Kurzy při platbě debetní kartou


Úroveň
Odznak +1
Jak je to nyní s kurzy při platbě debetní kartou. Při rozkliknutí kurzu eura vlevo dole na stránce vyskočí pop-up okno s větou "Při karetních transakcích uskutečněných kartou v cizí měně použijeme pro přepočet na české koruny směnný kurz stanovený karetní asociací Mastercard ke dni zúčtování platební transakce.".
Dříve byl v podmínkách uvedení konverzní poplatek 2 %, nyní jsem to už nenašel, došlo tedy ke změně a kurzy na debetních a kreditních kartách jsou nyní účtovány stejně?

Odpovědi: 2

Na webu banky, kde je informace o debetní kartě, je stále přirážka 2% uvedena. Je nutné se tam proklikat přes informace o běžnéím účtu.
Úroveň
Odznak +4
@PatrikChrz, děkujeme Vám za napsání a zároveň i podnět.
Patičku (text v pop-up okně) upravíme tak, aby tyto infor. byly pro naše klienty snáz dohledatelné.

Informace k platbě debetní kartou v zahraničí také najdete v sekci ÚČTY / PLATEBNÍ KARTA A NÁLEPKA (dole): https://www.hellobank.cz/ucty/
Jak napsal Muf, u debetních karet či nálepek je poplatek 2 %.
U obou platebních karet (debet i credit) při karetních transakcích uskutečněných kartou v cizí měně použijeme pro přepočet na české koruny směnný kurz stanovený karetní asociací MC, ke dni zúčtování platební transakce. Např. Hello kreditka je díky tomu nejvýhodnější kreditní karta na trhu pro platby v zahraničí, zpravidla má o 2 % výhodnější kurz než ostatní banky.

Přejeme hezký den. 🙂

Odpovědět