na jejích zvyšování.
Úroveň
Odznak +1
Tak, tak.. Chtělo by to toto vlákno rychle uzavřít a nebo udělat refresh, jak to vypadá po půl roce. Nebude to nejhorší, ale na bednu už dávno ne!
Úroveň
Odznak +1
Už je tu vyjádření od Terky. Zkráceně - ne. Založ a přesuň. 😉
Založeny a přesunuty ...
Z citových vazeb k bankám jsem byl již v minulosti vyléčen, natož tak, abych je měl rád ... 🙂

Nerušte SÚ, které nic "nežerou". Koncem ledna jsem zrušil nějakou dobu vynulované ING konta a záhy naběhla akce 2 % na 6 měsíců. 🤢
Vyjimka: měl jsem u Monety "vynulovaný" SÚ na 1,2 %, ten šel elegantně zrušit několika kliknutími v IB a vázaných 200 Kč se obratem objevilo na BÚ.
Terko, jak se vlastně dá nejjednodušeji bez návštěvy pobočky zrušit SÚ v HB?
Úroveň
Odznak +1
Tak u Creditas od 22.7. úrok 2 % p.a. pro vklady až do 1,5 milionu Kč, nad tuto hranici 1,1 % p.a.
Úroveň
Odznak +1
Takže si opět zaklikáme ... 🙂

Odpovědět